Technijet-X2 z pompą SEP Quantum

Dyskusje dotyczące przecinarek wodnych

www.kimla.pl
Posty w temacie: 26

#41

Post napisał: www.kimla.pl » 07 lip 2011, 18:35

Szanowny Kolego,

Najczęściej wymieniane są uszczelnienia na wysokim ciśnieniu -cena kompletu na obydwa clylindry to 115 USD. Wytrzymują kilkaset godzin, ale mamy jednego klienta co tnie na 3000 bar (nie wiem dlaczego ale powiedział, że tak mu pasuje) ale na jednych uszczelnieniach przepracował podobno 3500h.

Jakie inne części dokładnie są wymieniane to z głowy nie pamiętam, ale wszystkie części były wliczone w te 1.25 $/h, proszę zwrócić uwagę, że koszt oryginalnych części jest bardzo niski ponieważ klient, który kupi waterjeta w firmie Kimla dostaje ceny fabryczne Accustream, a w przypadku zakupu maszyny waterjet od jakiegoś dystrybutora zachodniej firmy trzeba karmić cały łańcuszek pośredników.
Dealer w Polsce, producent maszyny, producent pompy -każdy dokłada co najmniej po 50-100% do ceny części, więc proszę się nie dziwić że koszt utrzymania innych pomp może być kilkukrotnie wyższy.



Tagi:

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 4653
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

#42

Post napisał: pitsa » 08 lip 2011, 07:16

Może zmniejszę trochę dystans między 6$ a 1,25$ dla podtrzymania ciekawej dyskusji. :)

Proszę jeszcze raz - te 6$ to jest maksimum skali dla ciśnienia 4550bar, natomiast 1,25$ dla uśrednionych parametrów. Tego nie powinno się porównywać. Zależność między ciśnieniem, a kosztami utrzymania z pewnością nie jest liniowa. Dowodem jest podany przykład czasu pracy na uszczelnieniu przy ciśnieniu 3000bar.

:-D
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


ivan_basso
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 5
Posty: 17
Rejestracja: 25 lis 2008, 09:13
Lokalizacja: Polska

#43

Post napisał: ivan_basso » 08 lip 2011, 08:23

Co to znaczy 1,25$ dla uśrednionych parametrów?
Każdy zakład ma inną specyfikę produkcji i pracy maszyny (pompy).
Jedna firma będzie ciąć aluminium, a druga hardox.
Jednej wystarczy 3000 bar, a druga będzie cięła z ciśnieniem 3800 bar.
Trzeba by było zebrać informacje od kilku firm i wówczas uśrednić koszt eksploatacji.

3500 h na jednym komplecie uszczelnień to byłby absolutny rekord świata.
Nawet biorąc pod uwagę obniżone ciśnienie to wynik byłby imponujący.

Proszę sprawdzić, jaki jest koszt np. cylindra wysokiego ciśnienia, tłoków, zawory zwrotne, elektroniki. To nie są elementy, które wymianie się po 2000, czy 4000 h, ale przy 6000h (3 lata) taka konieczność może wystąpić. Wymiana któregoś z w/w elementów wpłynie na koszt eksploatacji.

Uważam, że 6$ dla pompy wzmacniaczowej (nie znam zupełnie danych na temat Quantum) to średni koszt. 1,25$ to by była 5-cio krotna oszczędność. Prosiłbym Pana o jak najwięcej informacji w tym temacie. To może być naprawdę przełom.


www.kimla.pl
Posty w temacie: 26

#44

Post napisał: www.kimla.pl » 08 lip 2011, 09:40

Szanowny Kolego,

Tak, to jest przełom, pompy Accustream słyną z niskich kosztów eksploatacji, ale jak już podałem wcześniej w Polsce różnica jest wyjątkowo duża, a w znacznym stopniu wynika on z faktu, że firma Kimla jest producentem maszyn do cięcia wodą i w przeciwieństwie do firm handlowych sprzedaż części nie jest podstawowym źródłem dochodów. Firma Kimla może sobie pozwolić na sprzedaż oryginalnych części Accustream dla swoich klientów z minimalną marżą co przekłada się na tak niskie koszty utrzymania pompy.

Co do kosztu 1.25 $/h, mówimy o pracy przy parametrach nominalnych, czyli 4150 barów.
Ograniczając to ciśnienie koszty mogą być jeszcze niższe, podałem to tylko dla przykładu, regułą jest praca przy pełnym ciśnieniu.

W tej kwocie jest zawarta oprócz uszczelnień wymiana cylindrów, zaworów zwrotnych, złączek, rurek wysokociśnieniowych itp. i nie ma tu znaczenia co tniemy, aluminium czy hardox.


mareek12-1970
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 8
Posty: 8
Rejestracja: 04 lip 2011, 18:47
Lokalizacja: PL

#45

Post napisał: mareek12-1970 » 08 lip 2011, 16:30

www.kimla.pl pisze: Skąd się bierze kryzy o przedłużonym kanale nie będę podpowiadał konkurencji :grin:
Panie Kimla, Pana zasłanianie się konkurencją jest wg mnie kiepską wymówką. Bardzo bym chciał aby było tak, że nie złapałem Pana na kłamstwie. Proszę to udowodnić, a nie będę wracał do tematu i przyznam rację.

