Problem z cieciem

Dyskusje dotyczące przecinarek wodnych

Autor tematu
Synus
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 14 paź 2010, 22:12
Lokalizacja: Łódź

Problem z cieciem

#1

Post napisał: Synus » 14 paź 2010, 22:50

Witam, pracuję w pewnej firmie która ma na stanie maszynę WATERJET DARDI, osoba z magazynu która zajmowała się nią niestety odeszła z firmy, od pewnego czasu jestem zmuszony się nią zajmować. Przez pierwszych parę godzin roboczych maszyna chodziła idealnie, następnie napotkałem na pewne problemy, a mianowicie maszyna przestała ciąć... wycinając pewne wzory na stali o grubości 3mm najpierw maszyna leciała na przyspieszeniu 120% bez najmniejszych problemów później niestety ale przy takiej prędkości nie przecinała się na wylot... od tak sobie [jedno kółko maszyna wycięła przejechała głowica w następne miejsce i mając wyciąć następnie kółko zrobiła tylko ślad o głębokości ~0.5mm], rzecz jasna ciśnienie powietrza dalej utrzymywane jest na 4b, woda 320, ścierniwo widać że wężykiem jest podawane. Co się stało? Rozebrałem głowicę, wymieniłem parę rzeczy w głowicy [niestety ale nie jestem znawcą tej maszyny ani profesjonalnym jej operatorem, nie znam fachowych nazw tych przedmiotów] tubę, kryzę, taka piramidkę co jest nad kryzą rurkę łączącą wężyk od ścierniwa do kryzy. Maszyna zaczęła chodzić, znów parę godzin pracy maszyny i dzieje się to samo, tym razem na materiale stal grubość 1mm, ciśnienie, woda, ścierniwa bez zmian, maszynę znów rozebrałem ale patrząc na te przedmioty które wcześniej wymieniłem nie były one jeszcze zużyte [porównywałem je ze starymi i nowymi] i znów przeczyściłem wszystko maszynę skręciłem zaczęła chodzić, wycięła mi dokładnie 21 blaszek 60x70mm w stali 1mm grubości, z prędkością jedynie 40% gdyż jak próbowałem podkręcić prędkość maszyna nie przebijała się na wylot, i znów się stało to co wcześniej... coś musi być nie tak lecz nie wiem co... może ktoś jakiś pomysł podrzuci?
Może być tak że powietrze gdzieś wcześniej ucieka? Niby ciśnienie jest 4b ale nie całe sprężone powietrze dociera do głowicy i dlatego tak kiepsko później tnie? Albo woda ucieka? Albo za duża ilość ścierniwa jest podawana?

ps. Przepraszam Was za może i głupie pytania ale ja specjalizuję się w trochę innej branży, a tak się zdarzyło że muszę się maszynką zajmować.

Pozdrawiam.



Tagi:

Awatar użytkownika

skoti
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1743
Rejestracja: 28 gru 2004, 23:56
Lokalizacja: Rybnik

#2

Post napisał: skoti » 14 paź 2010, 23:47

Sprawdź czy ciśnienie na pompie jest na pewno właściwe . Sprawdź dokładnie czy nie ma gdzieś wycieków . Spadek ciśnienia najczęściej powoduje takie objawy .
Druga rzecz to podawanie garnetu . Nie wiem jak to jest w twojej maszynie rozwiązane , ale tu szukałbym przyczyny . Jeżeli masz opcje testu podawania garnetu to go zrób . Sprawdź czy jest podawana właściwa jego ilość , u nas wazy się garnet który wyleci w ciągu jednej minuty .
Jeżeli miałeś problemy z cieciem to mogło Ci cofnąć wodę przez rurkę która leci garnet do głowicy i może być ta okolica zawilgocona .
Mogło coś się dostać do zbiornika i przytkać wylot .
Sprawdź rurkę która podaje garnet do samej głowicy , ona tez z biegiem czasu się wyciera i ścianki staja się tak cienkie ze podciśnienie ja zamyka . U nas ta rurkę wymienia się co jakieś 100h ale to raczej prewencyjnie . Generalnie sprawdź i wyczyść system podawania garnetu .

Jeżeli to nie pomoże to spróbuj zadzwonić do serwisu . Na pewno doradza Ci lepiej i wskażą rzeczy które powinieneś sprawdzić .


rafal23s23
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 10
Rejestracja: 02 lip 2009, 21:38
Lokalizacja: Polska

#3

Post napisał: rafal23s23 » 16 paź 2010, 21:48

Na 20% coś jest z ciśnieniem wody, a na 80% z podawaniem ścierniwa


dd
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 28 paź 2010, 14:02
Lokalizacja: Kraków

#4

Post napisał: dd » 28 paź 2010, 14:10

A ja stawiam na filtr wysokiego ciśnienia. Po wymianie szafiru wszystko chodziło ok parę godzin, potem znowu. Pewnie padło oczko. Może to też być zbyt wysoki moment przy dokręcaniu oczka.
Oczywiście może to też być pompa. Jakieś brudy w oleju zablokowały przepływ przy regulacji ciśnienia.
1. sprawdź ciśnienie na pompie. jeżeli ok
2. sprawdź czy nie grzeją się jakieś rurki HP. Jeżeli ok
3. wymień filtr HP. po wymianie puść trochę samą wodę. Wypłukaj brudy.
4. wymień szafir.
Jeżeli to nie pomoże
5. Sprawdź przepływ ścierniwa
Powodzenia


miku1989
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 16
Rejestracja: 02 sty 2010, 00:26
Lokalizacja: Koło

#5

Post napisał: miku1989 » 28 sie 2011, 23:50

dd pisze:A ja stawiam na filtr wysokiego ciśnienia. Po wymianie szafiru wszystko chodziło ok parę godzin, potem znowu. Pewnie padło oczko. Może to też być zbyt wysoki moment przy dokręcaniu oczka.
Oczywiście może to też być pompa. Jakieś brudy w oleju zablokowały przepływ przy regulacji ciśnienia.
1. sprawdź ciśnienie na pompie. jeżeli ok
2. sprawdź czy nie grzeją się jakieś rurki HP. Jeżeli ok
3. wymień filtr HP. po wymianie puść trochę samą wodę. Wypłukaj brudy.
4. wymień szafir.
Jeżeli to nie pomoże
5. Sprawdź przepływ ścierniwa
Powodzenia


dokladnie tak jak kolega napisal:)


abik81
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 106
Rejestracja: 21 sty 2007, 23:54
Lokalizacja: Consett

#6

Post napisał: abik81 » 06 wrz 2011, 21:50

W Dardi notorycznie wywala szafiry (filtra wysokiego ciśnienia - brak).
Daje 40% na zawór pneumatyczny w głowicy (wypluwa tam często oring i - lub, plastykowy uszczelniacz) - szczególnie wrażliwy na nieumiejętne skręcanie.
Oczywiście podstawa to sprawdzenie pompy - szczególnie czy nie ma dużych skoków ciśnienia.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Wodna / Water Jet”