Matryca jednorowkowa zamiast wielorowkowej

Prasy, gilotyny, krawędziówki, tłoczniki i wykrojniki, etc...

Autor tematu
ufosi
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 45
Rejestracja: 24 gru 2010, 13:58
Lokalizacja: Mielec

Matryca jednorowkowa zamiast wielorowkowej

#1

Post napisał: ufosi » 22 sty 2023, 19:48

Witam,

Mam pytanie odnośnie matryc w prasie krawędziowej. Mam prasę o długości giecia 3200mm, mam do tego imak matrycy i matrycę dzieloną na różne długości wielorowkową coś tego typu jak na zdjęciu, matrycę mam 95x95mm i ma kilka rowków, ale każda zmiana rowka wiąże się z ustawianiem całego imaka względem stempla, a przy częstej zmianie jest to trochę upierdliwe. Chciałem kupić z plasmeta matrycę pojedynczą tego typu jak w załączniku i do tego z boku wstawić jakis płaskownik ciągniony 35mm. Tylko że w imaku nie mam żadnych śrub blokujacych/dociskających matrycę, obecnie matryca po prostu leży w tym imaku i nic się jej nie dzieje, ale czy z takimi pojedynczymi też mogę tak zrobić czy powinienem wymienić cały imak na jakiś ze śrubami dociskowymi?


Obrazek

Obrazek



Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1028
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Re: Matryca jednorowkowa zamiast wielorowkowej

#2

Post napisał: gelo » 23 sty 2023, 19:37

Z tą szeroką stopą będzie się trzymać
>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<

Awatar użytkownika

Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Matryca jednorowkowa zamiast wielorowkowej

#3

Post napisał: Zienek » 25 sty 2023, 08:30

Nie wiele droższy jest UKB, a jakość mam wrażenie duużo lepsza.
Jak kupisz po czasie dodatkowe segmenty (np. dzielone) to mają dokładnie tą samą wysokość. W Plasmecie mi się trafiło, że różne partie tego samego miały różne wysokości.

Jak będziesz miał matryce dzielone, to wypadałoby mieć możliwość stabilizacji matrycy w imaku. Możesz wyciąć na laserze zestaw płaskowników i nimi dociskać matryce do tylnej krawędzi oporowej. Petarda w nich to to, że zawsze mają te 60mm i rowek symetrycznie w połowie szerokości.

Rozwiązaniem początkowo droższym jest kupienie imaka na matryce typu Trumpf/Wila i wtedy zakup matryc jest zwykle tańszy.

Na UKB GMBH masz cenniki na stronie i wszystko dokładnie wiadomo, jak głęboko trzeba sięgnąć do kieszeni :)


Autor tematu
ufosi
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 45
Rejestracja: 24 gru 2010, 13:58
Lokalizacja: Mielec

Re: Matryca jednorowkowa zamiast wielorowkowej

#4

Post napisał: ufosi » 25 sty 2023, 20:55

Faktycznie porównując UKB do Plasmetu przy matrycach systemu AMADA to UKB jest niewiele droższy także pomyślę nad tym. Najważniejsze, że można to zrobić w ten sposób tak jak planowałem z tym płaskownikiem. Co do systemu trumpf/wila widzę, że wychodzi to podobnie do systemu amada i do tego jeszcze trzeba ten adapter w matrycę kupić, także pozostanie raczej system amada u mnie, kupię płaskownik ciągniony aby uzupełnić obecny imak obok tych matryc ze szeroką stopą i trzeba powoli zacząć systematycznie dokupywać narzędzia. Niestety chcąc uzupełnić narzędzia na całą długość maszyny to faktycznie głęboko trzeba sięgać do kieszeni :)

Awatar użytkownika

Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Matryca jednorowkowa zamiast wielorowkowej

#5

Post napisał: Zienek » 25 sty 2023, 21:28

Po paru latach to jakby dobrze podliczyć, to się robi -naście, -dziesiąt tysięcy złotych tylko w oprzyrządowaniu.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka plastyczna”