Technijet-X2 z pompą SEP Quantum

Dyskusje dotyczące przecinarek wodnych

użytkownik2011
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 09 lip 2011, 11:38
Lokalizacja: Polska

#51

Post napisał: użytkownik2011 » 09 lip 2011, 11:44

"Tak jak wcześniej napisałem, nie będę polemizował z anonimami."

Podaje Pan też konkretne informacje o cenie eksploatacji pomp Accustream wynoszącej 1,25 USD/h pracy, ale jak ktoś pyta się jakie części wchodzą w skład tej ceny to nie podaje Pan żadnej konkretnej listy. Proszę wypisać listę części i ich średnią żywotność w h, to rozwieje wszelkie niedomówienia i udowodni Pana uczciwość.

Nie polemizuj tylko może wreszcie odpowiedz mu bo wszyscy sie już niecierpliwią ;-).



Tagi:

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 4686
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

#52

Post napisał: pitsa » 09 lip 2011, 14:42

No i po dyskusji... bo jakiś typ wojenkę sobie tutaj toczy.

Nauczka z tego taka, że nie powinno się podawać żadnych danych.
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


www.kimla.pl
Posty w temacie: 26

#53

Post napisał: www.kimla.pl » 09 lip 2011, 15:00

Szanowny Kolego,

Zarejestrował się Kolega już pod kolejnym pseudonimem i znów pierwszy post z atakiem.
Szanowny Kolega wybaczy, ale pisanie kursywą dla zmylenia nic nie daje.

Proszę się nie bać swojej tożsamości, wiem, że to obciach teraz się przyznać kim Szanowny Tajemniczy Kolega jest, ale jeśli już poruszył Kolega temat niemoralności w wypowiedziach na forum, to chyba najbardziej niemoralna rzecz jaką można zrobić, to podszywając się pod różnych userów, atakować konkurencję.

Fakt, że wasze chińskie waterjety, których już wszyscy mają dość, nie znajdują już w Polsce nabywców nie upoważnia Szanownego Kolegi do wylewania swoich krokodylich łez na forach podszywając się pod "anonimowych internautów" lub "prywatne osoby"

Jeśli Szanowny Kolega chce utrzymać się na rynku, to proszę po prostu zaproponować klientowi produkt co najmniej tak dobry i atrakcyjny cenowo jak produkt firmy Kimla i Accustream.
Wówczas na pewno Pan znajdzie nabywców na swoje urządzenia.
Niestety maszyny chińskie raczej nie dadzą Panu takiej możliwości.

Wiem, że najłatwiej kupić chińskie badziewie, dołożyć 100 lub 150% marży i szukać naiwnego klienta, który dopiero zaczyna działać w branży cięcia wodą.
Ale o takich jest już coraz trudniej.

Świadomość użytkowników ciągle roście, a Ci cenią sobie sprawdzone firmy, do których można przyjechać i na żywo zobaczyć jak powstaje ich maszyna.

Atrakcyjna cena zakupu, najniższe koszty utrzymania i producent w Polsce, powodują, że klienci wybierają firmę Kimla jako dostawcę nie tylko maszyn do cięcia wodą, ale również wielkoformatowych centrów obróbczych, routerów, frezarek, grawerek itd.

Zdaję sobie oczywiście sprawę, że trudno uwierzyć -szczególnie konkurencji, że można zejść z kosztami eksploatacyjnymi pompy do tak niskiego poziomu, ale powtarzam jeszcze raz:

1.25 $/h dotyczy wszystkich zużywających się części pompy!
Nie wiem jak Szanowny Kolego Ci to inaczej napisać.
Słowo "wszystkie" jest dość jednoznaczne i nie sądzę, że ktoś oprócz Kolegi tego nie rozumie. A może po prostu jeszcze nie dotarło...