Wracając jednakże do tematu, napiszę jeszcze raz moje zarzuty do Pana teorii.

Firma Accustream podaje w swoich materiałach, że przepływ 4,17l/min uzyskuje się na kryzie 0.015" (0,38mm) przy ciśnieniu 3793 bar, a nie jak Pan pisze przy ciśnieniu 4150 bar. Accustream podaje, że przy ciśnieniu 4138 bar na tej kryzie przepływ wynosiłby 4,35l/min, co przekracza maksymalne parametry pompy Accustream. Podsumowując, firma Accustream na swoich stronach podaje prawdziwe informacje nie wywyższając osiągów swojej pompy nad osiągi pomp swojej konkurencji. Podają osiągi identyczne jak pomp FLOW, KMT, JETEDGE, UHDE, RESATO, DARDI i innych producentów pomp 37kW o max ciśnieniu 4150bar.
...a Pan mówi co innego niż oni. Nic z tego nie rozumiem.


Marketingowo świetnie to wygląda, bo przecież jeśli pana konkurenci oferujacy pompy o mocy 37kW uczciwie podają, że ich pompy mogą pracować na ciśnieniu 4150 bar maksymalnie na kryzie 0,36mm, a wg Pana teorii jedynie Pana pompy mogą ciąć na większej kryzie (0,38mm) przy ciśnieniu 4150 (a nie jak podają inni 3800 bar) no to przecież to jest świetny sposób na promocję.

Jeśli nie udowodni Pan tu swojej racji to będę twierdził, że używa Pan chwytów marketingowych (podobnie jak Panowie o których mowa w tym temacie). A gdyby tak było, że i oni i pan manipulujecie marketingowo informacjami, to czym się od siebie różnicie?

Tak swoją drogą, ciekawe co powiedzą inni dystrybutorzy pomp Accustream na Świecie. Można by wysłać do nich zapytanie i porównać ich odpowiedzi z Pańską teorią.



Podaje Pan też konkretne informacje o cenie eksploatacji pomp Accustream wynoszącej 1,25 USD/h pracy, ale jak ktoś pyta się jakie części wchodzą w skład tej ceny to nie podaje Pan żadnej konkretnej listy. Proszę wypisać listę części i ich średnią żywotność w h, to rozwieje wszelkie niedomówienia i udowodni Pana uczciwość.

Dlaczego pytam się o listę? Prawdopodobne wg mnie jest że podaje Pan tak niską kwotę nie wliczając wszystkich elementów, jakie w pompie się zużywają w długiej perspektywie czasu. To tylko moja hipoteza, chciałbym się mylić.

Liczę na to Panie Kimla, że obroni Pan swoje argumenty i udowodni swoją nieskazitelną uczciwość.


www.kimla.pl
Posty w temacie: 26

#46

Post napisał: www.kimla.pl » 08 lip 2011, 21:24

Szanowny Kolego,

Już pisałem, ale widzę, że muszę się powtarzać, kto powiedział, że pomiędzy kryzą 0.014 i 0.015 nie ma czegoś pośredniego. Właśnie kryza 0.015 z przedłużonym kanałem ma przepływ 4.17 i koniec.

Poza tym Szanowny Kolega przyczepił się różnicy na poziomie pojedyńczych procentów a dyskusja toczy się o wieloktotności jeśli chodzi o moc podawaną przez Techni Waterjet.

Bardzo proszę podać swoją tożsamość. Wówczas szczegółowo odpowiem na wszystkie pytania Szanownego Kolegi. Jeśli chce Kolega polemizować to proszę z otwartą przyłbicą.

Biorąc pod uwagę coraz większe emocje szanownego kolegi uwidaczniane w kolejnych postach mogę tylko podejrzewać, że jest Kolega konkurencją dla firmy Kimla.

Wskazuje na to również fakt, że zarejestrował się Kolega tylko po to aby mnie atakować.
Pragnę również podkreślić, że odpowiedzi na nurtujące Szanownego Kolegę wątpliwości znajdzie Kolega w moich wcześniejszych postach.

Zdaję sobie oczywiście sprawę, że rewolucja jaką zrobiła firma Accustream wraz z firmą Kimla na polskim rynku waterjetów jest dla konkurencji istotnym problemem, ponieważ inne firmy są tylko sprzedawcami tych maszyn w Polsce i muszą zarówno zarabiać na sprzedaży maszyny jak i na częściach do nich, ale to już nie mój problem.

