Pompa: wzmacniacz, czy korbowodówka?

Dyskusje dotyczące przecinarek wodnych
Awatar użytkownika

Autor tematu
kali77
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 20
Posty: 121
Rejestracja: 29 sty 2009, 14:44
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

#31

Post napisał: kali77 » 28 kwie 2013, 21:24

Etam, przypadek. Głowica też może w samochodzie ulec zniszczeniu gdy dobierze się do niej jakiś amator... :D

Taaak... Pod warunkiem, że jest to tylko jeden odosobniony przypadek, a nie reguła... ;)
No niestety, albo stety (dla serwisu) jest to pięta achillesowa korbowodówek. ;)

Takie rysunki to wszyscy mamy... Poproszę o coś nowego. :)



Tagi:

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 4693
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

#32

Post napisał: pitsa » 28 kwie 2013, 22:32

Czepiasz się.

Ten rysunek to była sugestia żeby pokazując detal pokazać również jego miejsce i istotne elementy, które przyczyniły się do powstania wskazanej wady. Śmiem twierdzić, że nie wiesz i nie potrafisz wyjaśnić dlaczego powstało to pęknięcie. Gdybyś wiedział zrobiłbyś zdjęcie inaczej niż do tego aby się czepiać. :twisted:
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ

Awatar użytkownika

Autor tematu
kali77
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 20
Posty: 121
Rejestracja: 29 sty 2009, 14:44
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

#33

Post napisał: kali77 » 29 kwie 2013, 11:32

Hmmm......

No przykro mi... :( No taka była przyczyna rozłączenia tego manifolda na 3 części, bo pękały... No nie wiem jak to bardziej obiektywnie i neutralnie przedstawić jak przy pomocy zdjęcia... :( To było masowe zjawisko... I za wszystko oczywiście płacili klienci. No co ja na to mogę poradzić. Wymieniałem jak szefowie kazali...

Przepraszam, że się czepiam, przepraszam za to, ze wymieniałem i przepraszam za omax.... :( Co mogę więcej powiedzieć.....


Irek R.
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 7
Posty: 35
Rejestracja: 15 lut 2012, 11:01
Lokalizacja: Polska

#34

Post napisał: Irek R. » 02 maja 2013, 09:03

www.kimla.pl_ pisze: Jeśli Szanowny kolega szedł do sklepu po 2 jajka ale po namyśle jednak kupił 3 to znaczy, że kupił o 50% jajek więcej.
No przyznaje obliczeniami się nie popisałem, chociaż za przykład zamiast jajek wolałbym piwo :razz:

[ Dodano: 2013-05-02, 09:08 ]
kali77 pisze:W korbowodowej jest dużo więcej elementów do wymiany... dużo więcej...

W tym wypadku pompa korbowodowa nie ewoluowała, tylko poprawiono karygodne błędy konstrukcyjne, które wyszły dopiero u klientów... Ładnie opakowano to w kolorowy papierek i marketing sprzedaje to jako Wielkie Halo Enduro. Kosmetyka... Za co każą sobie i pośrednikom dodatkowo płacić... a to już POrażka...
mowa jest o pompie Enduro, a kolega uparcie pokazuje klasyczną pompę korbowodową :mrgreen: W pompie Enduro jest raptem 8 uszczelnień :razz:

Awatar użytkownika

Autor tematu
kali77
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 20
Posty: 121
Rejestracja: 29 sty 2009, 14:44
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

#35

Post napisał: kali77 » 02 maja 2013, 18:18

No nareszcie ktoś rzucił temat uszczelnień na tapetę. Czekałem na to. No więc przyjrzyjmy się temu tematowi bliżej.

Na opinie klientów na temat pomp OMAX ENDURO to jeszcze poczekajmy... Zbyt mało jest ich na rynku, aby obiektywnie stwierdzić, czy są gorsze, czy lepsze od klasycznych 40HP.

Oczywiście klasyczne pompy 40HP OMAX to znacząca większość pracujących w tej chwili na rynku polskim, więc przedstawię standardowy komplet do wymiany.
Drugi komplet to porównywalny w pompie wzmacniaczowej Accustream.

I żeby znowu nie było, że się czepiam to zadam tylko pytania:
Jaka jest cena pompy OMAX przed liftingiem i po liftingu??
I dlaczego ENDURO jest droższa, pomimo, że przecież mniej w niej uszczelnień i części??


Korbowodówka:
Obrazek

Wzmacniacz:
Obrazek


chrisz1796
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 204
Rejestracja: 15 lis 2007, 21:38
Lokalizacja: Bromberg

#36

Post napisał: chrisz1796 » 03 maja 2013, 22:17

Kolego Kali77,

to żeby nie było niejasności, co jest do wymiany pokazałeś, a teraz napisz proszę koszt takiego zestawu plus żywotność / okres wymiany


pozdro 4 all

Awatar użytkownika

Autor tematu
kali77
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 20
Posty: 121
Rejestracja: 29 sty 2009, 14:44
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

#37

Post napisał: kali77 » 04 maja 2013, 20:08

chrisz1796 pisze:Kolego Kali77,

to żeby nie było niejasności, co jest do wymiany pokazałeś, a teraz napisz proszę koszt takiego zestawu plus żywotność / okres wymiany

pozdro 4 all
Dziękuję za uznanie i wiarę w moje możliwości! ;)
Ale akurat ceny w Jet System to jedna wielka tajemnica.

