Technijet-X2 z pompą SEP Quantum

Dyskusje dotyczące przecinarek wodnych

www.kimla.pl
Posty w temacie: 26

#31

Post napisał: www.kimla.pl » 05 lip 2011, 00:12

Szanowny Kolego,

Zadając pytanie, czy można uzyskać ciśnienie 4137 bar na kryzie 0.015" odpowiadam, że można.
Konsekwencją zastosowania takiej kryzy przy tym ciśnieniu jest przepływ 4.17l/min (dla kryzy o przedłużonym kanale) i można te wartości osiągnąć jednocześnie.

Szanowny Kolega raczy używać słów, które są słowami mocnymi, ale niosą za sobą pewne ryzyko, że ktoś może poczuć się zniesławiony lub pomówiony.

Nawet ja wytykając pewne nieścisłości w informacjach przekazywanych przez konkurencję staram się zachować tak, aby nie wyrokowac jednoznacznie o ich intencjach i nie używam, słów które mogą zaowocować konsekwencjami prawnymi. Zawsze przecież może się okazać, że się mylę, ale wtedy może być za późno.

Cieszę się jednak, że Szanowny Kolega pomimo tego dostrzegł nieścisłości w przekazywanych przez Techni Waterjet informacjach o ponadnaturalnych właściwościach pomp Quantum.


P.S.
Dlaczego Szanowny Kolega nie odpowiedział na pytanie o jego tożsamość, czyżby się czegoś wstydził?
Pisze Szanowny Kolega, że jest z Torunia i ma maszynę Maxiem.
Znam tam firmę Buderm, która ma Maxiema -interesuje mnie linia do malowania proszkowego.
Proszę o informację czy to Państwo czy nie?
Jeśli będzie unikał Szanowny Kolega odpowiedzi uznam, że się podszywa.

A tak na koniec, co sądzi Szanowny Kolega o maszynach chińskich?
Ostatnio zmieniony 09 lip 2011, 17:14 przez www.kimla.pl, łącznie zmieniany 1 raz.



Tagi:

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 4693
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

#32

Post napisał: pitsa » 05 lip 2011, 01:00

Takie niespodziewanie wtrącenia nagle pojawiających się osób są szokujące. :-)

Nowinka Electric Servo Pump "Quantum" to taki fajny temat do obgadania. Producent chwali się super wydajnością pompy przy pracy na pół i ćwierć gwizdka względem innych pomp:

Obrazek
(Tutaj w pliku pdf ten wykres w lepszej jakości wraz z pełniejszym opisem)

bo to nie zawsze tnie się stal na pełnej mocy, czasem delikatniejsze materiały i tu względem innych można mieć oszczędności. Czy to prawda, chcielibyśmy się przekonać, ale nie ma z kim pogadać. Na targach podobno były tylko wypięknione argumenty katalogowe, które wzbudziły niedowierzanie i pobudziły apetyt na rzetelną informację.

To daje do myślenia...

Tak patrzę na ten wykres i łączę z innymi zdobytymi informacjami (pooglądałem sobie już w paru miejscach maszyny KIMLA i poznałem punkty widzenia właścicieli - to cenna wiedza). Na przykład zastanawia mnie takie pytanie: Po co ciąć powoli jak można wszystko wyciąć błyskawicznie? Niektóre maszyny (różnych producentów waterjetów) są zwyczajnie ślamazarne, więc dla nich te super nowoczesne pompy rzeczywiście mogą dać oszczędności. W przypadku zastosowania maszyn firmy KIMLA ten argument raczej jest bezużyteczny. Doskonale dopracowane algorytmy poruszania głowicą tnącą dają maksymalizację wykorzystania czasu pracy maszyny - maszyna robi, a nie ślimaczy się więc i pompa jedzie nie tracąc czasu korzystając z dostarczanej jej energii. Czas to pieniądz, a nie odwlekanie i praca na pół gwizdka. Co z tego że 50% mniejsza zużycie energii jak czas dwa razy dłuższy? ;-)

Te 12kW to pewnie jest unormowane średnio roczne zużycie prądu. :D

Zastanawiają mnie też te liczby w dyskusji. Pomijam te trójeczki z kalkulatora... Popatrzmy w katalogi. Podają na przykład 55.000psi dla ESP-55, które w różnych miejscach przeliczone na bary ma za dokładne wartości:3722. Dziwne no nie? bo mogłoby być: 3792,0574 :-)

