Książki o obróbce plastycznej

Prasy, gilotyny, krawędziówki, tłoczniki i wykrojniki, etc...

Autor tematu
satsun
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 52
Rejestracja: 26 lis 2011, 14:40
Lokalizacja: Częstochowa/Warszawa

Książki o obróbce plastycznej

#1

Post napisał: satsun » 15 lut 2016, 21:17

Witam
Ze względu na niewielkie doświadczenie w tym temacie chciałbym pogłębić wiedzę; zwracam się w szczególności do osób doświadczonych w tym temacie z prośbą o podanie tytułów/nazwisk książek, artykułów, publikacji do których warto zajrzeć. Szczególnie interesują mnie wszelkie albumy przykładowych narzędzi (tłoczniki, wykrojniki).
Z rozmów ze starszymi narzędziowcami dowiedziałem się, że warto szukać książek rosyjskich jednak o tytuły ciężko i drążąc temat udało mi się pobrać dosyć ciekawe skany książek z forum chip maker.
Język nie ma znaczenia choć preferuję angielski.


Fajnie byłoby zrobić listę tytułów o tej tematyce.
Polskie tytuły:
1.Konstrukcja tłoczników, Marciniak
2.Tłocznictwo, Jerzy Pawłowski, Stefan Zgorzelski
3.Tłoczenie na zimno, Romanowski
4. Album konstrukcji tłoczników, Markiewicz, Wajda

Ewentualnie skąd jeszcze czerpać wiedzę?

Pozdrawiam



Tagi:


peritus
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1279
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:02

Re: Książki o obróbce plastycznej

#2

Post napisał: peritus » 15 lut 2016, 21:34

satsun pisze:Ze względu na niewielkie doświadczenie w tym temacie chciałbym pogłębić wiedzę
W każdym podręczniku/literaturze przedmiotu podana jest bibliografia , z której warto skorzystać.
Ponadto nieprzebrana skarbnica wiedzy znajduje się w Internecie(w różnych językach).


Autor tematu
satsun
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 52
Rejestracja: 26 lis 2011, 14:40
Lokalizacja: Częstochowa/Warszawa

Re: Książki o obróbce plastycznej

#3

Post napisał: satsun » 15 lut 2016, 21:41

peritus pisze:
satsun pisze:Ze względu na niewielkie doświadczenie w tym temacie chciałbym pogłębić wiedzę
W każdym podręczniku/literaturze przedmiotu podana jest bibliografia , z której warto skorzystać.
Ponadto nieprzebrana skarbnica wiedzy znajduje się w Internecie(w różnych językach).
Tyle akurat wiem :), spędziłem naprawdę wiele godzin na szukaniu różnych przykładów, od stron firm wykonujących narzędzia, profile facebookowe ze screenami/zdjęciami gotowych narzędzi, różne fora, filmy na youtube.
Chodzi mi głównie o konkretne tytuły, z których korzystają lub z których uczyły się osoby siedzące w tym temacie.

Co do bibliografii, to dla przykładu w tłoczeniu na zimno Romanowskiego są 382 pozycje w obcych językach i jak tu znaleźć te najbardziej wartościowe biorąc pod uwagę, że połowa pewnie nawet nie jest dostępna w internecie?

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7974
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#4

Post napisał: WZÓR » 16 lut 2016, 19:16

Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka plastyczna”