testowanie nowych wersji CNConv (przed oficjalną premierą)

Dyskusje dotyczące działania obsługi programu CNConv

grzechu
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 17
Posty: 67
Rejestracja: 30 paź 2005, 19:44
Lokalizacja: Golubkowo
Kontakt:

#111

Post napisał: grzechu » 09 sty 2012, 16:12

Na tą chwilę (poza tą "jazdą bez trzymanki" na 2 i 3 biegu) błędów nie widzę, choć ostatnio nie było za wiele czasu na testy. Jak będę miał już maszynkę to pewnie będzie więcej czasu na to.
Przy okazji popraw literówkę na buttonie od skrótów :wink:



Tagi:

Awatar użytkownika

Autor tematu
pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 29
Posty: 4653
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

#112

Post napisał: pitsa » 10 sty 2012, 14:12

"Wykonaj jazdę do tego miejsca" teraz działa ok, info po robocie odświeża się prawidłowo. :-)

Z kosmetycznych spraw:

Po kliknięciu na informacje o programie okno ma w tytule "Splash" - może lepiej lepiej dać tu nazwę programu i jakieś hasło reklamowe? Na przykład: CNConv - funkcjonalne i proste zarządzanie projektami CNC 2,5D i sterowanie obróbką.

Zapisywanie historii wykonanych projektów kiedy wróci?
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


prokopcio
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 43
Posty: 1138
Rejestracja: 11 sty 2005, 13:03
Lokalizacja: Grodków
Kontakt:

#113

Post napisał: prokopcio » 10 sty 2012, 18:48

pitsa pisze:Zapisywanie historii wykonanych projektów kiedy wróci?
wg Twoich wskazówek pewnie niebawem ( jutro ? ) :), dzięki.

Awatar użytkownika

Autor tematu
pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 29
Posty: 4653
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

#114

Post napisał: pitsa » 10 sty 2012, 19:57

Według moich wskazówek, które wysłałem ci "prywatnie", trzeba uwzględnić jeszcze uruchamianie na jednym komputerze obsługi kilku maszyn. Historia zatem powinna być przypisana do urządzenia, a listę znanych przez system kontrolerów pewnie trzeba gdzieś do rejestrów wstawić.

Znalazłem jeszcze jeden szczegół do przemyślenia. Wyobraźmy sobie, że użytkownik-ustawiacz przygotuje pliki kon i zabezpieczy je przed zmianami umieszczając je na przykład płycie CD, lub zmieni atrybuty pliku na "read only". Zrobiłem dziś taką symulację. Wiesz co się wtedy dzieje? Pliki config.ini jest kopiowany z pliku kon włącznie z tymi prawami. Program zablokowuje się na zapisie pliku swojej konfiguracji i nie pozwala wczytać kolejnych projektów. Jeśli już masz to tak zorganizowane przenoszenie danych między plikami to pliki ini powinny mieć za każdym razem zmieniane uprawnienia na zapisywalne czyli "rw-" po unixowemu. To są już takie sprawy zbyt szczegółowe ale jak już tak szlifujemy program to uwzględnić trzeba różne dziwaczne przypadki.

I jeszcze jedno, ale to już do kolejnych wersji - zmiana skali podglądu do punktu w którym jest wskaźnik myszki zamiast dolnego lewego rogu byłaby wygodniejsza. Efekt jest taki, że przy powiększeniu chcąc zobaczyć z bliska to co jest na ekranie, całe zbliżenie przesuwa się w jedną stronę i żaden punkt nie jest nieruchomy.
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


prokopcio
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 43
Posty: 1138
Rejestracja: 11 sty 2005, 13:03
Lokalizacja: Grodków
Kontakt:

#115

Post napisał: prokopcio » 10 sty 2012, 20:04

pitsa pisze: trzeba uwzględnić jeszcze uruchamianie na jednym komputerze obsługi kilku maszyn.
ta, nie pomyślałem :( ale dobrze, że co niektórzy robią to za mnie :)
pitsa pisze:"rw-" po unixowemu
:) ty to lubisz szukać dziury w całym, ale słuszna uwaga.
pitsa pisze:zmiana skali podglądu do punktu w którym jest wskaźnik myszki zamiast dolnego lewego rogu byłaby wygodniejsza.
prawda, też mnie to denerwuje :)
pitsa pisze:ale to już do kolejnych wersji
żeby nic już nie psuć :)


grzechu
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 17
Posty: 67
Rejestracja: 30 paź 2005, 19:44
Lokalizacja: Golubkowo
Kontakt:

#116

Post napisał: grzechu » 10 sty 2012, 21:34

pitsa, widzę podchodzisz do programu i jego testów pod "różnym kątem" :wink: Ale to dobrze, bo trzeba wyeliminować jak najwięcej błędów i niedociągnięć (zakładam że wszystkich nie da się wyłapać).

Jeśli tyczy się sposobu skalowania to jestem również za zmianą.

prokopcio, mam pytanie
Napisze to pod kątem termika (ale myślę że pod frezarki to również można podciągnąć)
Chodzi o rozwiązanie sprawy zerwanego drutu (złamania frezu)
Czy jest możliwość po wstrzymaniu pracy programu zapisania pozycji maszyny, następnie aktywowania ręcznego posuwu (celem wyjechania z materiału), zmiany drutu, dojechania do zapisanej wcześniej pozycji i wznowienia pracy?

Awatar użytkownika

Autor tematu
pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 29
Posty: 4653
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

#117

Post napisał: pitsa » 26 sty 2012, 14:58

Nie mylmy pojęć. :-) To nie są błędy i niedociągnięcia tylko dostosowywanie indywidualnej autorskiej wizji funkcjonowania programu do potrzeb szerokiego grona użytkowników. ;-)
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNConv”