Bryły z sketchupa kompatybilne z Alphacamem

Alphacam

Autor tematu
MichałKoszał
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 17
Rejestracja: 24 paź 2016, 21:15
Lokalizacja: z internetu

Bryły z sketchupa kompatybilne z Alphacamem

#1

Post napisał: MichałKoszał » 27 maja 2018, 22:32

Witam,

Uczę się sketchupa, chcę w nim robić projekty mebli. W formatkach tych mebli chce nanosić odpowiednie otwory do np. łączeń bądź okuć. Gotową formatkę przenoszę do Alphacama. No i zaczynają się schody, opcje "Rozpoznawania Cech Modelu" oraz "Bryły - Użytkowe" nie są aktywne. Dzięki nim odnalazł bym otwory do wierceń czy też kontury do frezowań.
Wie ktoś może jak to zrobić, osiągnąć?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam: MichałKoszał


Michał Koszał


dlewczuk
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 65
Rejestracja: 11 lut 2015, 12:46
Lokalizacja: Siedlce

Re: Bryły z sketchupa kompatybilne z Alphacamem

#2

Post napisał: dlewczuk » 28 maja 2018, 18:17

Cześć,
Z tego co pamiętam pliki z Google SketchUp są importowane jako coś w stylu plików STL. Czyli siatka trójkątów. Nie ma tutaj możliwości rozpoznawania cech modelu. Możemy korzystać z obróbek 3-osiowych (na pewno testowałem z obróbką zgrubną 3D i wierszowaniem).

Podczas importu możesz też zaznaczyć opcję aby rozpoznało krawędzie, ale nie spodziewałbym się, że uda się prawidłowo rozpoznać krawędzie otworów.

Jeżeli uczysz się Sketchupa hobbystycznie i dopiero zaczynasz, to sprawdź Fusion 360. Bardziej pasuje mi w nim metodyka pracy niż w Sketchup. No i nie wiem jak Sketchup, ale Fusion 360 ma możliwość wygenerowania plików STEP, na których rozpoznawanie cech modelu działa.

Tutaj masz podstawy modelowania w Autodesk Fusion 360:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Alphacam”