dobór matrycy do blachy- krawędziarka

Prasy, gilotyny, krawędziówki, tłoczniki i wykrojniki, etc...

Azzader
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 185
Rejestracja: 10 cze 2010, 19:29
Lokalizacja: Poznań

#21

Post napisał: Azzader » 06 mar 2017, 19:01

Dzięki bardzo za info!
Myślę że nie długo to wypróbujemy:)



Tagi:


snajperman-s1
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 340
Rejestracja: 22 kwie 2010, 10:34
Lokalizacja: Nowy Sącz

#22

Post napisał: snajperman-s1 » 06 mar 2017, 22:01

Jak by to powiedzieć ale 15 Euro za 1mb taśmy to nie tak mało :cry:

Zwłaszcza że gniemy też blachy 3mm a przy nich już szybciej się zużyje taśma niż przy 1mm.....

Z drugiej strony patrząc to za rolkę 30mb za 315 Euro tj ok 1350zł jesteśmy w stanie znaleźć kogoś kto nam wyfrezuje nowy rowek na 8mm pod cienkie blaszki a miejsce w matrycy jest :)

Rozchodzi się głównie o to iż szukam taniego sposobu ponieważ prasa jest zakupiona używana oraz wykonana rzemieślniczo więc taśmy po ok 1tys zł odpadają....

W tym tyg będziemy jeszcze dokonywać usprawnień maszyny więc i po matrycy też przejdziemy - na początek stępimy ostre krawędzie V a jak nie to spróbujemy z tańszą taśmą lub podkładką gumową.

Nie zależy nam na idealnej dokładności - gniemy elementy dla siebie więc lekki błąd czy odchyłka jest dopuszczalna.


Pytanie jeszcze jedno:
Wspomnieliście o korekcie osi Y - jak macie to rozwiązane - w sensie - zmiana powoduje zmiany siłowniku Y1 i Y2 czy macie też możliwość dodatkowej korekty między Y1 i Y2 jeśli np nie dogina z jednej strony?

Będziemy właśnie zakładać sterowanie i zastanawiam się czy spiąć oba siłowniki pod jedną oś czy wykorzystać dwie osie sterownika na każdy siłownik?


Azzader
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 185
Rejestracja: 10 cze 2010, 19:29
Lokalizacja: Poznań

#23

Post napisał: Azzader » 06 mar 2017, 22:58

W naszej LVD jak się nie mylę jest tak i tak bo sam osobiście nie gnę :)

Awatar użytkownika

clubber84
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1191
Rejestracja: 28 sie 2011, 10:34
Lokalizacja: Zach-Pom

#24

Post napisał: clubber84 » 07 mar 2017, 23:59

snajperman-s1 pisze:Jak by to powiedzieć ale 15 Euro za 1mb taśmy to nie tak mało :cry:
Ja podałem linka tylko do zaprezentowania opcji gięcia na taśmie - dostawców narzędzi, jak i oprzyrządowania do nich jak mrówków, więc i ceny różne - polecam zapoznać się z ofertą innych firm, wcale tak drogo kupno taśmy nie wychodzi.
Pytanie jeszcze jedno:
Wspomnieliście o korekcie osi Y - jak macie to rozwiązane - w sensie - zmiana powoduje zmiany siłowniku Y1 i Y2 czy macie też możliwość dodatkowej korekty między Y1 i Y2 jeśli np nie dogina z jednej strony?
I w ten sposób i w ten sposób - na maszynach mogę wprowadzić obie możliwości korekty. Ale ja pracuję na maszynach wypuszczonych z fabryki, więc na "garażówkach" pewnie inaczej to będzie rozwiązane.


snajperman-s1
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 340
Rejestracja: 22 kwie 2010, 10:34
Lokalizacja: Nowy Sącz

#25

Post napisał: snajperman-s1 » 10 mar 2017, 09:02

Wiem ze inaczej rozwiązuje się sprawy w "garażu" a inaczej w fabryce ale pytam o co innego - czy warto zmontować osobno korektę dla Y1 i Y2 czy jest na tyle mało używana taka korekta ze wystarczy jedno sterowanie osiY?
Jak to się ma podczas użytkowania - jeśli jest to bardzo często potrzebne to lepiej od razu zrobić osobno Y a jeśli nie to spinamy na sztywno oba ograniczniki osi Y?

Jak byście polecali?

Awatar użytkownika

clubber84
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1191
Rejestracja: 28 sie 2011, 10:34
Lokalizacja: Zach-Pom

#26

Post napisał: clubber84 » 10 mar 2017, 22:06

Z mojego doświadczenia wszystko rozbija się o szerokość gięcia - korekta dla każdej z osi Y jest lepsza, kiedy maszyna gnie na szerokości ponad 2 metrów, w innym przypadku się to nie przydaje.


snajperman-s1
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 340
Rejestracja: 22 kwie 2010, 10:34
Lokalizacja: Nowy Sącz

#27

Post napisał: snajperman-s1 » 13 mar 2017, 08:51

Panowie więc tak:

1. Matryca została wyszlifowana i wypolerowana, zaokraglone zostały wierzchołki V,
2. Stempel również został przeszlifowany i wypolerowany, zaokraglilem również delikatnie szpic

Efekty:

Zarysowania nadal są ale już tylko śladowe - bez ingerencji w ocynk (wcześniej wyczuwalne zadziory) teraz delikatny ślad. Element został położony na zewnątrz specjalnie w sobotę i do dziś nie ma nalotu na śladach więc jest o niebo lepiej. Druga sprawa ze poprawiła się jakość i prostoloniowosc gięcia - idealnie czysta matryca wolna od nalotu rdzy (leżała ok pół roku na zewnątrz).

Dziś spróbuję jeszcze położyć "coś" pod materiał giety i zobaczymy efekt.

Co do kompensacji osi Y - chyba faktycznie zrobimy osobno żeby łatwiej sterować "dogieciem" po którejś stronie.

Awatar użytkownika

Bri
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 814
Rejestracja: 21 maja 2009, 07:31
Lokalizacja: Ruda Śląska

#28

Post napisał: Bri » 16 mar 2017, 21:54

Zawsze tarcie metalu o metal będzie powodować jakieś ślady - zwłaszcza że tu masz działanie celowe i siłowe tego tarcia.
Przerobiliśmy tu chyba wszystkie sposoby radzenia sobie z tym:

1. większa matryca (mniejsze siły)
2. folia na blasze (bardzo często na blachach nierdzewnych)
3. gruba folia na matrycy (popularne)
4. gięcie "przez blaszki" - okładasz element gięty z obu stron dodatkowymi cienkimi blaszkami (coś jak gruba folia na matrycy ale blaszki przekładki zagną się razem z elementem) - metoda chałupnicza popularna dla blach ryflowanych
5. matryce z wkładkami z tworzywa sztucznego zamiast promieni na krańcach wybrania - drogie poza katalogami nie widziałem jeszcze
6. matryce ruchome typu v-rolla - jeszcze droższe (projektuje takie do mojej mikropraski)
7. szlifowanie po gięciu
8. cynkowanie po gięciu i szlifowaniu

Śląsk - Nierdzewka, Alloy, Laser, Gięcie, Excel

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka plastyczna”