Sterownik cnc Mach3

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC

Autor tematu
cawboy
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 401
Rejestracja: 13 mar 2021, 18:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Sterownik cnc Mach3

#1

Post napisał: cawboy » 13 mar 2021, 21:15

Dzień dobry, witam wszystkich forumowiczów.
Moją przygodę z cnc zacząłem rok temu gdy szukałem wiertarki a bardzo okazyjnie kupiłem tokarko frezarkę, maszyna była jeszcze w skrzyni bez oznaczeń producenta, Wemas 500 czy też Clarke cl500m itd.
W czasie pandemii wpadła mi robota na wiercenie w profilach, na szybko zrobiłem jedną oś cnc, maszyna spisała się bardzo dobrze, w tydzień zwróciła się z małym +, ogólnie jestem bardzo zadowolony, jedyny minus jak dla mnie to słaby silnik, w planach wymiana na 3 fazowy.
Poszukuję sterownika na usb/ethernet pod Mach3, już po prostu mam dosyć starych komputerów z lpt ( w rok 3 padły) i już nie mam nerwów, Panowie polecicie coś w sensownych pieniądzach 300-400zł?
Dziękuję i Pozdrawiam.

Dodane 2 godziny 19 minuty 37 sekundy:
Przepraszam za post pod postem ale nie widzę nigdzie edycji.
Chciałem się tylko wytłumaczyć że większość czy wszystkie tematy o sterowaniu usb na forum przeczytałem ale nic polecanego nie znalazłem, chyba niewielu z amatorów używa usb, ethernet a przy tych cenach to trochę dziwne. NVUM, NVCM, UC300 i masa noname na rynku.




Autor tematu
cawboy
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 401
Rejestracja: 13 mar 2021, 18:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Sterownik cnc Mach3

#2

Post napisał: cawboy » 24 mar 2021, 18:27

po przestudiowaniu forum, internetu, odpuszczam chińskie wynalazki i postanowiłem kupić kontroler AXBB-E, posiada wszytko co mi potrzebne i ma bardzo dobre opinie. https://www.cncdrive.com/AXBB.html
Krak.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika CNC”