Ogólnie opinie na temat zakupu używanego WaterJeta.

Jaka maszyna jako pierwsza tego typu? Może Rychly Tom?

Dyskusje dotyczące przecinarek wodnych

Autor tematu
Brezniew
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 78
Rejestracja: 12 wrz 2019, 13:08

Ogólnie opinie na temat zakupu używanego WaterJeta.

#1

Post napisał: Brezniew » 12 wrz 2019, 13:25

Witam wszystkich.
To jest mój początek na forum (ale czytałem już od jakiegoś czasu nie mając konta) więc pozdrawiam wszystkich, którzy mają podobną zajawkę do mojej :)

Chciałem kupić pierwszego waterjeta, ale że budżet jak to budżet ograniczony, to zastanawiam się nad używką.
Maszyna ma służyć z początku do cięcia różnych materiałów z racji tego, że w moim regionie jest zapotrzebowanie zarówno od kamieniarzy, przez fliziarzy na ślusarzach i stolarzach kończąc. Zależy mi na w miarę dużym stole ponieważ blaty kamieniarskie często mają format ~155-170 x 305-350cm.
Sam generalnie chciałbym się zająć wycinaniem elementów do użytku w szeroko pojętej motoryzacji, czyli generalnie z różnego rodzaju metali.

Wybierając używkę mam ograniczony wybór bo jest to co jest, ale jest od jakiegoś czasu na portalu ogłoszeniowym maszyna Rychly Tom 4020. Może ktoś już ją obejrzał? A może nie warto? Jest to maszyna w moim zasięgu finansowym.
Pracuje na programie Wrykrys, podobno pompa ma 23000 mth ale jest po dużym serwisie i dodatkowo jest stacja uzdatniania wody.
A może ktoś podsunie coś innego?

Dodam na koniec, że nie miałem jeszcze nic wspólnego z cięciem wodą, ale rysunek techniczny znam, pracowałem kiedyś na SolidWorksie więc programu się nauczę, a generalnie pracuję na różnych obrabiarkach więc tego typu zajęcia nie są mi obce.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc.



Wróć do „Wycinarka Wodna / Water Jet”