prasa śrubowa ręczna - stołowa jednostojakowa

Prasy, gilotyny, krawędziówki, tłoczniki i wykrojniki, etc...

Autor tematu
hilary1112
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 01 mar 2008, 15:00
Lokalizacja: Poznań

prasa śrubowa ręczna - stołowa jednostojakowa

#1

Post napisał: hilary1112 » 01 mar 2008, 15:13

Mam prosbe czy ktos moglby mi wytlumaczyc jak dziala ów prasa. Wiem tylko jedno ze sluzy do wciskania tulei itp. prac montazowych, jak rowniez do wytlaczania i wykrawania cienkich blach.......ale chodzi mi tutaj o istote dzialania oraz jak jest zbudowana.....

Z gory dziekuje


Prawdziwie wielcy ludzie wywołują w nas poczucie, że sami możemy się stać wielcy.
— Mark Twain

Tagi:

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#2

Post napisał: adam Fx » 01 mar 2008, 16:24

działa na zasadzie przekładni ..........jest przekładnią mechaniczną złożoną z śruby i nakretki. W przekładni tej zamianie ulega ruch obrotowy jednego z jej elementów na ruch liniowy drugiego.

[ Dodano: 2008-03-01, 16:29 ]
czyli działa to na zadzie zwykłaj sruby -- aaa potoczna nazwa tej prasy to PRASA BALANSOWA -BALANSÓWKA

aby wytłaczac i wykrawac blachy trzeba stosowac odpowiednie stemple i matryce
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


Autor tematu
hilary1112
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 01 mar 2008, 15:00
Lokalizacja: Poznań

#3

Post napisał: hilary1112 » 01 mar 2008, 18:40

tzn ze ruch suwaka w dol oraz nacisk wywierany przez porzesuwanie rekami "ramion" prasy jest zamieniany na energie kinetyczna.....?!

dzieki za info cos mi tam juz w glowie swita....tylko teraz trzeba to w glowie poukladac i narysowac :roll:
Prawdziwie wielcy ludzie wywołują w nas poczucie, że sami możemy się stać wielcy.
— Mark Twain

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#4

Post napisał: adam Fx » 01 mar 2008, 19:19

z mechaniki czy fizykli może nie wymiatam ale soądze ze tak bo skoro energia kinetyczna jest energią zwiazanom z ruchem to oznacza ze ruch oobrotowy śruby jeste zmieniony w ruch liniowy suwaka a co za tym idzie suwak niesie ze soba energie kinetyczną
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


Autor tematu
hilary1112
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 01 mar 2008, 15:00
Lokalizacja: Poznań

#5

Post napisał: hilary1112 » 01 mar 2008, 20:05

taa masz racje :mrgreen:
a czy wiesz moze czy do mocowania przyrzadu tłoczonego sluza w suwaku otwor pasowy, a w stole otwor pasowany przelotowy oraz slynne rowki t-owe czy to wystarczy czy jest cos jeszcze co wzmocni przyrzad...?? Bo nie wiem czy to wystarczy aby wszystko trzymalo sie w jednej calosci :grin:
Prawdziwie wielcy ludzie wywołują w nas poczucie, że sami możemy się stać wielcy.
— Mark Twain

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#6

Post napisał: adam Fx » 01 mar 2008, 20:12

no jest wiel rozwiazań ale zwykle sa to jak piszesz otwory lub rowki t-eowe.... i to nanich mocuje sie różnego rodzju wykrojniki stemple .. czesto wykonywane samodzilenie w warsztatach specjalnie na swoje potrzeby

[ Dodano: 2008-03-01, 20:20 ]
kiedys widziałem nawet rozwiązanie takie ze .. zostały zastosowane mastryce i stemple z prasy krawędziowej . i mozna było giąć blachy.... no stosowac tą prase można tak jak każdą inna różni sie tylko sposobem wywoływania nacisku ale prasa to prasa wiec wszystko zależy od fantazji operatora do czego ją zastosuje
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos

Awatar użytkownika

clipper7
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2379
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:29
Lokalizacja: Poznań

#7

Post napisał: clipper7 » 01 mar 2008, 20:25

W balansówce na końcach ramion masz ciężarki, w nich gromadzi się energia kinetyczna w czasie ruchu suwadła w dół. Ta energia jest użyta do wykrojenia/stemplowania elementu. Są też praski srubowe służące do wyciskania i osadzania pasowanych elementów ( np. łożysk), ale wtedy ręką kręcisz ramieniem i w ten sposób kontrolujesz nacisk. Często przekładnia takiej praski jest samohamowna i można jej użyć do wywierania stałego nacisku ( np. klejenie).
Jeżeli pomogłem - nie zapomnij kliknąć POMÓGŁ


Autor tematu
hilary1112
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 01 mar 2008, 15:00
Lokalizacja: Poznań

#8

Post napisał: hilary1112 » 01 mar 2008, 21:03

tak tak....ruch suwaka w dol oraz potrzebny nacisk wywierany jest przez zamiane pracy reki przylozonej do przesuniecia ramion wlasnie ciezarkow o kat jak mi wiadomo 90stopni na energie kinetyczna ciezarkow, ktore wykrawaja, wytlaczaja itd.... :wink:
Prawdziwie wielcy ludzie wywołują w nas poczucie, że sami możemy się stać wielcy.
— Mark Twain

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#9

Post napisał: adam Fx » 01 mar 2008, 21:25

hilary1112 pisze:tak tak....ruch suwaka w dol oraz potrzebny nacisk wywierany jest przez zamiane pracy reki przylozonej do przesuniecia ramion wlasnie ciezarkow o kat jak mi wiadomo 90stopni na energie kinetyczna ciezarkow, ktore wykrawaja, wytlaczaja itd.... :wink:
wykrawaja, wytlaczaja nie ciężarki a stemple
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


Autor tematu
hilary1112
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 01 mar 2008, 15:00
Lokalizacja: Poznań

#10

Post napisał: hilary1112 » 01 mar 2008, 21:44

tak wiem przejezyczenie :mrgreen: nacisk cezarkow na stempel, ktory wykrawa,wytlacza.....ale dziekuje
Prawdziwie wielcy ludzie wywołują w nas poczucie, że sami możemy się stać wielcy.
— Mark Twain

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka plastyczna”