Moim zdaniem 55000psi to jest 55000 plus minus 500 zatem powinno się podawać około 3700bar bo jak wiemy i tak wiele urządzeń ma pewien "zapas mocy" i da radę wydusić z nich więcej. Oczywiście mając świadomość, że kosztem trwałości elementów. To są te drobne różnice, których nie ma co się czepiać. Tak jak tych przepływów... ciekaw jestem z jaką dokładnością robione są pomiary. Niestety nie przyuważyłem gdzie są te przepływomierze w waterjetach. Następnym razem lepiej się przyjrzę. :)

Ciekawy opis jest na końcu broszury tłumacząc na nasze:

"Wysoki poziom wydajności osiągnięty przez Quantum ESP znacznie zmniejsza zużycie energii i wody. Na przykład, typowa firma używająca pojedynczej głowicy tnącej strumieniem wody w maszynie stosującej pompę Quantum ESP, na jedną zmianę przez rok, pozwoli zaoszczędzić około 32.000 kW godzin, oszczędzając około 5120 dolarów rocznie i ograniczając przy tym emisję szkodliwego gazu cieplarnianego CO2 aż o 20 ton na rok. Znaczące są również oszczędności zużycia wody w wyniku wysokiej sprawności pompy. W tym samym przykładzie, mogą być osiągnięte oszczędności w wysokości około 290.000 galonów na rok, co daje oszczędności około 2320 dolarów rocznie."

Nieźle wychwalona pompa, no nie? :) Ciekawe ile można kupić garnetu za 5120 plus 2320 dolarów? 200$ za tonę?
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


www.kimla.pl
Posty w temacie: 26

#33

Post napisał: www.kimla.pl » 05 lip 2011, 11:45

Szanowni Koledzy,

Najbardziej rozbawił mnie tekst:

"Znaczące są również oszczędności zużycia wody w wyniku wysokiej sprawności pompy. W tym samym przykładzie, mogą być osiągnięte oszczędności w wysokości około 290.000 galonów na rok, co daje oszczędności około 2320 dolarów rocznie."

Biorąc pod uwagę mniejsze zużycie wody musimy wziąć również pod uwagę konsekwencje z tego wynikające, a mianowicie wolniejsze cięcie, które prowadzi do znacznego zwiękdzenia zużycia ścierniwa, co jest najdroższym czynnikiem w cięciu waterjetem.

Zasada jest prosta, im mniejsza moc pompy tym tniemy drożej.

No ale największa ciekawostką jest to, że pompa Quantum chłodzona jest w obiegu otwartym co oznacza, że woda cały czas płynie przez pompę i jest zrzucana do ścieków (nawet kiedy nie tnie) co paradoksalnie prowadzi do tego, że cała maszyna zużywa wielokrotnie więcej wody niż np. pompa Accustream w maszynach Kimla, która ma zamknięty obieg chłodzenia.


Autor tematu
bogdan61
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 6
Posty: 10
Rejestracja: 19 cze 2011, 18:50
Lokalizacja: Gorzów

#34

Post napisał: bogdan61 » 05 lip 2011, 12:18

Widzę,że moim zapytaniem wywołąłem ciekawą polemikę.Ale mimo uważnego śledzenia przebiegu dyskusji, trudno jest znaleść odpowiedż na pytanie:czy kupując pompę Quantum,będziemy w stanie być konkurencyjni wobec maszyn z pompami wzmacniaczowymi,uwzględniając wszystkie zalety i wady obydwu rozwiązań?


www.kimla.pl
Posty w temacie: 26

#35

Post napisał: www.kimla.pl » 05 lip 2011, 23:26

Ja już w sprawie pompy serwo Quantum swoje zdanie wyraziłem, ale podsumowując to ja to widzę tak:

Zalety:
1. Mniejsze gabaryty
2. Cichsza praca
3. Ładny wygląd
4. Mało oleju

Wady:
1. Jeszcze nie sprawdzona technologia dostępna od ok. roku (nikt nie wie ile wytrzyma droga śruba toczna)
2. Producent na drugim końcu świata (Australia)
3. W Polsce maszyny z taką pompą nikt jeszcze nie kupił
4. Wysokie koszty wymiany uszczelnień (760EUR co 500 godzin)
5. Wysokie zużycie wody na skutek otwartego systemu chłodzenia
6. Mocno naciągane dane dotyczące mocy pompy
7. Wysoka cena zakupu

Ja raczej poczekam i zobaczę czy ta technologia się rozwinie czy umrze śmiercią naturalną.

