Zakup prasy krawędziowej. Potrzebuję kilka informacji.

Prasy, gilotyny, krawędziówki, tłoczniki i wykrojniki, etc...

Autor tematu
8zaxior8
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 39
Rejestracja: 27 sie 2011, 21:04
Lokalizacja: Wieluń

Zakup prasy krawędziowej. Potrzebuję kilka informacji.

#1

Post napisał: 8zaxior8 » 31 maja 2017, 23:55

Witam serdecznie, zwracam się z prośbą do użytkowników forum w sprawie informacji na temat pras krawędziowych. Chcę kupić prasę krawędziową, niestety nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z takimi prasami i w temacie jestem zielony. Mam nadzieje że panowie z forum będą mogli mnie choć trochę naprowadzić.

Moje założenia:

- nacisk 200 ton
- długość gięcia 3m
- sterowanie cnc
- kompensacja stołu
- budżet 120000 zł
- niezawodność
- dostęp do serwisu i niskie koszty eksploatacji


Pytania:

1. Jakie marki możenie polecić a jakich unikać.

2. na co zwrócić uwagę przy oglądaniu maszyny

3. czy starsze maszyny cnc (lata 90) są dobre czy lepiej takich unikać.

4. czy znacie jakiegoś dobrego sprzedawce lub miejsce gdzie można taka maszynę rozsądnie nabyć


Jestem świadomy tego że za te pieniądze nie kupię żadnego w miarę nowego cudu ale może panowie doradzą coś sensownego. Pewnie niedługo pojawią się kolejne pytania dlatego bardzo proszę o wyrozumiałość. Nie chce utopić pieniędzy w jakieś słabej maszynce. Bede wdzięczny za wszelkie odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie.



Tagi:


HUD
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 463
Rejestracja: 22 kwie 2007, 21:27
Lokalizacja: Lublin

#2

Post napisał: HUD » 01 cze 2017, 17:38

Za taką sumę kupić maszynę z naciskiem 200t i do tego nie chińczyka czy turka, będzie bardzoooo trudno.
Tym bardziej że jak sam piszesz nie masz doświadczenia.
Z kwotą 2 x wyższą można już o czymś myśleć
Pozdrawiam Krzysztof G.


Autor tematu
8zaxior8
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 39
Rejestracja: 27 sie 2011, 21:04
Lokalizacja: Wieluń

#3

Post napisał: 8zaxior8 » 01 cze 2017, 22:04

Dziękuje za odpowiedź. Niestety nie zaryzykuję droższej maszyny ponieważ mam akurat tyle zleceń że spokojnie taką dam rade spłacać.

To że nie mam doświadczenia to nie problem. Dość szybko łapię nowe rzeczy. Myślę że taką maszynę dał bym radę opanować w kilka dni. Odnośnie mechaniki czy sterowania tez raczej nie powinno być problemu. Przez siedem lat pracowałem na utrzymaniu ruchu przy przetwórstwie tworzyw sztucznych więc hydraulikę czy podstawy sterowania maszyn znam dość dobrze. Poza tym od kilku lat prowadzę firmę usługową w zakresie cięcia, gięcia itp. na prasie mimośrodowej więc podstawy technologi obróbki plastycznej metalu również mam opanowane.


Bardziej chodziło mi o to że zupełnie nie znam producentów takich maszyn i nie wiem które są dobre a które nie.


Nie dawno rozmawiałem z panem który sprzedaje maszyny używane i powiedział mi że ostatnio sprzedał maszynę 200t 4m długość gięcia sterowanie cnc z początku lat 90 za jakieś 76 tys.

Więc maszyny w tej cenie są jak najbardziej osiągalne. pytanie tylko czy to sterowanie cnc w takich maszynach jest dobre do pracy czy wręcz przeszkadza, to znaczy że trzeba ręcznie wpisać masę parametrów itp.

Wiem że moje pytania są może nawet głupie ale i tak nie jest to mało pieniędzy i wole dopytać niż potem żałować. Pozdrawiam.


Malcon
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 13 cze 2017, 11:34
Lokalizacja: Wrocław

#4

Post napisał: Malcon » 13 cze 2017, 11:42

Witam.

W tej cenie można kupić nawet nową prasę o nacisku 200 ton i długości 3200mm, natomiast z najprostszym sterownikiem programowalny który kontroluje dwie osie, czyli zderzak i głębokość stempla. A za 120 tyś netto to kupisz już prasę ze sterownikiem DELEM-a, też dwie osie, ale ma bank narzędzi, korekty, uwzględnianie rodzaju blachy, programowanie po kącie i grubości blachy itp. Są takie nowe i z 2 letnią gwarancją nawet. Mogę Ci polecić jakąś firmę: HAVEN POLSKA


Autor tematu
8zaxior8
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 39
Rejestracja: 27 sie 2011, 21:04
Lokalizacja: Wieluń

#5

Post napisał: 8zaxior8 » 22 cze 2017, 23:22

Witam, przepraszam że odpisuje po takim czasie ale mam straszny nawał roboty.

