Alphacam 2013 R1 - generowanie kodu z widocznych operacji

Alphacam

Autor tematu
Sl4uGh7eR
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 08 mar 2014, 09:44
Lokalizacja: Kęty

Alphacam 2013 R1 - generowanie kodu z widocznych operacji

#1

Post napisał: Sl4uGh7eR » 08 mar 2014, 09:48

Witam, mam pytanie, czy ktoś się orientuje jak zmusić AC do wygenerowania kodu tylko z widocznych operacji? Maszyna nie posiada wymiennika narzędzia więc każda operacja musi być jako osobny kod NC, a AC utrudnia na maxa mi wygenerowanie pojedynczych operacji.
Jedyny sposób jaki znam to stworzyć operacje, zapisać NC, usunąć i stworzyć kolejną i tak w kółko. Problem z tym, że chciałbym zobaczyć symulację wszystkich operacji, następnie zapisać pojedyncze operacje. Na zagranicznym forum wyczytałem, że to w postprocesorze można zmienić aby generował kod z ukrytymi drogami narzędzia.

Pozdrawiam



Tagi:


Arek99
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 66
Rejestracja: 25 lip 2007, 14:03
Lokalizacja: wschód

#2

Post napisał: Arek99 » 08 mar 2014, 18:48

Hymm troche to dziwne pytanie przecież odznaczasz jakie operacje chcesz wygenerować w menu operacje program zresztą sam pyta czy wszystkie czy tylko widoczne operacje

moja maszyna nie ma magazynku tylko głowice z 4 wrzecionami i to już manualnie zmieniam tj generuje np wiercenie obróbka geometrii czy powierzchni a potem łącze sobie i sklejam program tak jak mi pasuje .
Balestrini idea 5os bez tajemnic, Alphacam R1, Solidworks certyified


alaryk
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 18 lis 2009, 22:26
Lokalizacja: internet

#3

Post napisał: alaryk » 08 mar 2014, 23:48

Nie przypominam sobie jak jest w najnowszej wersji ale chyba wogule teraz nie generuje programu jeśli któreś operacje są ukryte . Program traktuje użytkownika jak skończonego idiotę który nie wie co chce zrobić . Długo pracowałem na wersji 2000 i nie było tego typu problemów , niestety któregoś dnia przyuważył mnie szef no zostałem uszczęśliwiony najnowsza wersją . Z tym problemem radze sobie tak ze generuje całość a następnie w edytorze usuwam niepotrzebne operacje .


Rocky
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 43
Rejestracja: 25 sty 2008, 20:45
Lokalizacja: Śląsk

#4

Post napisał: Rocky » 09 mar 2014, 11:08

Teraz już nie pracuje w tym programie, ale jak pamiętam to trzeba dopisać do postprocesora "$545" jako wartość "1" i program pozwoli na generowanie operacji widocznych.


Autor tematu
Sl4uGh7eR
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 08 mar 2014, 09:44
Lokalizacja: Kęty

#5

Post napisał: Sl4uGh7eR » 09 mar 2014, 11:32

Witam ponownie, dzisiaj rano przeglądnąłem manual do Alphaedit i znalazłem funkcję $545 :)
Dzięki Rocky :) temat można zamknąć.

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Alphacam”