Strona 1 z 1

waterjet - podkład do cięcia gumy i folii

: 08 lut 2011, 12:33
autor: matinati
witam,
Mam problem z cięciem gumy i folii otóż na początku kiedy miałem oryginalny podkład o strukturze plastra miodu (były to 4 płyty wysokość 40mm szerokość 1m długość 1.66 m) cięcie przebiegało bez problemu. Obecnie tenże podkład zużył się (porobiły się dziury w strukturze) i nie mogę dobrze wycinać gumy i folii. Problem polega na tym iż kiedy struga wody przechodzi przez metalowe płyty umieszczone pionowo (to są te które podtrzymują materiał i podkład) odbija się o te płyty i niszczy mi materiał który tnę (materiał jest dość delikatny). Aby temu zaradzić potrzebuję jakiś podkład najlepszy byłby właśnie o strukturze plastra miodu (małe komórki i cienkie ścianki) lecz niestety nic takiego nie mogę dostać w Polsce. Dlatego proszę o pomoc może już ktoś zmagał się z takim problemem i mógłby mi pomóc ewentualnie doradzić. Aha oba te materiały tnę wyłącznie samą wodą. W załączniku dołączam fotkę oczywiście poglądową jak ta struktura plastra miodu wygląda (wykonana jest z metalu o bardzo cienkich ściankach).

: 15 lut 2011, 00:51
autor: przemyp
Witaj,
Zgłoś sie do Jetsystem w E-gu. Oni maja takie podkłady.

: 27 cze 2011, 21:09
autor: juxx
mi jak przeszkadza odbijanie sie wody od krat na stole, albo tne szkło i boje sie zeby woda z piaskiem nie zmatowiła mi od spodu, kłade elementy na styropianie. co prawda jest to troche kosztowne i denerwujące jak kuleczki styropianu zapychają mi odpływ wody, ale na krótszą mete jest to dobre rozwiązanie.

hmmm... czemu mój szef nie kupuje mi twardego styropianu...

: 30 cze 2011, 20:35
autor: rafglow
juxx pisze:hmmm... czemu mój szef nie kupuje mi twardego styropianu...
zapewne dlatego ze jest droższy.

: 28 wrz 2011, 11:37
autor: rav_sz
Spróbuj ciąć na płycie paździeżowej

: 28 wrz 2011, 11:50
autor: cnccad
dokładnie .... płyta pilśniowa , paździerzowa i nie będzie odbić

: 25 sty 2012, 20:05
autor: satariel666
Do czasu jak plyta nie namocnie i sie nie bedzie rozpadac. Najdluzej trzyma plyta OSB.

Najlepiej sie tu sprawdza lustro wody jak najwyzej to mozliwe lub tez ciecie pod woda no ale wiadomo, jest to klopotliwe.

Kiedys mocno klalem tnac zbrojona kilkuwarstwowa gume ktora pochodzila notabene z ....opony :D
Przy przenbijaniu czesc energii zostala amortyzowana przez spodnia warstwe gumy co powodowalo napelnienie sie przestrzeni niedzywarswowej woda ktora pod wplywem tarcia robila sie momentalnie goraca. Dslowanie pazylo.
Zjawsko bardzo niebezpieczne dla zdrowia.

: 03 kwie 2012, 21:25
autor: Robocut_Aga
Tniemy na cienkich płytach pilśniowych, szkło natomiast na Arbitonie - nic nie pływa po cięciu, w przeciwieństwie do styropianu.