Prośba o pomoc w zaprojektowaniu zasilania

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
mazaq
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 66
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:45
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Prośba o pomoc w zaprojektowaniu zasilania

#1

Post napisał: mazaq » 23 lut 2011, 11:02

Witam!
Pojawiałem się na tym forum wcześniej zadając kilka lamerskich pytań, wracam teraz właściwie żeby zrobić to samo...
Generalnie konstrukcja maszyny, którą współtworzę jest niemal gotowa. Mogę pokazać jak to wygląda:
Obrazek
Więcej zdjęć dam za jakieś 2 tygodnie kiedy wszystko będzie śmigać - na razie wolę nie zapeszać i poruszyć temat samej konstrukcji później. Moim zadaniem jest zrobić elektronikę.

Chciałem w tym temacie zapytać o zasilanie i ogólnie skrzynkę sterującą. Mam ogólne wyobrażenie jak to ma wyglądać, ale to wszystko jest za drogie żeby bazować tylko na mojej znikomej elektronicznej wiedzy. Zakupiłem
3x Silnik 3.1Nm + M542 od kolegi markomp
zasilacz toroidalny 300W 32V
3 kondensatory 10000uF 50V
płytę główną z optoizolacją na allegro od CNC profi
mostek 25A
to chyba tyle z takich głównych podzespołów bazowych
Czytałem rozmaite tematy i chciałem zapytać forumowiczów czy dla tego zestawu konieczne będzie umieszczenie zabezpieczenia nadnapięciowego i układu miękkiego startu? Na tym forum znalazłem np taki schemat: ale nie mam pojęcia jakie dokładnie podzespoły wybrać - jaką diodę zenera itp...
Prosiłbym o wszelkie sugestie i ewentualne przestrogi czego nie robić, bo nie ufam sobie do końca w tych sprawach...
W piątek zaczynam testy posuwów na sterownikach L297/298, które zrobiłem kilka miesięcy temu - nie będzie ich szkoda w razie czego :).
Dzięki za pomoc!


Pozdr, Piotrek
zapraszam do oglądania moich silniczków:
www.stirling.fc.pl !

Tagi:

Wróć do „Elektronika CNC”