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 4693
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

#36

Post napisał: pitsa » 06 lip 2011, 06:10

Może ktoś w EUROPIE już ma, skoro pompa pojawiła się po raz pierwszy w lipcu 2009 na targach w USA, a w Europie na EUROBLECH 2010 w Hannoverze? Normalny sprzedawca powinien podać namiary do "wzorcowego" użytkownika. Chociaż nie - to przecież w naszym kraju najszybciej pojawiają się najnowsze technologie. ;-)

Tu jest fajny film targowy z pokazu pracy tej pompy: - 6$/godzinę. :-)
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


www.kimla.pl
Posty w temacie: 26

#37

Post napisał: www.kimla.pl » 06 lip 2011, 18:43

Maintenance pompy Quantum 6 $/h -to gdzie te oszczędności?

W pompie Accustream to 1.25 $/h

Powinni rozmyć to ujęcie na filmie żeby klientów nie straszyć. :mrgreen:


mareek12-1970
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 8
Posty: 8
Rejestracja: 04 lip 2011, 18:47
Lokalizacja: PL

#38

Post napisał: mareek12-1970 » 06 lip 2011, 20:54

www.kimla.pl pisze:Szanowny Kolego,

Zadając pytanie, czy można uzyskać ciśnienie 4137 bar na kryzie 0.015" odpowiadam, że można.
Konsekwencją zastosowania takiej kryzy przy tym ciśnieniu jest przepływ 4.19l/min (dla kryzy o przedłużonym kanale) i można te wartości osiągnąć jednocześnie.
To bardzo ciekawe co Pan pisze. Zaprzecza to informacjom podawanym przez producenta pomp Accustream:
http://www.accustream.com/download/orif ... ations.pdf


Proszę podać linka do danych technicznych tej "specjalnej" kryzy. Gdzie ją można kupić, w jakiej cenie?


Proszę też mi wytłumaczyć skąd bierze się koszt eksploatacyjny 1,25 USD /h. Jakie części w to wchodzą, co ile h.


www.kimla.pl
Posty w temacie: 26

#39

Post napisał: www.kimla.pl » 06 lip 2011, 22:03

Szanowni Koledzy

Skąd się bierze kryzy o przedłużonym kanale nie będę podpowiadał konkurencji :grin:

Koszt 1.25 USD/h został wyliczony na podstawie kosztów zakupu wszystkich części eksploatacyjnych pompy AS6050 w okresie 3 lat i podzielony przez ilość przepracowanych godzin, był to czas po którym wszystkie elementy podlegające zużyciu zostały już wymienione.

To w zasadzie ja powinienem zapytać co w pompach serwo Quantum jest tak drogiego, że jej obsługa kosztuje prawie 5 razy więcej niż pomp wzmacniaczowych Accustream?

Czy wymiana tej śruby kulowej jest taka droga, czy może apetyt na zarabianie na serwisie jest tak nieposkromiony.

Dla przykładu 4000 godzin pracy pompy Accustream to koszt 14.000 zł, a uwzględniając te 6 USD/h pompy Techni Waterjet to ponad 67.000 zł !!!
No nieźle, pobili nawet Omaxa, który chyba był do tej pory liderem w wysokości kosztów eksploatacyjnych swoich pomp.


ivan_basso
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 5
Posty: 17
Rejestracja: 25 lis 2008, 09:13
Lokalizacja: Polska

#40

Post napisał: ivan_basso » 07 lip 2011, 10:34

Pytanie do Pana Kimli:
Podał Pan bardzo atrakcyjną cenę eksploatacji pompy Accustream.
Mógłby Pan rozwinąć ten temat?

Wiadomo, że najczęściej wymienianym elementem będą uszczelnienia. Ale w okresie trzyletniej eksploatacji można się spodziewać także wymiany innych elementów. Czego można się spodziewać w okresie trzech lat po pompie Accustream? Jakie elementy trzeba wymienić?

Podał Pan również, że pompa Accustream jest tańsza w zakupie od tej Quantum. Czy może Pan w przybliżeniu podać jaki to rząd wielkości? 10, 20 czy 50 tyś. taniej?

Znam koszty eksploatacji innej amerykańskiej pompy (KMT), ale nie są tak atrakcyjne jak Accustream.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Wodna / Water Jet”