Problemy z wycinaniem ceramiki

Dyskusje dotyczące przecinarek wodnych

Autor tematu
piotrek29
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 10 sie 2015, 20:49
Lokalizacja: BELGIA

Problemy z wycinaniem ceramiki

#1

Post napisał: piotrek29 » 10 sie 2015, 20:57

Witam jestem nowy na forum. Czytam sobie poniewaz od pewnego czasu pracuje na waterjet
(prussiani) tne glownie neolith thesize.
NIe mialem zadnego szkolenia, czlowiek ktory je przechodzil zrezygnowal po czasie i ja jestem samoukiem.
Moze walsnie dlatego nie mam pelnej kontroli nad maszyna
Moje najwieksze problemy to :
1 Gdy maszyna zaczyna naklucie robi bardzo duza dziure ( cisnienie strzalu jest nie do opanowania, producent tlumaczy ze to taka pompa bez regulacji, poprostu strzal nieraz jest tak mocny ze powoduje odpryslki z blatu kuchennego.
Wystepuje to w przypadku 12 mm prze 6 nie ma az takiego problemu.
Chcialbym sie dowiedziec jakie sa optymalne sprawdzone ustawienia ja pracuje na 12 zakladam ze pompa 4000 scieralnosc 3.0 predkosc 500 low predkosc 100.
Czy ktos zechcialby mi pomoc?



Tagi:


manio9o
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 13
Rejestracja: 05 sie 2015, 11:39
Lokalizacja: Mazowieckie

#2

Post napisał: manio9o » 17 sie 2015, 12:16

przy kruchych materiałach najlepiej jest zastosować przebicie niskociśnieniowe, nawet w okolicach 500-800bar i proporcjonalnie do tego ścierniwo
jeżeli nie masz możliwości regulacji pompy spróbuj odsunąć punkt przebicia od detalu o kilka centymetrów
jeżeli zaś będziesz miał problemy z pękaniem ceramiki spróbuj naciąć detal w kilku miejscach aby zmniejszyć wewnętrzne naprężenia płytki a potem dopiero wyciąć cały element


chinol5
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 10
Rejestracja: 23 lut 2015, 15:35
Lokalizacja: PoLsKa

#3

Post napisał: chinol5 » 15 cze 2016, 14:01

Jak mam kruchy materiał i nie chce mi się iść zmniejszać ciśnienia na pompie, to po prostu spuszczam ciśnienie do zera przy monitorze . Pompa startuje od zerowego ciśnienia i nie ma tego strzału na początku :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Wodna / Water Jet”