Ręczna wycinarka walcowa

Prasy, gilotyny, krawędziówki, tłoczniki i wykrojniki, etc...

Autor tematu
hiub
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 08 wrz 2009, 02:07
Lokalizacja: Pszczyna / Warszawa

Ręczna wycinarka walcowa

#1

Post napisał: hiub » 08 wrz 2009, 10:25

Witam!

Zdaję sobię sprawę, że maszyna ręczna trochę odstaje od tematu forum, ale a) nie znalazłem lepszego miejsca, b) pewnie i tak skończy się na samoróbce, to może i silnik dołożę :mrgreen: więc mam nadzieję, że mi wybaczycie.

Otóż, potrzebuję sprawnej metody wycinania paru kształtów z pełnej tektury (3mm). W ilości takiej sobie nijakiej, kilkaset, w porywach do kilku tysięcy sztuk. Potrzebna będzie duża dokładność i powtarzalność, tak więc chcę postawić na wykrojnik, ale przy takich nakładach automatyka się nie opłaca. Mówiąc najprościej: szukam jakiejś ręcznej praski :smile:

Po długich i żmudnych poszukiwaniach jedyne, do czego udało mi się dotrzeć, to takie cudo. Jest to dokładnie to, o co chodzi (no, nie obraziłbym się za większą szerokość). Problem polega na tym, że robią to w stanach, w związku z czym szacunkowa przesyłka kosztuje dwa razy więcej niż urządzenie :mrgreen:. I tu konkretne pytanie: czy da się coś takiego zdobyć na naszym kontynencie? Pod jaką polską nazwą tego w ogóle szukać? Próbowałem kilkunastu kombinacji (sztanca, wycinarka, wykrawarka, rolprasa...) i znajduję jedynie automaty przemysłowe albo... muzeum poligrafii :lol:

Ewentualnie, jak możnaby najtaniej poskładać takie cudo? Konkretnie, gdzie można zdobyć w miarę tanio wałki prowadzące i dociskowe? Przy konstrukcji ręcznej interesowałby mnie pewnie metr szerokości.

Jeszcze pytanie na boku: jakiego tworzywa najlepiej użyć jako nakładki na wykrojnik?


Dziękuję i pozdrawiam!



Tagi:


pltmaxnc
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1345
Rejestracja: 13 sie 2004, 13:58
Lokalizacja: warszawa

#2

Post napisał: pltmaxnc » 08 wrz 2009, 11:12

Do tego typu prac używa się wykrojników introligatorskich i sztanctygla.
Maszynka która jest w linku to raczej większa zabawka i wątpię aby wytrzymala kilkaset cykli 3mm w tekturze.
Sztanctygle mają introligatornie , drukarnie itp .

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka plastyczna”