Jakość cięcia wodą cienkich blach 1-5mm

Dyskusje dotyczące przecinarek wodnych

Autor tematu
PiotrS04
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 06 paź 2016, 09:33
Lokalizacja: Będzin

Jakość cięcia wodą cienkich blach 1-5mm

#1

Post napisał: PiotrS04 » 06 paź 2016, 10:31

Witam
Jestem tu nowy wiec na wstępie chciałem wszystkich przywitać
Firma w której obecnie pracuję przymierza się do zakupu waterjeta, pytanie jaka jest jakość cięcia blach od 1 - 5 mm stal czarna i inox i czy konieczna będzie jakakolwiek obróbka krawędzi. Czy jest możliwość wycięcia wodą cienkich blach tak aby elementy nie musiały zostać poddane gradowaniu.
Będę wdzięczny za pomoc



Tagi:


john21wall
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 14 mar 2016, 15:28
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

#2

Post napisał: john21wall » 26 paź 2016, 15:24

Technologia cięcia wodą wykorzystuje strugę wody z domieszką ścierniwa, która pod wpływem nadzwyczajnie wysokiego ciśnieniu pozwala na przecinanie i obróbkę szerokiego asortymentu materiałów – od bardzo cienkich folii począwszy, na materiałach o grubości 200mm kończąc. Podstawową zaletą tego sposobu obróbki materiałów jest bardzo niska temperatura cięcia oraz wysoka dokładność krawędzi cięcia.


Majster70
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1255
Rejestracja: 08 cze 2010, 23:37
Lokalizacja: Piastów

#3

Post napisał: Majster70 » 26 paź 2016, 19:58

W cienkich blachach będziecie przegrywać z laserem, szczególnie światłowodowymi typu fiber.
Lasery to drogie zabawki, ale niesamowicie wydajne. Do tego przy cienkich blachach dokładne. Porównaj sobie i roześlij trochę zapytań. Cięcie wodą ma sens przy grubych blachach powyżej 20mm których nie przetniesz laserem ani dokładnie, ani tanio, a czasami w ogóle. Nie wiem na ile istotna jest dla was jakość krawędzi. Dla mnie jest akceptowalna po laserze.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Wodna / Water Jet”