Mach 3 i XHC MK4 eth

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC

Autor tematu
IIS
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 104
Rejestracja: 24 sie 2019, 22:19
Lokalizacja: Banino
Kontakt:

Mach 3 i XHC MK4 eth

#1

Post napisał: IIS » 19 wrz 2021, 08:45

Witam,
Czy ktoś z forumowiczów ma kontroler XHC 4 osiowy ethernet spięty z mach 3 ?
Przyznam się że po pierwszych pozytywnych doświadczeniach - ustawienia i konfiguracja - przyszedł czas na jakaś robotę i lipa ;/
Maszynę odremontowałem w lipcu ze sterownika LPT własnie na etherent + wymieniłem oś Y ze zwykłego krokowca na 12Nm z eknoderem
Obrazek
Ten sam kod który szedł niezawodnie na LPT tu sa jakieś czkawi kontrolera - to dziwne ale po 20 min pracy mam niezły rozjazd pomiędzy punktem startowym a tym co widzi maszyna ( 3 frezy do tworzywa poszły się ... ) , to wszystko też po 8x zmniejszeniu prędkości pracy.
Widać to na zdjęciu - X o około 93mm !!! a Y o koło 8mm ( tu jest silnik z enkoderem i sterownikiem w pętli zamkniętej )
Mechanika osi X i Y pozostała bez zmian. Przyznam się że poza tym wyregulowałem backslach - na LPT nie było nic tu wpisane maszyna jako tako działała ale tu dałem sobie czas na pomiary i jakieś wartości wpisałem .
Więc pytanie takie czy ktoś ma doświadczenia z XHC mk4 ETH ? Miał z tym jakieś problemy ?

Co do pracy i czkawki - 2 i 17 sekunda jest taki "glich" tu ruch powinien być płynny




Autor tematu
IIS
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 104
Rejestracja: 24 sie 2019, 22:19
Lokalizacja: Banino
Kontakt:

Re: Mach 3 i XHC MK4 eth

#2

Post napisał: IIS » 25 wrz 2021, 16:52

No więc - wychodzi na moje niedbalstwo tj w trakcie modyfikacji jeden switch określający prąd dla X spadł i oś gubiła kroki z powodu prądu. Oś Y - płynnie działa problem to... poluzowane nakrętki trzymające obudowę do stołu AL. Karta eth - działa prawie perfekcyjnie... od czasu do czasu łapie Estop muszę sprawdzić czy to nie wina samego mechanicznego switcha.

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Mach 3 i XHC MK4 eth

#3

Post napisał: adam Fx » 26 wrz 2021, 01:22

IIS pisze:Estop muszę sprawdzić czy to nie wina samego mechanicznego switcha.
hmm zakłócenia od falownika (może kondensator równolegle rozwiąże problem) problem-z-zakloceniami-t65967.html
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika CNC”