Sterowanie ER70 prasa krawędziowa Ermaksan

problem z przeliczaniem wymiarów, zacinające się osie

Prasy, gilotyny, krawędziówki, tłoczniki i wykrojniki, etc...

Autor tematu
sebastian1260
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 24 mar 2020, 19:34

Sterowanie ER70 prasa krawędziowa Ermaksan

#1

Post napisał: sebastian1260 » 21 sie 2020, 18:08

Witam, Problem polega na tym że maszyna źle przelicza położenie osi x na podstawie rysunku tworzonego podczas tworzenia programu. w przypadku każdej grubości blachy błąd ma inną wartość, np. 2mm przy kątach prostych błąd jest zawsze taki sam (jeśli dobrze pamiętam 0,9 mm). W przypadku kątów rozwartych ten problem nie występuje. Wszystkie wymiary wychodzą dobrze. Kolejny problem w tej maszynie to zacinające się osie. Najczęściej zacina się oś R. Maszyna nie chcę zmienić pozycji R. Trzeba ją resetować żeby można było kontynuować pracę.
Będę wdzięczny za wskazówki dotyczące rozwiązania tych problemów.
Z góry dziękuję.




Itesso
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 28 sie 2020, 21:23

Re: Sterowanie ER70 prasa krawędziowa Ermaksan

#2

Post napisał: Itesso » 28 sie 2020, 21:29

Też pracuje na Ermaksanie z sterowaniem ER70, i co do osi R to jest chyba problem mechaniczny. Coś nie tak z serwonapędem? Chociaż u mnie on pracuje normalnie.
Co do programowania, to kwestia samego sterownika ER70, albo jest źle skalibrowany, albo co, bo u mnie w przypadku gięcia stali na kąt 90 stopni też dzieją się cuda i trzeba dodawać korekty kąta i osi X, dlatego ja sobie wolę pisać programy w trybie postępowym, a nie rysunkowym, bo mi też źle wylicza długość blachy potrzebną do zgięcia danego profilu na podstawie danych.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka plastyczna”