ZELRP + smc5d-p32

ZELRP + smc5d-p32

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
Segitarius
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 390
Rejestracja: 15 lut 2011, 19:07
Lokalizacja: Zielona Góra

ZELRP + smc5d-p32

#1

Post napisał: Segitarius » 06 lip 2020, 07:50

Cześć.

Przyglądam się jednej maszynce i zastanawia mnie cel zastosowania poniższego układu (smc5d-p32).
Zelrp można ostatecznie podłączyć samodzielnie przez lpt. Tutaj widzę połączenie przez USB. Czy oprócz samej zmiany portu z LPT na USB płynie jakakolwiek inna korzyść z zastosowania takiego "pośrednika"?

Pytam ponieważ dobrze dobrany komputer + Linux + Zelrp to już samo w sobie niezłe połączenie. Stąd pytanie o cel podnoszenia kosztu sterowania o 160 euro?



Obrazek




FTW
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 716
Rejestracja: 16 gru 2016, 10:44
Lokalizacja: śląsk

Re: ZELRP + smc5d-p32

#2

Post napisał: FTW » 06 lip 2020, 08:22

LPT to jest słabe połączenie. U siebie mam Zelrp + CSMIO, Zelrp robi w tym wypadku za sterownik silników i zasilacz, tutaj chyba jest podobnie.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Segitarius
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 390
Rejestracja: 15 lut 2011, 19:07
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: ZELRP + smc5d-p32

#3

Post napisał: Segitarius » 06 lip 2020, 08:30

Domyślam się że ten dynks ma rozwiązywać problemy z wysokim jitterem i stanowi jakiś bufor czyszczący. Czy zatem przy przyzwoitym jitterze jest sens go używać?

I drugie pytanie. Czy zastosowanie togo urządzenia ogranicza się do wpięcia go pomiędzy komputer i Zelrpa, czy trzeba do tego zainstalować jakiś dedykowany soft i skonfigurować konkretnie pod swoją maszynę?

Odnalazłem stronę producenta, ale nie mogę dokopać się do informacji o sposobie używania tego ustrojstwa:
https://www.cnc-controller.eu/downloads/


Przy okazji trafiłem na fajny patent, który widziałem że szukało tu sporo osób - sterownik do wycinania folii sterujący na bieżąco wektorem skalpela.


FTW
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 716
Rejestracja: 16 gru 2016, 10:44
Lokalizacja: śląsk

Re: ZELRP + smc5d-p32

#4

Post napisał: FTW » 06 lip 2020, 08:34

W moim wypadku CSMIO pozwala zadać parametry silników nieosiągalne dla połączenia LPT, zarówno prędkości jak przyspieszenia (krokowce). Na reszty pytań odpowiedzi nie znam.

Może jest jakiś plugin do Mach3 tak jak w wypadku CSMIO.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika CNC”