budowa giętarki

Prasy, gilotyny, krawędziówki, tłoczniki i wykrojniki, etc...

Grawer.Gift
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 534
Rejestracja: 31 mar 2012, 13:27
Lokalizacja: wawa

#11

Post napisał: Grawer.Gift » 09 sty 2014, 16:00

trzasu pisze:Bardziej kolego siemo jak rozumiem tej giętarki nie dało się skomplikować ? :wink:

Czkamy na przykładowe gięcia, jakie są możliwości giętarki oraz ewentualna powtarzalność.

skomplikowany projekt ale za to PROSTY OPIS
-:)
siemo pisze:prowadnice juz gotowe teraz wziolem sie za pierwsze kamienie wszystko robie sam.Moje kola beda osadzone na czpieniu
cóś za cóś
-:)



Tagi:


trzasu
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1330
Rejestracja: 10 cze 2007, 00:16
Lokalizacja: o/Bełchatowa

#12

Post napisał: trzasu » 09 sty 2014, 22:15

Grawer.Gift pisze:
trzasu pisze:Bardziej kolego siemo jak rozumiem tej giętarki nie dało się skomplikować ? :wink:

Czkamy na przykładowe gięcia, jakie są możliwości giętarki oraz ewentualna powtarzalność.

skomplikowany projekt ale za to PROSTY OPIS
-:)
siemo pisze:prowadnice juz gotowe teraz wziolem sie za pierwsze kamienie wszystko robie sam.Moje kola beda osadzone na czpieniu
cóś za cóś
-:)
co prawda to prawda :smile:

"jeszcze tylko rolka dociskowa troche szlifowania i juz bedzie mozna rozwiązywac pierwsze problemy"

:mrgreen: "

Nie pozostaje nic innego jak tylko dalej śledzić zmagania z giętarką.

Awatar użytkownika

Alvar4
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1360
Rejestracja: 18 sie 2010, 10:58
Lokalizacja: Okolice Łodzi

#13

Post napisał: Alvar4 » 10 sty 2014, 20:26

BHP i p.poz jak się patrzy :mrgreen: Lepiej żeby Ci tam krawata w te łańcuchy nie wciągnęło bo będziesz sikał na siedząco.... :razz:
Obrazek


Autor tematu
siemo
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 8
Posty: 18
Rejestracja: 16 lut 2013, 02:34
Lokalizacja: swidnica

#14

Post napisał: siemo » 18 sty 2014, 22:53

no wiec tak kola nr.1 zastąpilem jednym większym nr.2 ale mam problem z napinaczami nie daja rady wyginaja sie w gore i wogule duzo z nimi zachodu potrzebuje szybkiego pomysłu na mocny napinacz
Obrazek
lubię odnawiać zapomniany sprzęt :) DUSZA! NIE CHINA


lukadyop
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1377
Rejestracja: 30 cze 2008, 21:10
Lokalizacja: szczecin

#15

Post napisał: lukadyop » 19 sty 2014, 08:14

Skopałeś całą konstrukcje powinieneś zrobić dwie rolki stałe napędzane plus ruchoma rolka dociskowa a ty wymyśliłeś sobie zrbic to na odwrót, masz tam dość duże siły a w twoim przypadku działa to na rozciąganie łańcucha.

Ja na twoim miejscu przerobił bym to wszystko, popatrz na youtub jak ludzie takie giętarki robią sprawdzonymi metodami.


Autor tematu
siemo
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 8
Posty: 18
Rejestracja: 16 lut 2013, 02:34
Lokalizacja: swidnica

#16

Post napisał: siemo » 20 sty 2014, 06:07

Zaczne od napinacza juz gotowy obylo sie bez wiekrzych problemow. Zanim otworzyłem temat budowy gientarki ogladalem oczywiście jak inni to zrobili i jak to wygląda „profesionalnie” i wybrałem to 3 rolki regulowane i robia wszystko co potrzeba Niedawno kupiłem warsztat w którym jest trochę rupieci których nie szkoda było zniszczyć i wyrzucić w razie niepowodzenia bo jakos specialnie nie potrzebuje gientarki Nigdy nawet nie widziałem jak ktoś gnie rure ale temat warty poznania wiec trochę nie pewnie ale z czystej ciekawości zaczolem budowę wstawiając zdjęcia i opisy-nikt się nie rwał z komentarzami wiec robilempo swojemu. teraz Jak skonczylem mówicie ze wszystko lipa mysle ze pomimo skaplikowanej budowy maszyna się sprawdzi i będzie giac a sama budowa wiele mnie nauczyla. Jak okaze się ze nic z tego nie będzie to juz jest warta 80KG.
ObrazekObrazek
lubię odnawiać zapomniany sprzęt :) DUSZA! NIE CHINA

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka plastyczna”