Dziękuję za odpowiedź ale przed chwilą czytałem post na temat pras marki HAVEN i nie jestem już zainteresowany. Potrzebuję czegoś solidniejszego i szybszego w ustawianiu.

Chciałem zapytać czy starsze prasy na sterowaniu np.: DELEM 21 również same przeliczają wszystkie parametry po podaniu rodzaju blachy, grubości i kąta. Czy na tym sterowniku można robić korekty czy na tym starym ustawia się tylko zejście stempla i odległość zderzaka jak w maszynach HAVEN.

A może sterowanie CYBELEC (również starsze maszyny) jest lepsze?

Czy ktoś pracował/pracuje właśnie na tym sterowniku i może coś o nim opisać. czy trudno go opanować itd.

Dalej nikt się nie wypowiedział na temat marek. Niestety ja nie znam żadnej. Wiem tylko tyle żeby nie brać HAVEN-a. A co powiecie o prasach używanych choćby z OLX i takich markach jak: PULLMAX, LOTZE, DARLEY, HAMMERLE, HACO. Może są jeszcze inne marki godne polecenia.


I jeszcze pytanie do zaawansowanych. Do czego wykorzystuje się dodatkowe osie bo rozumiem że do prostych gięć jak ceowniki czy zetowniki wystarczą dwie osie. Może jakieś przykładowe rysunki czy inne podpowiedzi mi to rozjaśnią.

Będę wdzięczny za jakiekolwiek informację. Pozdrawiam.


Slavco
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 131
Rejestracja: 28 lis 2012, 18:29
Lokalizacja: Bytom

#6

Post napisał: Slavco » 23 cze 2017, 13:50

Właśnie pracuje od miesiąca na prasie z CYBELEC modeva 10s.
Same podstawy obsługi sterownika to kwestia kilku godzin, popamiętanie kilku rzeczy i już można samodzielnie robić proste elementy.
Dodam że jest to moja pierwsza maszyna cnc jaką obsługuje :)

Jak masz jakieś pytanka to postaram się odpowiedzieć.

Awatar użytkownika

smigus1
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 34
Rejestracja: 13 sty 2011, 22:01
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Re: Zakup prasy krawędziowej. Potrzebuję kilka informacji.

#7

Post napisał: smigus1 » 07 lip 2017, 21:38

Witam

Tueckie marki które się nadają to:
- ERMAK, DURMA, BAYKAL i chyba DENER (wyglądają ostatnio znacznie lepiej ;), niż kiedyś)
- chińskie: SMD Yawei, ACL
Reszta to tło.
Sterowniki które należy brać pod uwagę:
- DELEM 56, 58, 66, 69
- Cybelec DNC880, modeva 10 do 15, cybtouch 12

Piszę oczywiście o maszynach nowych.
Te maszyny wg. mnie sprawdzą się znacznie lepiej niż stary "markowy" gruchot z lat 90 na jakimś starym CYBELEC'u, który "... stał w szkole i nic a nic nie pracował, a teraz trochę nie domaga ale to tylko kwestia wymiany oleju..." ;).

Jeżeli budżet nie pozwala na zakup którejś z tych maszyn, to tym bardzie nie pozwoli na naprawę jakiegoś rodzynka z Niemiec. Przez okazyjne zakupy powstało wiele "pomników", które widuję na fabrykach dość często.

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7974
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

Re: Zakup prasy krawędziowej. Potrzebuję kilka informacji.

#8

Post napisał: WZÓR » 08 lip 2017, 09:35

8zaxior8 pisze:Witam serdecznie, zwracam się z prośbą do użytkowników forum w sprawie informacji na temat pras krawędziowych. Chcę kupić prasę krawędziową, niestety nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z takimi prasami i w temacie jestem zielony. Mam nadzieje że panowie z forum będą mogli mnie choć trochę naprowadzić. ....
Rok temu byłem na targach w Poznaniu.
Asortyment spodobał mi się tu :

http://www.chmpolska.pl/prasy-krawedziowe-cnc

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


Doman75
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 02 gru 2018, 08:52

Re: Zakup prasy krawędziowej. Potrzebuję kilka informacji.

#9

Post napisał: Doman75 » 11 gru 2018, 21:22

Witam.

I co kolego wybrałeś?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka plastyczna”