ZW3D CAD CAM - opinie

ZWCAD
Awatar użytkownika

Autor tematu
witbike
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 217
Rejestracja: 03 mar 2015, 20:50
Lokalizacja: Wyszków

ZW3D CAD CAM - opinie

#1

Post napisał: witbike » 14 cze 2015, 11:58

Stoję przed wyborem oprogramowania CAD CAM. Moje fundusze nie pozwalają na zakup najlepszych i zarazem najdroższych rozwiązań typu NX, czy Solid Works np z Solid Camem.

Szukam tańszej alternatywy. Czy ktoś z was korzysta na co dzień z ZW3D? Jak się sprawdza w praktyce, jakie są jego wady i zalety?

Moje spostrzeżenia paru dniach testowania są a w miarę pozytywne. Cad jest czytelny i dosyć łatwo z niego korzystać. Jeśli chodzi o CAM to się nie wypowiem, bo nie generowałem programu na maszynę, więc ciężko określić czy jest dobry. Program będzie używany głównie do tworzenia narzędzi.
Proszę was o opinie, może sugestię na temat innego oprogramowania któremu warto się przyjrzeć?



Tagi:


davish88
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 244
Rejestracja: 26 gru 2012, 11:06
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

#2

Post napisał: davish88 » 15 cze 2015, 12:55

Witam, niestety w tej cenie trudno znaleźć coś lepszego. Generowanie kodu zależy od dostosowania postprocrsora. Można go łatwo dostosować lub zapłacić za jego dostosowanie przy zakupie ok 500 euro. Co do samego CAM dla obróbki 3 osiowej nie ma większych zastrzeżeń cam posiada wszytko co powinien miec natomiast zakres ustawien sciezki i korygowania narzedzi porownujac do nx wyglada biednie.Przy bardziej skomplikowanych elementach czasami się wyłączał ale to niekoniecznie wina softu chociaż problemy tego typu miało kilka osób w firmie. Plusem jest też to że w Polsce jest dobre wsparcie techniczne ZW a nie wiem jak to wygląda w przypadku innych tanich systemów.


Apoloniusz
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 15
Rejestracja: 06 kwie 2016, 12:39
Lokalizacja: Polska

#3

Post napisał: Apoloniusz » 14 kwie 2016, 07:49

Ja ze swojej strony mogę powiedzieć, że posiada bardzo wygodny CAD. Bardzo przydatne moduły, za które w innych systemach CAD trzeba słono zapłacić. Do tego Simwise i masz analizę metodą elementów skończonych MES. Wiadomo, że trzeba poświęcić trochę czasu by nauczyć się wykorzystywać jego funkcje, ale każdy z systemów jest tak dobry jak jego użytkownik. Jeśli kogoś stać na sprawdzone systemy takie jak NX, Catia czy SolidWorks a przede wszystkim współpracuje z kontrahentami, którzy także z nich korzystają to warto zainwestować, ale jeśli liczymy na maksimum korzyści przy mininmum wydatków to obecnie nie ma raczej nic lepszego w kategorii cena/jakość. Jedynie trzeba się pogodzić z pewnymi niedogodnościami wieku niemowlęcego, takimi jak coroczne wydanie wersji, która czasami nie jest w pełni kompatybilna do poprzedniej wersji.


Kemiz
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 5
Rejestracja: 29 maja 2016, 20:36
Lokalizacja: Oława/Brzeg

#4

Post napisał: Kemiz » 04 cze 2016, 16:33

Witam,
pracuje na ZW3D już od jakiegoś czasu.
Ogólnie jestem zadowolony z tego oprogramowania, łatwy w nauce, w szczególności dla tych którzy wcześniej mieli jakis styk z innym oprogramowaniem, np. EdgeCam.
Dzięki takim możliwościom jak wymiarowanie prostokątów, okręgów, lini, wyciąganie ich w kazdą stronę, jestem w stanie w bardzo szybkim czasie modelować detale.
CAD potrzebuje moim zdaniem trochę więcej czasu na naukę ale i to można opanować.
Podoba mi się tworzenie łatwe tworzenie cech, podobnie jak w EdgeCam.
Ogólnie polecam.

Pozdrawiam


mag999
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 713
Rejestracja: 14 sty 2015, 18:59
Lokalizacja: Polska

#5

Post napisał: mag999 » 04 cze 2016, 18:07

Taa sproboj wytoczyc coś płytka z promieniem na przecinaku.np detal gdzie jest dużo promieni, jakies kule itp. Nie potrafi zaprogramować skrawania najpierw jedna strona płytki a potem druga. Robi jakies głupie wciecia itd.


Kemiz
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 5
Rejestracja: 29 maja 2016, 20:36
Lokalizacja: Oława/Brzeg

#6

Post napisał: Kemiz » 05 cze 2016, 20:10

Fakt, takich cudów jeszcze nie robiłem. Być może właśnie dlatego mam dobre zdanie o ZW :wink: .
Na frezowaniu jak mam detal z promieniami z kilku stron, to na każdą stronę robie sobie osobną bazę, (wiem, Ameryki tym nie odkrywam, każdy pewnie tak robi).
Tylko potem jak generuję kod, to mam jeden program na kilka stron detalu.


mag999
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 713
Rejestracja: 14 sty 2015, 18:59
Lokalizacja: Polska

#7

Post napisał: mag999 » 05 cze 2016, 20:29

No właśnie. Lepiej szukać czegoś innego. Alpha cam jest o niebo lepszy

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7972
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#8

Post napisał: WZÓR » 06 cze 2016, 11:33

Kemiz pisze:...
Na frezowaniu jak mam detal z promieniami z kilku stron, to na każdą stronę robie sobie osobną bazę, (wiem, Ameryki tym nie odkrywam, każdy pewnie tak robi).
Tylko potem jak generuję kod, to mam jeden program na kilka stron detalu.
A dlaczego tych operacji nie rozdzielasz?
Jak operator puści taki program , to na końcu obróbki z lekka się zdziwi z efektu pracy maszyny.
....

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


Kemiz
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 5
Rejestracja: 29 maja 2016, 20:36
Lokalizacja: Oława/Brzeg

#9

Post napisał: Kemiz » 06 cze 2016, 20:29

Z prostego względu
Jedno imadło trzyma detal w poziomie, a drugi ten sam detal odwrócony o 180stopni.
Jeden program, dwie bazy, dwa mocowania. A operator zadowolony, że ma czas jeszcze na siedzenie.


Adrian Dudek
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 10
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:38
Lokalizacja: Radom

#10

Post napisał: Adrian Dudek » 27 lip 2017, 09:43

Witam wszystkich. Od jakiegoś czasu (około 6 miesięcy) w firmie używam właśnie ZW3D. Przesiadka z Alpha Cama. Różnice? Chyba żadnych większych. Jak na moje potrzeby jest zupełnie wystarczający. Plusem natomiast jest to, że jak mam jakiś problem, albo nie wiem jak coś wykonać wysyłam maila do chłopaków od softu i w ciągu kilku godzin mam odpowiedź w postaci nagranego filmu. W tej cenie program mogę polecić w 100%.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „ZW3D / ZWCAD”