Generowanie 5 osiowej ścieżki narzedzia

Alphacam

Autor tematu
Skodi
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 01 kwie 2011, 17:03
Lokalizacja: Pilica/Leicester

Generowanie 5 osiowej ścieżki narzedzia

#1

Post napisał: Skodi » 11 gru 2015, 20:02

Witam wszystkich.

Mam problem z wygenerowanie ścieżki narzędzia w alphacamie, a nadal sie ucze w tym programie.

Załaczam zdjecie pogladowe, mam nadzieje ze pomoze to w zobrazowaniu problemu. Przepraszam za zdjecie.

Mianowicie, mam 3 plaszyzny pracy i obrobilem oto taka szufelke, teraz potrzebuje zrobic na niej zaokrąglenie gornych zewnetrznych krawedzi. Problem w tym ze na przykladzie prawej i tylniej scianki mam 3 plaszczyzny pracy i tam 3 geometrie, lecz nie moge polaczyc razem tych trzech geometri w jedna poniewaz sa one na roznych plaszczyznach. wiec nie moge wygenerowac ciaglej sciezki bez podnoszenia narzedzia.

Chciałbym uzyskac ciagły jednostajny ruch po gornej krawedzi czesci, wiec z punktu 1 do 2 w lini prostej i zejsciem 20mm w dół, nastepnie od punktu 2 do punktu 3 po promieniu geometri, nastepnie 20 mm w góre. ITD.

Dodam ze wiem jak wykonac to w 3 krokach lecz wtedy narzedzie bedzie podnoszone, i czesc traci na wykonczeniu.

Obrabiany material to plastik.

Narzedzie rownolegle do stołu, aby obrobic 20mm zejcie na krawedzi.

Ostatnie co mi przychodzi do głowy to tworzenie bryly przestrzennej i próbowac w ten
sposób.

Z gory dziekuje za wszelka pomoc, mam nadzeje ze mi pomozecie.

Maszyna to Accord 40 fx


Obrazek



Tagi:


indor1000
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 24
Rejestracja: 08 wrz 2009, 22:03
Lokalizacja: Kalwaria

#2

Post napisał: indor1000 » 15 gru 2015, 15:50

Zmień geometrie 2D na 3D czyli polilinię i potem wygenerować scieżkę narzędzia dla polilini.
HOMAG BMG 511
WEEKE Venture V5
HOMAG Venture 22l
WEEKE Bhp 210
BIESSE Skipper 130

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Alphacam”