Strona 1 z 1
Stół do waterjeta-wymiana podłoża
: 27 lut 2013, 19:03
autor: El Crack
Witam
Kupiłem używanego waterjeta. Stół jest w kiepskim stanie tzn cały pociety (kratki jak również ramka je podtrzymująca). W nowych waterjetach widziałem stoły z pasami blachy zamiast kratek może takie rozwiązanie byłoby lepsze-sztywniejsze i łatwiejsze do wypoziomowania? Gdzie takie pasy można dostać i jak je zamocować?
Pozdrawiam
: 27 lut 2013, 20:04
autor: dance1
pasy posiadając waterjeta się samemu wycina. Mocowanie nie wiem jak to opisać. Wzdłuż wanny zamocowane grzebienie w które pasy wciskasz, (blacha z wycięciami na pasy) rozstaw około metra. Poszukaj jakiegoś zdjęcia, jak nie znajdziesz mogę coś tam pstryknąć jutro.
Zresztą Kimla ten temat często odwiedza także pewnie jakieś zdjęcia wklei, producent chyba zdjęcia posiada a "ruszto" to żaden wynalazek chroniony

: 28 lut 2013, 01:00
autor: El Crack
Jakiej grubości blacha na te pasy, jakie powinny być wysokie i jak gęsto je rozmieszczać? Na środku basenu też chyba musi być podparcie?
: 28 lut 2013, 09:28
autor: Irek R.
El Crack pisze:Jakiej grubości blacha na te pasy, jakie powinny być wysokie i jak gęsto je rozmieszczać? Na środku basenu też chyba musi być podparcie?
grubość płaskownik od 2 do 4mm, blacha najlepiej nierdzewka, może też być ocynkowana, gęstość w zależności od wielkości ciętych detali- sam musisz dobrać odpowiednią dla siebie. Wysokość płaskownika ok. 100 mm
: 28 lut 2013, 18:39
autor: dance1
zapomniałem o zdjęciu

tu np widać mniej więcej jak to wygląda, zresztą w sieci pełno tego:
http://xshcn.en.alibaba.com/productshow ... _2_0m.html
My tam żadnej nierdzewki czy ocynku nie używamy, zanim rdza blachę zeżre i tak szybciej jest do wymiany (zależnie kto ile tnie)
: 03 mar 2013, 22:48
autor: piterrr20
Tak jak wygląda to na zdjęciu kolegi dance 1 jest ok. Po za tym nie narażał bym się na niepotrzebne koszty materiału. Zwykła stal wystarczy. Ja ze swojej strony poradziłbym pozakładać gumowe osłony na blachy które też się wymienia, na dzień dzisiejszy nie mam zdjęcia, ale przy używaniu tych osłon blachy wymienia się bardzo rzadko i mówię tu o 2 zmianowym trybie pracy maszyny.