Są na Forum sprzedawcy OMAX-a, więc niech oni czynią honor i się pochwalą ile co kosztuje.
Ja z przyjemnością rozłożę to "na czynniki" pierwsze i powiem co jest istotne, a co nie z punktu widzenia użytkownika maszyny.

Okres wymiany jest porównywalny. Pompy są porównywalne. No może trochę naciągam OMAX-a... Bo zaraz Kimla się na mnie obrazi... Ale niech będzie. Porównywalne.


chlop83
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 267
Rejestracja: 19 sty 2008, 07:54
Lokalizacja: Łódź

#38

Post napisał: chlop83 » 04 maja 2013, 21:23

powiedzcie mi ... gdzie mogę poszukać czegoś na temat cen samych pomp ... na jakie zwrócić uwagę a jakie omijać z daleka...


www.kimla.pl_
Posty w temacie: 9

#39

Post napisał: www.kimla.pl_ » 04 maja 2013, 22:32

Firma Kimla jako jedyna w Polsce ma zawsze co najmniej kilka nowych pomp Accustream na magazynie.
Daje to bezpieczeństwo szybkiej dostępności wszystkich części klientom używającym waterjety firmy Kimla oraz możliwość zakupu pompy od ręki.
Ceny pomp są bardzo zróżnicowane i zawierają się w zakresie 130.000 - 400.000 zł w zależności od mocy i konfiguracji.
Oczywiście pompa to nie wszystko, potrzebna jest jeszcze głowica, regulator ścierniwa, zawory załączające strugę, armatura wysokiego ciśnienia, system podawania ścierniwa itp.
Potrzeba jeszcze systemu sterowania nadającego się do waterjetów ponieważ nie wszystkie się do tego nadają i oprogramowania do generowania ścieżki z dynamicznym sterowaniem prędkością cięcia z uwzględnieniem matematycznego modelu odkształcania strugi.
Wszystkie te części kompletnego systemu waterjet można kupić w firmie Kimla.

Komplet uszczelnień do pompy w waterjecie Kimla to 115 USD.
Z Omax-Maxiem sprawa jest bardziej skomplikowana ponieważ słyszałem, że ceny mają różnie w zależności od tego komu sprzedają.
Mają kilku klientów tzw. pokazowych do których zawsze odsyłają swoich klientów zainteresowanych waterjetem.
Tym kilku wybrańcom, wyznawcom Omaxa, którzy zawsze grzecznie przedstawiają te maszyny w samych superlatywach sprzedają po zaniżonej cenie, która jest i tak wielokrotnie wyższa niż uszczelnień do pompy wzmacniaczowej natomiast dla normalnych klientów cena oscyluje w okolicach 1000 USD.
Ale to nie wszystko. Nie pozwalają samemu uszczelnień zmieniać tylko trzeba jeszcze zapłacić za serwis i cena takiego przeglądu jeszcze bardziej rośnie. Najtańszy to ok 4000 zł netto, ale niektóre przeglądy -tzw. duże mogą kosztować nawet 20.000zł.

Awatar użytkownika

Autor tematu
kali77
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 20
Posty: 121
Rejestracja: 29 sty 2009, 14:44
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

#40

Post napisał: kali77 » 05 maja 2013, 08:54

chlop83 pisze:powiedzcie mi ... gdzie mogę poszukać czegoś na temat cen samych pomp ... na jakie zwrócić uwagę a jakie omijać z daleka...
Z tego co wiem to OMAX nie sprzedaje samych pomp. Taka była polityka firmy za moich czasów. W przypadku zakupu jednak używki pompy OMAX z przyjemnością pomogę przy jej oględzinach i wycenie. Co do nowych niech się wypowiedzą sprzedawcy OMAX-a na forum. Są przecież tutaj.

Co do KMT miałem z nią do czynienia i powiem, że miałem mieszane uczucia co do tego rozwiązania. Ale może trafiłem na taki trudny model. Te gwinty mi się nie podobają... Łatwo je uszkodzić...

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są pompy wzmacniaczowe Quantum. Ale jakoś coś nic o nich nie słychać za bardzo na polskim rynku, a szkoda. Chyba cena jest tu zaporowa. http://www.htsolutions.pl/index.php?opt ... &Itemid=61

Accustream to dobre pompy. Miałem przyjemność uczestniczyć przy podłączaniu jej do OMAX-a, gdzie oryginalna pompa wyzionęła totalnie ducha. To rozwiązanie sprawdziło się i klient jest zadowolony. Jestem z nim w kontakcie. To jest pompa wzmacniaczowa, dedykowana do OMAX-ów. Można w ten sposób wymienić korbowodówkę na wzmacniacz.
http://borawskikrzysztof.blogspot.com/2 ... max-o.html

Przeglądy w pompie OMAX/MAXIEM dzielą się jeszcze na:
1) mały przegląd 302 700
2) duży przegląd 302 701
3) duży remont - Overhoul

Ad1) Występuje tylko w małych pompach HP20 i HP30.
Ad2) Jest to podstawowy przegląd co 500 godz. dla większości pomp w Polsce.
Ad3) To już przechodzi każda pompa wg instrukcji obsługi, bo czasy żywotności poszczególnych elementów są tam różne. Ale to szerszy temat i na razie staram się raczej upraszczać zjawisko pomp korbowodowych w celu łatwiejszego zrozumienia dla czytelnika. Chyba, że ktoś mnie sprowokuje do szczegółowej analizy... ;)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Wodna / Water Jet”