Maszyny Haven Polska

Prasy, gilotyny, krawędziówki, tłoczniki i wykrojniki, etc...

Autor tematu
slawu
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 31 mar 2015, 13:02
Lokalizacja: łódzkie

Maszyny Haven Polska

#1

Post napisał: slawu » 31 mar 2015, 14:21

Witam!!
To mój pierwszy post, więc chciałbym w pierwszej kolejności przywitać wszystkich.

Chciałbym zapytać Was o firmę Haven Polska, a konkretnie o oferowane przez nich urządzenia: czy da się na tym pracować, może ktoś powiedzieć jak wygląda trwałość i dokładność tych maszyn, ogólnie rzecz biorąc czy można wziąć pod uwagę maszyny tej firmy (mnie interesuje krawędziarka i nożyce do blachy).

slawu



Tagi:


krumpel
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 15
Rejestracja: 05 mar 2015, 08:22
Lokalizacja: słupsk
Kontakt:

Maszyny!

#2

Post napisał: krumpel » 02 kwie 2015, 13:56

witam..Ja pracowałem na krawedzirce Haven. Powiem jedno..maszyna latwa w obsludze. strasznie waskie gardło ma jedynie co do pryzmy gdyz ma niepodzielna..ale dla prostych prac moze byc...


Autor tematu
slawu
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 31 mar 2015, 13:02
Lokalizacja: łódzkie

#3

Post napisał: slawu » 03 kwie 2015, 09:30

Czy coś więcej możesz powiedzieć odnośnie typu krawędziarki, ile miała przepracowane, jak wyglądała dokładność pracy, czy na Twoje oko jest to sprzęt trwały, czy w czasie jak Pracowałeś na niej była serwisowana, czy sprawiała jakieś kłopoty?


krumpel
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 15
Rejestracja: 05 mar 2015, 08:22
Lokalizacja: słupsk
Kontakt:

Maszyn Haven!

#4

Post napisał: krumpel » 13 kwie 2015, 09:34

witam i przepraszam ze tak pozno...Masyna na ktorej pracowałem byla dosc juz dobita gdyz nie pracowal tam jeden czlowiek tylko na lapu-capu. Kazda firma ma inne kryteria. Jedyny nproblem mimo tego ze maszyna miala cnc to sztywnosc zderzakow trzymajacych wymiar. one gubily i byly przestawiane recznie. Jezeli tylko poswiecilem jej chwile uwagi bylo idealnie. Zalezy jakie komponenty chcesz giac i ile giec dziennie. mysle ze na maly warsztat ta maszyna jest godna polecenia... w razie pytan prosze o kontakt telefoniczny 798624798


pawełgd
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 40
Rejestracja: 01 wrz 2016, 10:46
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#5

Post napisał: pawełgd » 01 wrz 2016, 20:44

Krumpel dobrze napisał - zależy ile chcesz giąć.
Maszyny tego typu nadają się tylko na warsztat lub do niewielkich ilości.
W produkcji się bardzo średnio sprawdzają - u nas gdy dokładności są 0,1mm już sobie nie radzą tak dobrze - chyba że trafi się model dobrze skalibrowany itd - co do takich maszyn z drugiej reki to odradzam chyba że sprzedawca jest naprawdę uczciwy - nie od handlarza bo on Ciebie oszuka.
Jeżeli maszynę będzie obsługiwała jedna osoba bystra umiejąca używać "papierki jako podkładki - bo tak nieraz trzeba" to może popracować kilka lat i można śmiało powiedzieć że maszyna zarobi na siebie.


lowca20
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 25 maja 2013, 11:22
Lokalizacja: Kije, świętokrzyskie

#6

Post napisał: lowca20 » 27 paź 2016, 14:07

Szczerze nie polecam. Kupiliśmy maszynę prasę krawędziową HPK3200 na sterowniku ESTUN. Nie ma możliwości ustawienia kąta gięcia a ustawia się parametr wysokości zejścia noża w matrycę (!) i tak np. dla blachy #5 S235 na długości 1000mm przy tych samych parametrach będzie pewien kąt, dla długości 2000 będzie inny, dla 3000 inny dla blachy S355 to samo więc tabela parametrów rośnie gigantycznie. Dla każdej grubości i długości inaczej i dla każdego gatunku stali inaczej! Nie ma ogólnej tabeli wg. której można by parametr pobrać, trzeba popsuć parę ton materiału zanim się dotrze do parametrów metodą prób i błędów. Do tego matryca ma 4 rowki to wszystko razy 4 (materiał matrycy-glina). Poza tym w kwestii mechanicznej noże rozsuwają się przy gięciu pomimo poprawnego ustawienia i dociśnięcia. Nie ma serwonapędów hydraulicznych na siłownikach a sztywno spięte śruby w siłownikach, nie ma możliwości przekoszenia noża. Po dosłownie kilkudziesięciu godzinach przepracowanych powstał luz na sworzniach belki skrętnej. Ogólnie słabe wykonanie, materiały użyte do wykonania to najniższa półka. Jeśli chodzi o serwis to chwalą się że w 48 godzin podejmują akcję natomiast po gwarancji ja na odezwę czekałem 3 tygodnie i muszę co chwilę wysyłać zdjęcia a to szafy a to pulpitu jak by nie wiedzieli co sprzedali. Ja kontaktuję się z nimi oni z chińczykami i tak ta sytuacja trwa a maszyna dalej stoi z awarią. Mamy druga krawędziarkę z lat 80 z nowym sterowaniem CYBELEC-a i gdyby nie ona to trzeba by zakład zamknąć. NIE POLECAM. Jeśli nie chcesz mieć udręki to nie kupuj maszyn z tej firmy. Ogólnie sprzedają szajs i olewają klientów po okresie gwarancji.


Malcon
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 13 cze 2017, 11:34
Lokalizacja: Wrocław

#7

Post napisał: Malcon » 13 cze 2017, 12:00

Witaj "slawu".

Kolega "lowca20" zapomniał tylko dodać w jakiej cenie zapewne kupili tą maszynę. Nie wspomniał że pewnie mieli ograniczony budżet, i jeżeli dołożyli by do tej prasy jakieś 10-15 tyś to mieli by tą prasę z dużo lepszym sterowaniem jak DELEM w którym to podaje się do każdego programu rodzaj blachy, długość i jej grubość, oraz wprowadza się gięcie po kącie, następnie sterownik sam sobie przelicza wszystko jakie parametry ma ustawić maszyna, dodatkowo można wprowadzać korekty do programu w przypadku jakiś odchyłek (np jak blacha jest już od innego dostawcy z innymi parametrami). Przy takim sterowniku problem prób i błędów odpada. Co do matrycy to racja że powstają rysy ale w przypadku gdy materiał jest cięty plazmą i krawędzie są już dużo twardsze i nieogradowane. Co do gwarancji to nie mam zastrzeżeń bo jeszcze nic się nie zepsuło a prasę używamy jakieś 4 lata.
Mogę zasugerować jedynie że nigdzie taniej nie kupicie prasy z 2 letnią gwarancją jak w HAVEN, mają całą gamę pras od tanich po drogie modele.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka plastyczna”