Na co zwrócić uwagę przy zakupie używanej giętarki cnc

Prasy, gilotyny, krawędziówki, tłoczniki i wykrojniki, etc...

pawełgd
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 40
Rejestracja: 01 wrz 2016, 10:46
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#11

Post napisał: pawełgd » 01 wrz 2016, 20:17

Dla szukających przygód i nie bojących się wyzwań jest to najlepszy wybór - finansowo również - mówię o chińskiej maszynie.
Przechodziliśmy kiedyś przez chińczyki i powiem że była to po prostu nędza - chyba że dokładności 1mm są ok.
Gilotyny , prasy krawędziowe nie ważne jaki sterownik włożą - śruby kulowe, zderzaki korpusy są na bardzo niskim poziomie - brak tam dokładności.
Kupujący powinien zapytać przed zakupem jakie dokładności to norma (bo mają różne - nie ma to nic wspólnego z CE) - jeżeli będą mu odpowiadały to dobrze ale jak nie będzie się mieściło - trzeba koniecznie reklamować
Powtarzalności tych maszyn jak i użyte materiały są kiepskie
W jednej maszynie chyba osiem ułamanych gwintowników znalazłem - fakt zdarzały się maszyny lepsze na których można było zacząć bardzo małe produkcje.
Co do średniej i dużej produkcji ceny same mówią za siebie.
Przed zakupem wiekowych maszyn przestrzegam ( chyba że lubicie teksty typy : Niemiec płakał jak sprzedawał) - -macie szanse może 10 % szans na zakup dobrej maszyny.



Tagi:

Awatar użytkownika

clubber84
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1191
Rejestracja: 28 sie 2011, 10:34
Lokalizacja: Zach-Pom

#12

Post napisał: clubber84 » 01 wrz 2016, 20:47

pawełgd pisze:Przed zakupem wiekowych maszyn przestrzegam ( chyba że lubicie teksty typy : Niemiec płakał jak sprzedawał) - -macie szanse może 10 % szans na zakup dobrej maszyny.
Chyba, że się wie, gdzie szukać lub ma się znajomości tu i ówdzie, to szanse na trafienie odpowiednio eksploatowanej i sprawnej maszyny wzrastają do 50-60%.
Wiem co mówię. :wink:


pawełgd
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 40
Rejestracja: 01 wrz 2016, 10:46
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#13

Post napisał: pawełgd » 05 wrz 2016, 19:34

Tak masz rację szanse wzrastają .
To tak jak kupić samochód od dziadka który kupił go w salonie i robił kilka kilometrów.
Ten kto kupi się bardzo się cieszy reszta przełyka ślinę - według mnie to po prostu - szczęście +znajomości + sprawdzony sprzedawca = dobry zakup.
Każdy dobrze o tym wie.
Ktoś kiedyś mnie uczył - jak coś kupujesz i ci coś nie gra - nie kupuj , nie tłumacz sobie - odejdź - więcej możesz tym zyskać niż stracić.


Autor tematu
Misiek_zr
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 5
Posty: 94
Rejestracja: 13 cze 2007, 15:23
Lokalizacja: Redlino

#14

Post napisał: Misiek_zr » 01 lis 2016, 22:29

Witam

Mam kilka pytań jeśli chodzi o giętarkę jaką opisałem w moich postach powyżej a może o ogólne gięcie na giętarkach cnc.

Przy założeniu że stempel i matryca i wymiar do uzyskania pozostają takie same a zmienia się tylko grubość blachy( np. z 3 na 4) to sterowanie powinno zmienić ustawienie zderzaków? ( przy gięciu na maszynie manualnej musiałem zmienić położenie zderzaków aby otrzymać taki sam wymiar) Przy tej nowej maszynie nic takiego się nie dzieje.

Po ustaleniu odpowiedniej matrycy i stempla, wpisaniu w odpowiednie miejsce grubość blachy, potrzebuje otrzymać wymiar np. 50mm więc wpisuje w sterowanie wymiar 50 jakie błędy w wymiarze mogę uzyskać? U mnie błąd wynosi ok 2 mm.

Przy programowaniu kilku gięć w trybie graficznym wpisuje grubość blachy, podaje wymiary zewnętrzne (zaznaczam to w sterowaniu) więc wg mnie powinienem uzyskać wymiary zaprogramowane + - max 0.4 mm . W moim przypadku błąd wynosi ok grubości blachy. Wygląda to tak, jak bym musiał ustawiać wymiary wewnętrzne a podawać wymiary zewnętrzne.


Proszę bardziej doświadczonych kolegów o pomoc bo albo ja jestem niedouczony albo ta maszyna nadaje się tylko na złom

Pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika

smigus1
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 34
Rejestracja: 13 sty 2011, 22:01
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

#15

Post napisał: smigus1 » 08 lut 2017, 23:01

Misiek_zr pisze:Witam

Mam kilka pytań jeśli chodzi o giętarkę jaką opisałem w moich postach powyżej a może o ogólne gięcie na giętarkach cnc.

Przy założeniu że stempel i matryca i wymiar do uzyskania pozostają takie same a zmienia się tylko grubość blachy( np. z 3 na 4) to sterowanie powinno zmienić ustawienie zderzaków? ( przy gięciu na maszynie manualnej musiałem zmienić położenie zderzaków aby otrzymać taki sam wymiar) Przy tej nowej maszynie nic takiego się nie dzieje.

Po ustaleniu odpowiedniej matrycy i stempla, wpisaniu w odpowiednie miejsce grubość blachy, potrzebuje otrzymać wymiar np. 50mm więc wpisuje w sterowanie wymiar 50 jakie błędy w wymiarze mogę uzyskać? U mnie błąd wynosi ok 2 mm.

Przy programowaniu kilku gięć w trybie graficznym wpisuje grubość blachy, podaje wymiary zewnętrzne (zaznaczam to w sterowaniu) więc wg mnie powinienem uzyskać wymiary zaprogramowane + - max 0.4 mm . W moim przypadku błąd wynosi ok grubości blachy. Wygląda to tak, jak bym musiał ustawiać wymiary wewnętrzne a podawać wymiary zewnętrzne.


Proszę bardziej doświadczonych kolegów o pomoc bo albo ja jestem niedouczony albo ta maszyna nadaje się tylko na złom

Pozdrawiam serdecznie
Z ciekawości jakiej marki to maszyna?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka plastyczna”