Trzeba zrozumieć, że zagraniczni producenci maszyn często mocno naciągają swoich dealerów, sprzedając im swoje części po znacznie zawyżonych cenach, nie ma się więc co dziwić, że jak wreszcie pojawił się dostawca z "normalnymi cenami", to konkurencja "szaleje".


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 16213
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#54

Post napisał: kamar » 09 lip 2011, 15:06

kamar pisze: Hmm, nikt nie podjął tematu. Ani sprzedawca ani konkurencja. Troszku dziwne :)
Też byłem na targach i epatowanie potencjalnego klienta jedną, teoretycznie lepszą cechą maszyny, było nagminne. A już teksty " Jak pan nie ma naszej maszyny to pan nic nie ma",
doprowadzały mnie do szału.
No i wykrakałem :)


Autor tematu
bogdan61
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 6
Posty: 10
Rejestracja: 19 cze 2011, 18:50
Lokalizacja: Gorzów

#55

Post napisał: bogdan61 » 09 lip 2011, 16:15

Niestety,normą jest przedstawianie przez dostawców wybiórczo cech maszyny-najlepsze są rozwijane,natomiast mankamenty skutecznie ukrywane.Przecież wiemy doskonale,że każda maszyna ma zarówno zalety jak również wady.Na przykładzie naszej firmy,która akurat jest w fazie wybierania dostawcy maszyny,szanowni przedstawiciele prezentując swoje produkty ani razu nie zająknęli się nad słabymi stronami,mimo naszych kilkakrotnych zapytań.Nie wiem,czy traktują nas jak zupełnych laików,czy też jest to wyraz lekceważenia.Pomijam już fakt,że w rozmowach są dyskredytowani konkurencyjni dostawcy.
Jednak najbardziej bawi mnie przedstawianie przez dostawców symulacji potencjalnych zysków.Ostatnio dostaliśmy takie wyliczenie: koszt pracy urządzenia(kompletny z pracownikiem,wodą,prądem ,itp) 80-90 zł. Ilość godzin pracy POMPY(cięcie) 200 h w miesiącu,ciśnienie 6.200.Przewaga nad konkurencją użytkującą zwykłe pompy (4.000) wynosi 78% na wycięcie identycznego elementu.Próbowano mi w ten sposób udowodnić,że kupując ich maszynę będę zarabiał o ten parametr więcej.Niezłe co?Na pytanie o koszt drugiego pracownika,amortyzację stukilkudziesięciu tysięcy euro,odpowiadano mi,że mam zarabiać a nie liczyć teoretyczne koszty.Inni tak kupują i zarabiają.Tego typu argumenty powalają zupełnie.
tak więc dalej wybieramy dostawce i skłaniamy się jednak na zagraniczny zakup.


mareek12-1970
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 8
Posty: 8
Rejestracja: 04 lip 2011, 18:47
Lokalizacja: PL

#56

Post napisał: mareek12-1970 » 09 lip 2011, 16:46

A Pan Panie Kimla dalej swoje peany pisze na temat pana konkurencji. Muszą Panu nieźle dawać w kość, może niech Pan napisze wprost o jaką firmę chodzi, kto tak bardzo panu odbiera klientów?

Ciekawe, że większość argumentów na temat Pana konkurencji pochodzi z Pańskich ust, a nie wypowiada się na tym forum żaden niezadowolony użytkownik maszyn firm które tak bardzo Pan tu oczernia.

Co do moich niewygodnych pytań, na które nie chce Pan udzielić odpowiedzi, a które prawdopodobnie obnażą "wielką tajemnicę", to ja ponawiam pytania w wersji skróconej:

1. Jakie części wchodzą w skład listy wg której ocenił Pan koszta eksploatacji swojej pompy na 1,25 USD/h. Proszę podać listę i godzinową żywotność.
Miło, że udzielił Pan już częściowej odpowiedzi. Wiemy już na podstawie Pańskiej poprzedniej wypowiedzi, że kwota 1,25 USD/h dotyczy "wszystkich zużywających się części."

