Zeiss ZKM01-250C ktokolwiek widział, ktokolwiek wie

poszukuję instrukcji

Oprogramowanie i systemy pomiarowe

Autor tematu
Steryd
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4119
Rejestracja: 13 lut 2017, 19:34
Lokalizacja: Szczecin

Zeiss ZKM01-250C ktokolwiek widział, ktokolwiek wie

#1

Post napisał: Steryd » 27 sty 2019, 21:13

Witam.
Mikroszkop jest u nas na zakładzie odkąd pamiętam i w sumie działa, ale jakoś tak nie ma mądrego, co by to wszystko poprawnie poobsługiwał. Bawię się nim od jakiegoś czasu ale jakoś nigdy nie wpadłem na to, żeby spytać na forum czy ktoś nie ma jakiejś wersji instrukcji czy DTRki, lub choćby wiedzy na jego temat, żeby się podzielić. Przy pomiarach przez okulary wszystko jest ok, tylko nektóre krzyże pomiarowe (a jest ich ze 20) nie działają poprawnie. Natomiast mikroskop jest wyposażony w projektor matówkowy (chyba nawet z możliwością odbijania na kliszy wielkoobrazkowej), ale nie wiem do końca jak tą opcję użyć. Jestem w stanie oświetlić matówkę projektora, ale cokolwiek nie robię obraz jest ledwo widoczny o to tylko przy oświetleniu przeziernym, a pamiętam, ze jak byłem jeszcze na studiach to mierzyliśmy na nim frezy, więc musiał pokazywać też przy oświetleniu od góry.
Pozostaje więc pytanie co można z tym zrobić- czy jest jakaś możliwość czyszczenia optyki wewnątrz, czy może to kwestia starych światłowowdów do lampy łukowej, czy może gdzieś jakaś dołożona przesłona (mikroskop był parę razy przenoszony)?
Jak ktoś ma jakiekolwiek informacje chętnie się skonsultuję.
Wiem, ze to już staroć i mamy w sumie nawet parę nowszych i ładniejszych i w ogóle z rejestracją pomiarów w komputerze mikroszkopów, ale jak by był jeszcze jeden w użyciu to nie szkodzi, a i ja wolę wiedzieć jak coś działa niż nie wiedzieć ;)


Można?
Morzna!!!

Wróć do „Oprogramowanie pomiarowe”