Oprogramowanie CAM/CAD do przecinarki Flow T11 sinumerik

Dyskusje dotyczące przecinarek wodnych

Autor tematu
pei15
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 12
Rejestracja: 25 lis 2018, 21:38

Oprogramowanie CAM/CAD do przecinarki Flow T11 sinumerik

#1

Post napisał: pei15 » 16 kwie 2019, 21:47

Cześć,

Trochę przypadkowo wszedłem w posiadanie przecinarki wodnej flow t11-2000, stół 4x2m, pompa wzmacniaczowa 50KM. Sterowanie to sinumerik 810D, simatic S7-300, napęd simodrive 611. To dość stary model - 2002 rok, konstrukcja bramowa.

Maszynę mam już prawie zamontowaną, została praktycznie tylko kalibracja i muszę jeszcze uruchomić system czyszczenia wanny.

Jak, ze jestem raczej niedoświadczony w obsłudze takiej maszyny cnc, mam pytanie dotyczące oprogramowania.
Dodatkowym problemem jest to, że w komputerze jest do wyboru tylko język niemiecki/włoski - brak angielskiego (maszyna sprowadzona z Włoch).
W dużej części waterjetów jest odpowiednie oprogramowanie do generowania ścieżek, baza materiałów, dobór prędkości do materiału i jego grubości. W zestawie z maszyną nie ma żadnego oprogramowania CAM/CAD, więc rozumiem, że wszystko trzeba programować w sinumeriku?
Czy jest możliwe, żeby była tam wgrana jakaś baza materiałów itp.? Czy trzeba korzystać z zewnętrznych źródeł - tabele itp.? Jak w takim razie dobiera się np. prędkość posuwu czy inne parametry?

Chciałbym kupić jakieś oprogramowanie cam/cad - myślałem nad igemsem, flowmaster, sigmanest, autodesk fusion 360, czy może ktoś polecić, który program będzie się nadawał do tego typu waterjeta?




Sigma-nest
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 104
Rejestracja: 23 sie 2010, 21:34
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Oprogramowanie CAM/CAD do przecinarki Flow T11 sinumerik

#2

Post napisał: Sigma-nest » 17 kwie 2019, 23:54

Cześć,

Jak myślałeś o SigmaNest to się odezwij, mamy postprocesory pod to sterowanie dla FLOW.
Może jesteśmy Ci w stanie pomóc z weryfikacją czy wszystko jest ok na sterowniku maszyny.

Dane kontaktowe do nas znajdziesz na www.sigma-nest.pl

Sigma-Nest
Pracuj mądrzej zamiast mocniej......

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Wodna / Water Jet”