Wykrojnik do ?

Prasy, gilotyny, krawędziówki, tłoczniki i wykrojniki, etc...
Awatar użytkownika

Autor tematu
pioterek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1724
Rejestracja: 27 gru 2012, 02:40
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Wykrojnik do ?

#1

Post napisał: pioterek » 26 lip 2017, 10:11

Witam. moje pytanie dotyczy wykonania elementu plastykowego z wyłącznika tzw. "łącznik pakietowy".
Obrazek
Obrazek
który jest widoczny na pokrywce od margaryny. Element jest o grubości 0,35mm i chciał bym go wykonać z dwóch pokrywek od margaryny sklejonych ze sobą, gdyż wtedy będą miały podobną grubość. Chciałbym też wykonać na tych wykrojach fachowo wyglądające opisy "Zał, Wył, 0, 1, 2, 3, 4" itp. Proszę o podpowiedzi jak to zrobić oraz jakiego kleju użyć do sklejenia elementów.
Natrafiłem jeszcze na takie zestawy:.
http://allegro.pl/listing/user/listing. ... 5-0511&p=2
http://allegro.pl/zestaw-wykrojnikow-si ... 23096.html
Służą one do papieru i zastanawiam się czy mogły by być dobrą inspiracją do zrobienia potrzebnego mi narzędzia. Wykrojów które są mi potrzebne zapewne nie mają w ofercie nie wiadomo też czy nadały by się do tych pokrywek.



Tagi:

Awatar użytkownika

Yarec
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2115
Rejestracja: 14 lis 2015, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

#2

Post napisał: Yarec » 26 lip 2017, 11:23

Łatwiej wyciąć taki okrąg z okładki do segregatora (Office Depot) nożyczkami "zaokrąglonymi", nakleić opis a na to nakleić "folię transferową" (do przenoszenia wycinanych liter) lub inną przezroczystą - będą w miarę trwałe oznaczenia.
Ale ja to się na niczym nie znam, czytać też nie bardzo - Art Tech Design

Awatar użytkownika

Autor tematu
pioterek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1724
Rejestracja: 27 gru 2012, 02:40
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

#3

Post napisał: pioterek » 27 lip 2017, 06:05

Nie ma być łatwiej ale za to byle jak, tylko ma być fachowo niemal jak fabrycznie.
Obrazek
Nie wiem czemu nie można dodać pliku .svg?

Awatar użytkownika

Yarec
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2115
Rejestracja: 14 lis 2015, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

#4

Post napisał: Yarec » 27 lip 2017, 07:43

Od: pioterek
Do: Yarec
Wysłany: Dzisiaj 5:20
Temat: https://www.cnc.info.pl/topics117/wykro ... 6711.htm?s Cytuj wiadomość
Kolego, usuń tę swoją wiadomość, albo spraw, żeby dla mnie była do czegoś przydatna.
https://www.cnc.info.pl/t...61d83772692bb4f


A o co chodzi ? O nożyczki ? O folię ? O wykonanie napisu ?
Ale ja to się na niczym nie znam, czytać też nie bardzo - Art Tech Design

Awatar użytkownika

Autor tematu
pioterek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1724
Rejestracja: 27 gru 2012, 02:40
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

#5

Post napisał: pioterek » 27 lip 2017, 09:07

Dokładnie widać, że wiesz o co chodzi.
Kolego chodzi o to, że byle jakie wykonanie jestem w stanie zrealizować bez czyjejś pomocy. Łatwo jest przecież wyciąć kółko z poszarpanymi i nierównymi krawędziami i napisać coś korektorem. Zapragnąłem jedynie aby to wyglądało estetycznie, a Twoja porada niby pomocna jednak nietrafiona osłabiła mnie zwyczajnie i tyle.


rdarek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2135
Rejestracja: 04 sty 2013, 23:30
Lokalizacja: 3miasto

#6

Post napisał: rdarek » 27 lip 2017, 10:45

pioterek pisze:...... Zapragnąłem jedynie aby to wyglądało estetycznie......
Wszystko zależy jaki masz budżet na tę pracę.
1. Dla większej ilości to będzie opłacalne zamówić wykrojnik - taki jak do produkcji pudełek wykonany jest na bazie sklejki z osadzonymi w niej nożami (listwa tnąca) i wycinać z dowolnego materiału oczywiście bez przesady dowolnego :wink:

2. Jeśli prace jednostkowe to cięcie na ploterze laserowym

Nadruk np na folii samoprzylepnej, solvent, esolvent, czy bezpośrednio na grubszym materiale drukiem UV, czy sitodrukiem

Awatar użytkownika

Autor tematu
pioterek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1724
Rejestracja: 27 gru 2012, 02:40
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

#7

Post napisał: pioterek » 29 lip 2017, 10:04

No cóż, byłem w drukarni skąd skierowano mnie do wytwórcy tego typu wykrojników, a ten odradził mi zamawianie u nich takowego, ze względu na słabą ich wytrzymałość i brak odpowiedniej prasy w moich zasobach narzędzi. Zasugerował konieczność wykonania matrycy i stempla.
Może takie cudo będzie lepsze?
Obrazek
albo tego typu
Obrazek


donaks
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 177
Rejestracja: 18 lip 2009, 22:52
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

#8

Post napisał: donaks » 29 lip 2017, 14:34

Nie wiem jakie ilości mają tego być i czy koniecznie to chcesz robić sam,ale ja bym poszedł do jakiejś agencji reklamowej. Oni tam to zrobią dobrze.

Awatar użytkownika

Autor tematu
pioterek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1724
Rejestracja: 27 gru 2012, 02:40
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

#9

Post napisał: pioterek » 14 sie 2017, 07:14

Postanowiłem, że zrobię w ten sposób, że dorobię dwa kawałki metalu o obrysie potrzebnego elementu i z otworem w środku. Następnie wydrukowany na białej folii samoprzylepnej rysunek przyklejony do pokrywki od margaryny i zabezpieczony drugą folią samoprzylepną przeźroczystą od zewnątrz włożę pomiędzy te dwa kawałki metalu i docisnę je do siebie. To wszystko po to by następnie wyciąć kontur ostrym nożem po obwodzie i w otworze. Tylko, że o ile będę widział , że jeden z kawałków metalowych przylega do rysunku i ustawię go równo, to nie mam pojęcia jak zapewnić sobie poprawne ułożenie drugiego kawałka metalowego tak by był spasowany dokładnie z tym pierwszym gdyż nie będę go dokładnie widział za względu na obecność naddatku materiału - pokrywki. Nie wiem jak mam sobie z tym poradzić i proszę o poradę. Myślałem żeby zrobić to na tej zasadzie, żeby kawałki te przyciągały się magnesem, ale nie wiem jak tego dokonać. Wycinanie nożyczkami do paznokci niestety to porażka, gdyż jest nie równe i przy krawędziach zewnętrzna folia jest tak jakby naciągnięta i przez to odstaje od reszty. Oczywiście kolega Yarec trochę pomógł i poszedłem tą drogą za względu na niskie koszty w porównaniu do wersji "PRO", jednak samo wycięcie musi być rozwiązane inaczej.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka plastyczna”