Skanowanie detalu do wymiarowania

Oprogramowanie i systemy pomiarowe

Autor tematu
marlenka
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:07
Lokalizacja: internet

Skanowanie detalu do wymiarowania

#1

Post napisał: marlenka » 17 sty 2016, 21:14

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
Od kilku dni borykam się z pewnym problemem, który nie pozwala mi spać. Mam detal (fizycznie) i powiem szczerze, że nie wszystkie wymiary da się określić. Nie potrzebuję bawić się w 3d, tylko chcę go narysować w 2d. Oczywiście bawiłam się w skanowanie, wyciąganie konturów, wektory itp, ale niestety osiągnięte rezultaty są marnej jakości. Zachowuję proporcje, ale pomimo wszystko te kontury są na tyle kiepskie, że wręcz przekłamują wymiary, które chcę uzyskać. Czy istnieje jakaś metoda przy użyciu skanera, która umożliwi mi określenie wymiarów tego detalu? Nie kupię sobie do tego maszyny pomiarowej, a potrzebuję w domowych warunkach określać wymiary przedmiotów płaskich. Oczywiście wiem, że google mówi wiele na ten temat, ale jakoś nie udało mi się zbyt sensownego z tego uzyskać. Proszę o pomoc i wyrozumiałość. Z góry również dziękuję.
Pozdrawiam,
Marlena



Tagi:


zibi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1279
Rejestracja: 24 lut 2007, 15:20
Lokalizacja: podkarpackie

#2

Post napisał: zibi » 18 sty 2016, 10:06

Robisz zdjęcie detalu wraz z linijką obok. Obrazek
Importujesz obrazek do programu w którym rysujesz.
Rysujesz linię na obrazku. Mierzysz długość rzeczywistą narysowanej linii i obliczasz skalę odczytując wymiar z linijki na obrazku.
Skalujesz obrazek.
Rysujesz na obrazku - masz wymiary 1:1 metoda ta to "blueprint".
NX CAD, NX CAM, FREZOWANIE 5AX, ELEKTRODRĄŻARKI WGŁĘBNE I DRUTOWE. PEPS, VERICUT. Pomagam w NX przez Team Viewer. Postprocesory NX.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Oprogramowanie pomiarowe”