Przejściówka pcimcia na lpt

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC

Autor tematu
slavomiro
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 14 lut 2009, 14:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Przejściówka pcimcia na lpt

#1

Post napisał: slavomiro » 14 lut 2009, 14:35

Witam,
Zainteresował mnie temat amatorskich maszyn cnc i pomyślałem że zrobię coś prostego (frezowanie styropianu i podobnych materiałów na potrzeby modelarstwa). Moje pytanie dotyczy sterowania taką maszyną. Przeczytałem na Waszym forum, że albo port lpt (opcja tania) albo usb (drogi sterownik do silników). Ponieważ o port lpt w moim domu jest bardzo trudno zostaje usb. Chyba, że można korzystać z przejściówek na port lpt. Chodzi mi dokładniej o przejściówkę pcmicia (laptop) na lpt. Znalazłem taką na allegro w stosunkowo niewielkiej cenie. W opisie znalazłem info, że pracuje prawidłowo ze wszystkimi urządzeniami na lpt. Pytanie czy to będzie działać z cnc-zabawką. Rozwiązanie tanie ale chyba ktoś wpadł przede mną na taki pomysł więc pewnie nie działa. Więc czy ktoś wie czy będzie to działać? Jeżeli temat już był to przepraszam ale naprawdę nie znalazłem na Waszym forum tego.



Tagi:


zolax
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 164
Rejestracja: 15 cze 2007, 17:40
Lokalizacja: Wrocław

#2

Post napisał: zolax » 14 lut 2009, 15:11

https://www.cnc.info.pl/search.htm, potem wpisujemy pcmcia lpt, klikamy na kółko przy Szukaj wszystkich słów i przycisk Szukaj.

Awatar użytkownika

markcomp77
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3975
Rejestracja: 18 wrz 2004, 12:51
Lokalizacja: k/w-wy
Kontakt:

#3

Post napisał: markcomp77 » 14 lut 2009, 17:01

slavomiro pisze:Więc czy ktoś wie czy będzie to działać?
będzie...

opis jest:
zolax pisze:https://www.cnc.info.pl/search.htm, potem wpisujemy pcmcia lpt, klikamy na kółko przy Szukaj wszystkich słów i przycisk Szukaj.
SpotkanieCNC: STOM-TOOL Marzec 2014
http://www.cnc.info.pl/topics79/spotkan ... t55028.htm


Autor tematu
slavomiro
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 14 lut 2009, 14:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

#4

Post napisał: slavomiro » 15 lut 2009, 16:45

zolax - a owszem wcześniej szukałem, niestety z powodu dużej ilości wyników tylko część przeszukałem, może przeoczyłem

markcomp77 - dzięki, skoro mówisz, że będzie to się biorę za dokładniejsze przeszukanie forum, poczytanie o budowie cnc i może jak czas pozwoli to spróbuję coś zbudować

No i jedyne czego się za pomocą szukajki dowiedziałem to, że powinno działać ale nie wszystkie przejściówki. W sumie najwyżej złoże jakiegoś kompa tylko pod cnc. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

Awatar użytkownika

markcomp77
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3975
Rejestracja: 18 wrz 2004, 12:51
Lokalizacja: k/w-wy
Kontakt:

#5

Post napisał: markcomp77 » 15 lut 2009, 17:29

slavomiro pisze:złoże jakiegoś kompa tylko pod cnc
słuszna decyzja...
bo laptop niezbyt "równo" formuje sygnały...
SpotkanieCNC: STOM-TOOL Marzec 2014
http://www.cnc.info.pl/topics79/spotkan ... t55028.htm


Autor tematu
slavomiro
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 14 lut 2009, 14:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

#6

Post napisał: slavomiro » 15 lut 2009, 18:17

formowanie sygnałów? kurczę chyba trochę tego trzeba przeczytać żeby coś złożyć. To w takim razie co najlepiej formuje sygnały: porty na płycie głównej czy takie dodatkowe na pci. Mi chodzi tylko żeby to w styropianie frezować mogło, odchyłka 1mm jest akceptowalna (ręcznie formując to co chcę nawet takiej precyzji nie otrzymam).

Awatar użytkownika

markcomp77
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3975
Rejestracja: 18 wrz 2004, 12:51
Lokalizacja: k/w-wy
Kontakt:

#7

Post napisał: markcomp77 » 15 lut 2009, 19:38

slavomiro pisze:To w takim razie co najlepiej formuje sygnały: porty na płycie głównej czy takie dodatkowe na pci.
sygnał jest formowany programowo...
a port lpt - to element przez który sygnał przechodzi... powinien być albo "z płyty" albo "z pci" albo pcmcia...
a jakość formowanego sygnału silnie zależy od komputera... laptopy które usilnie próbują oszczędzać energię, źle sprawdzają się przy formowaniu precyzyjnych czasowo sygnałów...
SpotkanieCNC: STOM-TOOL Marzec 2014
http://www.cnc.info.pl/topics79/spotkan ... t55028.htm


Autor tematu
slavomiro
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 14 lut 2009, 14:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

#8

Post napisał: slavomiro » 15 lut 2009, 19:48

laptop którego używam od paru miesięcy jakoś energii nie potrafi oszczędzać, jak dwie godziny pójdzie to max (a poprzedni acerek po dwóch latach ciągnął jeszcze prawie 5h ana jednej baterii). Dobra, w takim zrobię tak, że najpierw spróbuję z tą przejściówką a jak nie będzie chciało chodzić to będę myślał nad jakimś kompem za grosze (może nawet coś w piwnicy znajdę). Przejściówka i tak pewnie wykorzystam. Dzięki za pomoc

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika CNC”