Ale proszę odpowiedzieć jaki okres czasu pracy (w h) brany jest pod uwagę w Pana wyliczeniach w tysiącach godzin?

2.Firma Accustream podaje w swoich materiałach, że przepływ 4,17l/min uzyskuje się na kryzie 0.015" (0,38mm) przy ciśnieniu 3793 bar, a nie jak Pan pisze przy ciśnieniu 4150 bar. Accustream podaje, że przy ciśnieniu 4138 bar na tej kryzie przepływ wynosiłby 4,35l/min, co przekracza maksymalne parametry pompy Accustream. Podsumowując, firma Accustream na swoich stronach podaje prawdziwe informacje nie wywyższając osiągów swojej pompy nad osiągi pomp swojej konkurencji. ...a Pan mówi co innego niż oni. Czy oszukuje Pan w ten sposób swoich klientów zawyżając parametry pompy?


www.kimla.pl
Posty w temacie: 26

#57

Post napisał: www.kimla.pl » 09 lip 2011, 17:01

Szanowni Koledzy,

Pisać natrętowi można odpowiedzi w nieskończoność, a on i tak nie zrozumie. Tzn rozumie, ale udeje, że nie rozumie, bo tak mu wygodniej. Stracił by wątek i zupełnie się pogubił.
Może w stopce sobie wpiszę informację, że są kryzy o przedłużonym kanale które właśnie mają 4.17l/min przepływu przy ciśnieniu 4137 barów.

Szanowny Panie Natręcie, bardzo proszę ujawnić swoją tożsamość.
Pisze Szanowny Pan co chwilę pod innym loginem zakładając nowe konta na forum.
Jeśli argumenty Szanownego Kolegi były by trafne to dlaczego wstydzi się swojej tożsamości.

Jest Szanowny Kolega jak kundelek ujadający z za płota.
Odważny i zadziorny, ale na szosę nie wybiegnie, -ucieka z podkulonym ogonem.



W pełni zgodzę się w sprawie 6200 barów z Bogdaniem,

Również moim zdaniem technilogia ta jest mocno naciągana jeśli chodzi o ograniczanie kosztów cięcia.
Nawet więcej, okazało się, ze korzystając z maszyn z takimi ciśnieniami nie dość, że nie zmniejszamy kosztów cięcia to nawet je zwiększamy!

Zysk prędkościowy zaczyna być widoczny dopiero od kilkudziesięciu mm grubości, co oznacza, że tylko kilka procent aplikacji odczuje jakąkolwiek różnicę.

W mojej wypowiedzi bardzo ważny jest fakt, że nie piszę tego z punktu widzenia konkurencji ponieważ firma Kimla właśnie wprowadza do oferty maszynę z pompą 6200 barów.

Accustream, już ma w ofercie pompy 6200 bar, na razie dla odbiorców OEM, ale niedługo będą dostępne dla klientów końcowych.

W związku z tym firma Kimla wraz z Accustream przeprowadziła analizę opłacalności inwestowania w maszynę 6200 Bar.

Wyniki są ciekawe ponieważ obalają teorie głoszone przez niektóre firmy o niesamowitych korzyściach płynących z tej technologii.

Korzyści są ale tylko w sytuacji gdy co najmniej 50% prac będzie wykonywana na materiałach o grubości ponad 100mm co jest niezwykle rzadkie.

Oczywiście są aplikacje gdzie jest taka potrzeba i właśnie dla nich jest dedykowana ta technologia.

