Prasa mimosrodowa PMS 63

Prasy, gilotyny, krawędziówki, tłoczniki i wykrojniki, etc...

Autor tematu
Pneumokok
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 914
Rejestracja: 28 gru 2009, 15:56
Lokalizacja: Miasto nieudaczników

Prasa mimosrodowa PMS 63

#1

Post napisał: Pneumokok » 25 kwie 2011, 13:33

Witam :) czy ktoś z Koleżanek lub Kolegów posiada dokumentację techniczno-ruchową do prasy PMS 63? Jeżeli tak to bardzo bym prosił o wklejenie na forum. Dokładnie chodzi mi o jeden wymiar: wysokość stołu prasy od podłoża i mam nadzieję, że w DTR coś na ten temat znajdę...

Pozdrawiam


Jeżeli pomogłem kliknij pomógł :)

Tagi:


skoczek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:04
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków

#2

Post napisał: skoczek » 25 kwie 2011, 14:05

Witam serdecznie.
W mojej DTR-ce nie mogę tego wymiaru znaleźć.
Jeżeli nikt inny nie wklei DTR-ki w której ten wymiar jest pokazany lub nie zmierzy Ci tego, to mogę jutro, jak będę w warsztacie przy maszynie Ci to pomierzyć. Podaj dokładnie jaki typ prasy Cię interesuje bo jest taka możliwość że w czasie produkcji na przestrzeni lat konstruktorzy zmieniali minimalnie wysokość stołu. Moja prasa ma dokładne oznaczenie PMS-63B (gdyby było to dla Ciebie ważne). Jest to prasa z mechanicznym luzownikiem (elektromagnes). Później produkowano te prasy z pneumatycznym wyzwalaniem.
Ciebie który typ interesuje? Jeszcze jeden szczegół - interesuje Cię wysokość od podstawy do stołu czy do płyty na stole (bo to różnica o 80mm ;) - taką grubość ma płyta )?

Ewentualnie jak Ci śpieszno pisz do Kolegi BYDGOST - On ma całą bibliotekę ;).
Pozdrawiam, skoczek
Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród. - Hipolit Cegielski


Autor tematu
Pneumokok
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 914
Rejestracja: 28 gru 2009, 15:56
Lokalizacja: Miasto nieudaczników

#3

Post napisał: Pneumokok » 25 kwie 2011, 15:25

Witam :) w tej chwili piszę pracę inżynierską i dokładny typ prasy PMS 63 jest mi niepotrzebny. Jedyne co musiałem uwzględnić do wymiary stołu (znalazłem) i właśnie wysokość stołu prasy od podstawy, więc jeśli Kolega może to pomierzyć to byłbym bardzo wdzięczny :) a do Kolegi BYDGOST też napiszę. ;)
Jeżeli pomogłem kliknij pomógł :)

Awatar użytkownika

BYDGOST
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 4264
Rejestracja: 28 wrz 2007, 09:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

#4

Post napisał: BYDGOST » 25 kwie 2011, 21:13

skoczek pisze:pisz do Kolegi BYDGOST - On ma całą bibliotekę
Nie wiem czy mam całą bibliotekę, ale trochę się tego uzbierało. Sprawdziłem i mam taką: PMS-63C oraz PMP 63C-P. Ta druga jest przechylna. Jest to niestety DTR tylko w wersji papierowej, ale mogę sprawdzić ten wymiar.
Przy okazji, gdy został poruszony temat mojej "biblioteki". Zawsze pomagam, gdy ktoś prosi o dokumentację lub jakieś szczegóły związane z daną maszyną. Dobrze gdy mam wersję elektroniczną. W przypadku wersji papierowych czasem mam propozycję, żeby zeskanować i przesłać. I tu pojawia się problem, bo skanowanie zajmuje masę czasu a z tym u mnie jest naprawdę ciężko. Ostatnio jeszcze rozleciał mi się skaner i w sumie problem się rozwiązał. Dlatego w takich przypadkach proponuję oddanie DTR do skanowania w firmie poligraficznej co przy złożeniu i przesyłce pocztowej tworzy koszty, co niestety budzi zdziwienie. Myślałem, że już jesteśmy przyzwyczajenie do obecności pieniędzy w naszym życiu. Dodam jeszcze, ze ja na tym nie zarabiam i nie chcę zarabiać. To co niektórzy chętni przyślą nadprogramowo przeznaczę na cele społeczne, ale nie na tacę, jeśli kogoś to interesuje.
Pomnik Ikara - Ku pamięci dawnego lotniska w Fordonie.