Polski przedsiębiorca, powinien w miarę możliwości kupować zaawansowane technicznie urządzenia od polskiego producenta.
Ponieważ maszyna jest wata tyle za ile sprzeda ją producent.
To, że sprzedawca w Polsce dołoży sobie 30-40% marży, nie znaczy, że wzrosła wartość maszyny.
Wzrosła tylko jej cena -przecież sprzedawca nic do tej maszyny nie dołożył...
Ostatnio zmieniony 09 lip 2011, 17:22 przez www.kimla.pl, łącznie zmieniany 1 raz.


mareek12-1970
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 8
Posty: 8
Rejestracja: 04 lip 2011, 18:47
Lokalizacja: PL

#47

Post napisał: mareek12-1970 » 08 lip 2011, 21:41

I znowu marketingowy bełkot i próba zmiany tematu, w której jest Pan mistrzem. Proszę odpowiedzieć na konkretne pytania. Wiem, że są dla Pana trudne, tak jak trudne są pytania zadawane winnemu na przesłuchaniu. Jak nie ma Pan nic na sumieniu to proszę odpowiedzieć i się nie bać. Oczyścić się. Jeśli nie odpowiada Pan to gotów jestem pomyśleć o panu niezbyt dobre rzeczy.... internauci myślę też.

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 4653
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

#48

Post napisał: pitsa » 08 lip 2011, 23:28

Uuuuu, ale tu komuś dokucza dobrze rozwijający się biznes. :-)

Kulejącemu biznesowi z pewnością nie pomoże, zajadła krytyka innych rozwiązań i konkurentów. Jeśli już krytykować to delikatnie i konstruktywnie. Poza tym osoby, które stać na zakup waterjetów i najnowszych pomp, z pewnością nie są takie głupie aby wierzyć w internetowe brednie "anonimowych" "internautów".

Mieliśmy tu porozmawiać o pompie Quantum. Doszliśmy jak na razie do tego, że bardzo trudno porównać różne pompy ze sobą. Nawet jeśli są podawane jakieś dokładne liczby, to jest w nich ukrytych wiele parametrów, które pozostają tajemnicą firmy i prawdopodobnie nie są znane agentom sprzedaży i dystrybutorom. Czasem można coś wypatrzyć na filmikach, ale to nadal za mało..

ten temat jest zatem nadal pasjonujący. :)
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


www.kimla.pl
Posty w temacie: 26

#49

Post napisał: www.kimla.pl » 08 lip 2011, 23:37

Szanowny Kolego Mareek...

Wszystko wskazuje na to, że pisze Kolega już pod piątym może szóstym loginem na tym forum,
za każdym razem jest w stanie Szanowny Kolega wykrzesać z siebie tylko kilka postów, które mają wspólne cechy, a jedną z nich jest atakowanie mojej osoby -wyłącznie, widać jakaś obsesja.

Wystarczy kilka postów i już prawie na pewno wiadomo kto jest po drugiej stronie.

Tak jak wcześniej napisałem, nie będę polemizował z anonimami.
Proszę podać swoją tożsamość i chętnie szczegółowo o tym wszystkim Szanownemu Koledze napiszę. Nie ciekawi Kolegi jaka jest odpowiedź na zarzuty Kolegi?
Wstydzi się Szanowny Kolega swojej tożsamości? Czy znów się pod kogoś podszywa?
No dalej, odwagi!

Rozumiem oczywiście frustrację Szanownego Pana z powodu tego, że Polacy przestają patrzyć tylko na cenę zakupu i nauczeni przykrymi doswiadczeniami przestają kupować chińskie badziewie, którego utrzymanie kosztuje krocie, a wydajność jest na niezarabiającym poziomie.

Tak jak pisałem wcześniej do innego wcielenia Szanownego Kolegi, proszę zająć się czym innym ponieważ jak Szanowny Kolega odczuł to już na własnej skórze, czas chińskich waterjetów w Polsce już się kończy.


mareek12-1970
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 8
Posty: 8
Rejestracja: 04 lip 2011, 18:47
Lokalizacja: PL

#50

Post napisał: mareek12-1970 » 09 lip 2011, 10:32

Pozwoli Pan, że jako osoba prywatna pozostanę anonimowy. Nie jestem osobą publiczną żeby się ujawniać i nie ma takiej potrzeby, zwłaszcza jak prosi mnie o to osoba w moich oczach nieetyczna.

Wygląda na to Panie Kimla, że Pańscy konkurenci mocno Panu za skórę zachodzą i widzi Pan ich już na każdym kroku. Współczuję, ale nic Pan nie poradzi na to, że w porównaniu do nich jest Pan chyba najmłodszym producentem waterjetów. Oni je robią od lat 80-90 tych, mają dziesiątki tysięcy godzin przepracowane, a Pan dopiero zaczyna i uczy się jeszcze na swoich klientach. Ich doświadczenie boli, to naturalne. Proszę jednak uczciwie wchodzić na rynek nie używając marketingowych zabiegów skierowanych do laików.

Rozumiem, że dyskusja z osobą, która ma pojęcie na temat technologii jest dla Pana trudna i przyparty do muru stara się Pan uniknąć niewygodnych dla Pana odpowiedzi. No cóż, nie jestem laikiem jak większość i nie daję sobie wciskać marketingowych haseł. Proszę o konkrety, a nie populistyczne, ogólne sformułowania.

Jeśli mówi Pan prawdę, to proszę śmiało odpowiedzieć na pytania.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Wodna / Water Jet”