gdzie jakis projekt sterownik 3 do 4A

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC

Leoo
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 4017
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:01
Lokalizacja: Tarnobrzeg

#21

Post napisał: Leoo » 17 lut 2009, 15:01

jarekk pisze:Tak jak najbardziej - przecież do CE to producent wystawia deklarację zgodnosci. Mi by wystraczył wydruk z badań przez certyfikowane urządzenie - jeżeli normy byłyby spełnione to już nic więcej nie potrzebowałbym.
Jednym słowem - jeśli autor projektu czuje, że poziom zakłóceń nie jest przekroczony wówczas może wystawić CE na swój produkt?



Tagi:


jarekk
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 6
Posty: 1701
Rejestracja: 17 mar 2006, 08:57
Lokalizacja: Gdańsk

#22

Post napisał: jarekk » 17 lut 2009, 16:18

Według mnie tak - CE to deklaracja własna producenta, nie certyfikat.
Mając "czucie" ( w postaci wydruku z certyfikowanego urządzenia badającego emisję) wystawiłbym CE dla swojego produktu.


bawolek
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 15
Rejestracja: 18 lut 2006, 20:16
Lokalizacja: Wroclaw

#23

Post napisał: bawolek » 17 lut 2009, 16:38

jarku akurat to laboratorium mało co robi na potrzeby uczelni (2 dni w ciagu tygodnia) pozostałe 4 dni to komercyjne badania dla firm ....

wystawiają certy, .....a że obecnie kompatybilnosc EM jest w kazdej dziedzinie "zycia" ...zapotrzebowanei wieksze to budują by nawet całe auta certyfikować bądz inne przedmioty o duzych gabarytach

PS ...wlasnei dlatego pisałem że mógłbym się zapytać ile by to kosztowało ...
powiem ci jednak z góry że nie ma czegoś takiego jak wynajem labu z obsługa ....

poprostu zlecasz badania a w zależności jaki zakres badań chcesz przeprowadzić robią ci wycene przeprowadzają badania, dostajesz wyniki z pieczątkami itd....

a tak nieoficjalnie zrobić badanie to .... poprostu musiałbym to wziąć na laboratorium pogadać z prowadzacym i sie "pobawić" (a że sami nam proponowali by sobie np wziąść jakiś swój wzmacniacz audio czy cos tam ze sprzetów domowych ...to równie dobrze można wziąć sterownik CNC ;p )


jarekk
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 6
Posty: 1701
Rejestracja: 17 mar 2006, 08:57
Lokalizacja: Gdańsk

#24

Post napisał: jarekk » 17 lut 2009, 20:39

U nas jest za mała konkurencja w tej dziedzinie - sprzęt jest drogi i rzadko kto go ma.
Dlatego pewnie się cenią :-(

Wolałbym być przy tych badaniach, bo to daje możliwość badania urządzenia w różnych warunkach, ustawieniach, konfiguracjach etc. Można przestawiać okablowanie, zmieniać obudowy - to musi robić projektant urządzenia.

Na szczęście na razie mam taryfę ulgową, bo nikt nie ma komory do której wsadzi mi elektrownię :-)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika CNC”