wykrojnik do otworów w bl 4mm

Prasy, gilotyny, krawędziówki, tłoczniki i wykrojniki, etc...
Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 7974
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#11

Post napisał: WZÓR » 12 kwie 2015, 11:58

kamalberski pisze:
Na wykrawarce jest ten plus że od razu ci to przetłoczenie zrobi i na otworach chyba jest szybsza od lasera
Właśnie konieczność późniejszego przetłoczenia oraz cena wypałki z lasera skłoniła mnie do zastanawiania się nad wykrojnikiem, żeby wyciąć i przetłoczyć za jednym razem.
Wyślę ten detal do wyceny na wykrawarkę i zobaczę jak to wychodzi cenowo, bo jeszcze nie miałem styczności z detalami robionymi na wykrawarce.
Widzę , że temat nie umarł więc dorzucę jeszcze swoje trzy grosze.... :grin:

kamalberski pisze:... oraz przetłoczenie fi19 na głębokość 1mm.
I tu możesz mieć problem ..... , nie jestem pewien czy te przetłoczenie na 1mm tak wywinie (.... mało ,,mięsa''). :razz:

p.s.

.... robiłem podobne na 3mm (ta sama grubość blachy)

http://zapodaj.net/2e862f27cd0f5.jpg.html

http://zapodaj.net/6546199abe7e2.jpg.html

Mariusz.


Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki

Tagi:


Autor tematu
kamalberski
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 7
Posty: 22
Rejestracja: 04 sty 2014, 13:25
Lokalizacja: Kozodrza

#12

Post napisał: kamalberski » 12 kwie 2015, 12:30

WZÓR pisze:I tu możesz mieć problem ..... , nie jestem pewien czy te przetłoczenie na 1mm tak wywinie (.... mało ,,mięsa''). :razz:
W moim przypadku to przetłoczenie nie ma wyciętego otworu jak u ciebie. Jest tam tylko jakby wgniecenie materiału o 1mm.

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 7974
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#13

Post napisał: WZÓR » 12 kwie 2015, 14:34

kamalberski pisze:
WZÓR pisze:I tu możesz mieć problem ..... , nie jestem pewien czy te przetłoczenie na 1mm tak wywinie (.... mało ,,mięsa''). :razz:
W moim przypadku to przetłoczenie nie ma wyciętego otworu jak u ciebie. Jest tam tylko jakby wgniecenie materiału o 1mm.
Faktycznie ..... , nie zauważyłem.

P.s.
W takim wypadku musi być konkretny docisk , aby wyszło takie przetłoczenie.

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


Autor tematu
kamalberski
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 7
Posty: 22
Rejestracja: 04 sty 2014, 13:25
Lokalizacja: Kozodrza

#14

Post napisał: kamalberski » 13 kwie 2015, 10:40

W takim wypadku musi być konkretny docisk , aby wyszło takie przetłoczenie.
Jak policzyć siłę potrzebną na takie przetłoczenie? O ile z siłą wykrawania to nie jest problem żeby policzyć to nie wiem jak się zabrać do liczenia siły do przetłoczenia.
Czy jeśli policzę siłę tak jak dla wykrawania to będzie ona większa niż na przetłoczenie? Była by rezerwa siły.

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 7974
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#15

Post napisał: WZÓR » 13 kwie 2015, 12:47

kamalberski pisze:
W takim wypadku musi być konkretny docisk , aby wyszło takie przetłoczenie.
Jak policzyć siłę potrzebną na takie przetłoczenie? O ile z siłą wykrawania to nie jest problem żeby policzyć to nie wiem jak się zabrać do liczenia siły do przetłoczenia.
Czy jeśli policzę siłę tak jak dla wykrawania to będzie ona większa niż na przetłoczenie? Była by rezerwa siły.
Na wzorach to ja się nie znam ..... , jestem praktyk .
Ale mój przypadek na prasie 300T wychodzi bez problemu.
.... całego detalu pokazać nie mogę , ale jest przy nim trochę wykrawania i wywijania , co wcześniej na fragmencie pokazałem.

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


bamsek
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 27
Rejestracja: 28 kwie 2014, 22:44
Lokalizacja: bielsko

#16

Post napisał: bamsek » 17 kwie 2015, 03:02

witam,
do blachy 4mm musisz mieć calkiem solidny podajnik i prostownik materiału, żeby postępowo w automacie to klepnąć.
Przy tej ilości podpowiedziałbym: pocięte prostokąty przetłaczać i dzurować na zwykłej hydraulicznej. sił nie mam odwagi podawać, ale patrząc na rysunek zastanawiam się: jakie tolerancje mają mieć otwory, ile chcesz ciętej powierzchni, ile rwanej, czy płaskość detalu jest istotna.
fi 5 w 4mm może być wyzwaniem dla stempla przy wyjściu z materiału.
sugerowałbym docisk przy wykrawaniu i conajmniej dwie wysokości stempli dziurujących...

myśle nad tym już chwilę i mam jeszcze jeden pomysł: detal jest symetryczny, więc można zbudować dziurowanie tylko jednej strony i obrót o 180 na płasko, łatwiejsze będzie zakładanie i zdejmowanie , a drugie narzędzie - klepak do przetłaczania( z pewnością bez CE).
/bamsek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka plastyczna”