Wybór prasy krawędziowej

Prasy, gilotyny, krawędziówki, tłoczniki i wykrojniki, etc...

Autor tematu
hezo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 17 gru 2013, 09:26
Lokalizacja: Lublin

Wybór prasy krawędziowej

#1

Post napisał: hezo » 17 gru 2013, 10:42

Witam, jako, że jestem nowy na początku chciałbym się przywitać. A teraz do rzeczy. Stoję przed wyborem prasy krawędziowej. Na polu walki został Safan E-Break 130t i Vimercati PHSY coś tam 125t lub 145t. Obie mają 4m długości roboczej. Safan chwali się, że nie trzeba stosować w ich prasach kompensacji strzałki ugięcia, natomiast Vimercati, że ma rewelacyjnie rozwiązany problem kompensacji. Czy ktoś miał styczność z tymi prasami i może coś o nich powiedzieć? Będę wdzięczny za wszelkie informacje. Chciałbym jeszcze zapytać o to jakie siły są potrzebne, żeby zrobić felc na blasze 1mm na długości 4m? Przeszukałem cały internet i nie znalazłem nic na ten temat.



Tagi:


trzasu
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1330
Rejestracja: 10 cze 2007, 00:16
Lokalizacja: o/Bełchatowa

#2

Post napisał: trzasu » 17 gru 2013, 13:38

Blaszkę 1 mmm na długość 4 metrów spokojnie zagniesz na kąt 90 stopni na podanych prasach.

Tutaj pomocna tabela, wartości są podane dla długości 1 m, jeśli chcesz znać wartość dla 4m musisz pomnożyć siłę razy 4.

http://www.profabservices.pl/tabelasil.html


Autor tematu
hezo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 17 gru 2013, 09:26
Lokalizacja: Lublin

#3

Post napisał: hezo » 17 gru 2013, 13:52

ok to dla kąta 90, ale żeby zrobić felc trzeba zagiąć na ostry kąt a później zagnieść i moje pytanie jest właśnie odnośnie tych operacji. Jakie siły będą tu potrzebne?


numerek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1555
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:23
Lokalizacja: trójmiasto

#4

Post napisał: numerek » 17 gru 2013, 17:23

jak zagnie na 90st to i zagniecie ty sie lepiej rozejrzyj za matryca do felcowania
może byc niespodzianka

szacuje że matryca cie będzie kosztowała kilka naście/dziesiąt tysiaków

Awatar użytkownika

clubber84
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1191
Rejestracja: 28 sie 2011, 10:34
Lokalizacja: Zach-Pom

#5

Post napisał: clubber84 » 17 gru 2013, 18:14

@numerek - Jeśli zagniesz na 90 stopni, to nie zrobisz zakładki (felcu), bo się zrobią "fale dunaju".
Trzeba kupić matrycę (12V, 30st), zagiąć na 45 - 30st i dopiero potem zagnieść zakładkę płaskim stemplem na płaskiej matrycy.
Kolego hezo - jeśli chodzi o siłę gięcia takiej zakładki, to maszyna sama obliczy siłę jej zagięcia, trzeba tylko wprowadzić odpowiednie parametry blachy i narzędzi.
Co do kosztu narzędzi do takiej operacji (dla szerokości gięcia 4m), to jest ona rzędu kilkunastu tyś. złotych (licząc narzędzia dla dwóch operacji - zagięcia na 30st i zagięcia na zakładkę/felc).

Zostawmy więc problem gięcia, a zajmijmy się doradzeniem koledze w wyborze maszyny.
Ja proponowałbym maszynę AMADY :grin: , ale skoro już kolega wybrał dwie inne marki, to radzę nie wierzyć w "ochy i achy" sprzedawców, tylko zapoznać się z opiniami serwisantów i operatorów tych maszyn - to jest wiarygodne źródło informacji o jakichkolwiek maszynach (sprzedawcy będą zachwalać maszyny, aby tylko je sprzedać i zarobić - nic więcej).
Ale wybór należy do kolegi, więc niech nie decyduje się szybko tylko z rozsądkiem.
:wink:


HUD
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 463
Rejestracja: 22 kwie 2007, 21:27
Lokalizacja: Lublin

#6

Post napisał: HUD » 17 gru 2013, 18:32

Moje zdanie na temat tych pras już znasz ( mówiłem ci o nich u was w firmie :smile: )
Ale najlepszym sposobem jest odwiedzenie użytkowników i pogadanie z operatorami.
Pozdrawiam Krzysztof G.


numerek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1555
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:23
Lokalizacja: trójmiasto

#7

Post napisał: numerek » 17 gru 2013, 20:59

clubber84 patrz czego dotyczy wypowiedź :
hezo pisze:. Jakie siły będą tu potrzebne?
jak zagnie na 90st to i zagniecie
jeśli prasa ma tyle mocy a ma - aby zagiąć na 90 st to co operatora obchodzi ile potrzeba siły ... zagnie na 45, 30 st i zagniecie

dobra zostawmy to
matryca ma być w całości ? - pewnie tak a więc będzie problem z taką
największą co widziałem to miała 3 mb i kosztowała o ile dobrze pamiętam 16 tyś euro
dzielone są tańsze ale niestety robią ślad na łączeniu

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka plastyczna”