skoczek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:04
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków

#5

Post napisał: skoczek » 26 kwie 2011, 12:08

Witam serdecznie.
No więc mogę ogłosić szumnie że "dokonałem pomiaru". Odległość od krawędzi podstawy prasy do krawędzi stołu wynosi 760 +/- 1 [mm]. Na stół jest położona płyta (wielu tą płytę nazywa stołem) o grubości 80mm (zmierzone i wyczytane z DTR). Może sobie Kolega dopisać że pomiaru dokonano w temperaturze otoczenia 15oC, przy wilgotności X, ciśnieniu atmosferycznym Y, taśmą mierniczą przechowywaną w pomieszczeniu o temperaturze powietrza 21oC :lol: . Gdyby Kolega potrzebował jeszcze jakieś informacje to proszę pisać - jak dam radę to pomierzę.

Odnośnie wspomnianej przeze mnie biblioteki to mam nadzieję że Kolega BYDGOST się nie gniewa że tak go "wywołałem do tablicy". Raczej w formie żartu podkreśliłem to co wielu już dawno zauważyło - że Kolega ma pokaźne archiwum DTR-ek :oops: . Mam nadzieję że Kolega potraktował to jako żart.

Pozdrawiam, skoczek.
Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród. - Hipolit Cegielski

Awatar użytkownika

BYDGOST
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 4264
Rejestracja: 28 wrz 2007, 09:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

#6

Post napisał: BYDGOST » 26 kwie 2011, 16:27

Kolega Bydgost nie jest z tych co to się zaraz gniewają.
Pomnik Ikara - Ku pamięci dawnego lotniska w Fordonie.


Olo1977
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 07 sie 2013, 13:24
Lokalizacja: Bydgoszcz

#7

Post napisał: Olo1977 » 07 sie 2013, 13:31

BYDGOST,

Witam ponownie Bydgost.

Dzięki za szybką odpowiedź.
Jako że jestem nowym użytkownikiem tego forum mam duże problemy (opcja wysłania do Ciebie wiadomości prywatnej nie działa) żeby uzyskać namiar do Ciebie. podaje zatem emaila do siebie ( [email protected]) bo chętnie kupię od Ciebie taką Dtr choćby i dzisiaj bo także jestem z Bydzi.

Pozdrawiam..
Ostatnio zmieniony 08 sie 2013, 11:58 przez Olo1977, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

BYDGOST
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 4264
Rejestracja: 28 wrz 2007, 09:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

#8

Post napisał: BYDGOST » 07 sie 2013, 16:04

Jak wyżej napisałem stoi u mnie na półce wersja drukowana.
Pomnik Ikara - Ku pamięci dawnego lotniska w Fordonie.


Lipcia
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 02 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

#9

Post napisał: Lipcia » 02 lis 2017, 10:22

Witam serdecznie,

Troszkę późno(ponad 4 lata po ostatnim wpisie), ale potrzebuję odświeżyć temat.
Poszukuję DTR do prasy mimośrodowej PMP-63 z 1959 roku.
Oczywiście pokryję wszelkie koszty związane z ewentualnym skanowaniem oraz wysyłką, a nawet dodatkowe.
Oprócz tego potrzebuję także DTR do prasy PMS-40C z 1974r(produkcja Warszawska) oraz drugiej podobnej PMS-40, produkcji Końskiej.

Jeśli ktoś może pomóc to będę bardzo wdzięczny.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka plastyczna”