Niestety marketing firm oferujących takie maszyny dopisuje teorie do nowych haseł reklamowych i właśnie dlatego słyszymy opowieści które przytacza Szanowny Kolega.


krank1
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 7
Posty: 141
Rejestracja: 30 cze 2006, 23:37
Lokalizacja: Piątek
Kontakt:

#58

Post napisał: krank1 » 09 lip 2011, 18:13

Czytam wątek z zaciekawieniem i sporo dowiedziałem się o waterjetach ale dyskusja przeradza się po woli w zwykła pyskówkę między tymi co robią na tym kasę :(

To że firma z Częstochowy zaczęła robić waterjety to tylko się cieszyć że mamy rodzime a że zdobywają dopiero w temacie doświadczenie -cóż, maszyny są dużo tańsze i nie ma o czym mówić. Sam posiadam ich dwa plotery (małą szybką pszczółkę i dużego ślamazarnego woła :) )i choć mają sporo wad to w tych pieniądzach ciężko byłoby kupić lepszą maszynę. Choć zraziłem się mocno do jednej to przy zakupie następnej pomyślę o Kimli bo są coraz lepsze i z waterjetami będzie podobnie choć faktem jest że za niektóre nieudane eksperymenty zapłaci klient :)


Kolego Kimla, pisałeś o zwiększonej żywotności uszczelnień przy pracy na niższym ciśnieniu. Z tego co pisałeś wcześniej pompy te pracują na stałym ciśnieniu, można więc ten parametr regulować czy nie bo już się pogubiłem albo źle zrozumiałem w natłoku kolejnych opisów, więc proszę w miarę krótko i na temat bez zbędnych dygresji.

Pozdrawiam
wojtek


kimlauser
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 09 lip 2011, 18:02
Lokalizacja: Pl

#59

Post napisał: kimlauser » 09 lip 2011, 18:18

Pracuję na maszynie kimla i używałem kryz long chanel 15"
Jedno wiem na pewno działają na naszej pompie 50HP. Tną trochę szybciej ale niewiele


www.kimla.pl
Posty w temacie: 26

#60

Post napisał: www.kimla.pl » 09 lip 2011, 18:50

Szanowny Kolego,

Tak, pompy pracują przy stałym ciśnieniu, to znaczy, że jej zadaniem jest utrzymywać stałe ciśnienie.
Natomiast wartość tego ciśnienia zadaje użytkownik z reguły od 500 do 4150 bar.
Oczywiście im wyższe ciśnienie tym szybciej tniemy i najczęściej ustawia się ciśnienie maksymalne.
Zmniejszenie ciśnienia umożliwia zwiększenie żywotności części, ale powoduje to również zmniejszenie prędkości cięcia.
Jednak ze względu na niskie koszty tych części w maszynach Kimla z pompami Accustream ta praktyka jest nieopłacalna, ponieważ oszczędność na kosztach części jest niewielka w porównaniu ze wzrostem kosztów wycięcia konkretnego detalu.

Natomiast wracając do pomp 6200 bar, chciałbym zauważyć, że przy tej samej mocy pompy te maja wydajność odwrotnie proporcjonalną do przyrostu ciśnienia z 4150 do 6200 bar.

Właśnie ze względu na to, że moc na głowicy jest taka sama niezależnie czy to pompa 6200 czy 4150 barów.
Oczywiście można założyć, że zastosujemy większej mocy pompę 6200 z wydajnością ok 4 l/min ale również wówczas dla osiągnięcia tego ciśnienia trzeba będzie ograniczać wielkość kryzy ponieważ przy wyższym ciśnieniu przepływ również rośnie.
Aby nie trzeba było jej ograniczać trzeba jeszcze bardziej zwiększyć wydajność pompy a to prowadzi do kolejnego podnoszenia mocy.

Te wszystkie aspekty oczywiście są analizowane przez producentów waterjetów i w efekcie maszyny z pompami 6200 ale bez podnoszenia mocy są droższe, ale nie szybsze, albo podnosząc moc są szybsze i dużo droższe zarówno w zakupie jak i utrzymaniu.

Wybór zależy od aplikacji. Do najczęściej spotykanych prac nie ma sensu, do zastosowań specjalnych, szczególnie bardzo grubych materiałów (ponad 100mm) można brać to pod uwagę.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Wodna / Water Jet”