Wiercenie z pliku HPGL / PLT

Dyskusje dotyczące działania obsługi programu CNConv

Autor tematu
prokopcio
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1138
Rejestracja: 11 sty 2005, 13:03
Lokalizacja: Grodków
Kontakt:

Wiercenie z pliku HPGL / PLT

#1

Post napisał: prokopcio » 25 lut 2011, 00:00

Witam.
Wiele osób pyta mnie w jaki sposób można przygotować pliki wierceń w HPGL / PLT np za pomocą CorelDraw i podobnych programów. Niestety Corel (przynajmniej mój) niema możliwości stworzenia punktu. Co prawda można utworzyć okrąg / koło o średnicy powiedzmy 0,001mm ale po pierwsze jest to bardzo uciążliwe i co ważniejsze - nic nie widać na projekcie ! Nie wspominając o innych niedogodnościach...

Możecie już teraz o nich zapomnieć :), rysować okręgi/koła o średnicy narzędzia i jednym kliknięciem myszki rozwiązać problem - program automatycznie znajduje środek i zamieni wszystkie okręgi/koła mniejsze/równe podanemu rozmiarowi na punkty, które będą traktowane jako rozkaz wiercenia.

Obrazek



Tagi:


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 6105
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

Re: Wiercenie z pliku HPGL / PLT

#2

Post napisał: oprawcafotografii » 25 lut 2011, 09:23

prokopcio pisze:Witam.
Wiele osób pyta mnie w jaki sposób można przygotować pliki wierceń w HPGL / PLT np za pomocą CorelDraw i podobnych programów. Niestety Corel (przynajmniej mój) niema możliwości stworzenia punktu. Co prawda można utworzyć okrąg / koło o średnicy powiedzmy 0,001mm ale po pierwsze jest to bardzo uciążliwe i co ważniejsze - nic nie widać na projekcie ! Nie wspominając o innych niedogodnościach...

Możecie już teraz o nich zapomnieć :), rysować okręgi/koła o średnicy narzędzia i jednym kliknięciem myszki rozwiązać problem - program automatycznie znajduje środek i zamieni wszystkie okręgi/koła mniejsze/równe podanemu rozmiarowi na punkty, które będą traktowane jako rozkaz wiercenia...
Kuleczka sprawdzaly sie dobrze - wystarczy dodac obrys o promieniu
takim jak promien wiertla ;-)

Bedzie zaglebianie wiertla krokowie czy tez wiertlo bedzie schodzic
do "spodu"?

q


Autor tematu
prokopcio
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1138
Rejestracja: 11 sty 2005, 13:03
Lokalizacja: Grodków
Kontakt:

#3

Post napisał: prokopcio » 25 lut 2011, 10:22

teraz na zadaną głębokość na raz ale mogę to zmienić.

[ Dodano: 2011-02-25, 19:13 ]
oprawcafotografii pisze:Bedzie zaglebianie wiertla krokowie czy tez wiertlo bedzie schodzic
do "spodu"?
na takie pytania odpowiedź leży w symulacji pracy kontrolera.


pulek
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 95
Rejestracja: 14 paź 2009, 12:13
Lokalizacja: NWM

#4

Post napisał: pulek » 22 lip 2011, 10:38

opcja konwersji "kółeczek" na wiercenie jest świetna ale jednak brakuje mi
oprawcafotografii pisze: zaglebianie wiertla krokowie


Autor tematu
prokopcio
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1138
Rejestracja: 11 sty 2005, 13:03
Lokalizacja: Grodków
Kontakt:

#5

Post napisał: prokopcio » 23 lip 2011, 00:23

wiercenie z "łamaniem" i odprowadzeniem wióra już zrobiłem - jeszcze wersja nie dostępna ponieważ wnoszę jeszcze kilka innych poprawek a nie lubię zamieszczać tylu wersji ile wykonuję poprawek :) a niestety trochę ich było, tak jak już to "ładnie" temat nazwał oprawcafotografii : "najważniejsze błędy, których nie brak"...

[ Dodano: 2011-07-23, 15:48 ]
http://proma-elektronika.pl/download/pr ... etup13.exe


pulek
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 95
Rejestracja: 14 paź 2009, 12:13
Lokalizacja: NWM

#6

Post napisał: pulek » 23 lip 2011, 16:23

o działa :) w symulacji i w praktyce, teraz wiercenie wygląda profesjonalnie... jednak nie widzę możliwości ustawienia wielkości cofania wiertła. podoba mi się, że maszyna wie jak poprzednio głęboko już wywierciła i wjeżdża z max. prędkością w głęboką już dziurę, wystraszyłem się pierwszy raz :shock: .


Autor tematu
prokopcio
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1138
Rejestracja: 11 sty 2005, 13:03
Lokalizacja: Grodków
Kontakt:

#7

Post napisał: prokopcio » 23 lip 2011, 16:30

pulek pisze:nie widzę możliwości ustawienia wielkości cofania wiertła.
jak naj mniej ustawień i okienek ;) nie doszło żadne okienko - parametry wiercenia są pobierane jak do frezowania czyli skok z max (po ile ma zagłębiać wiertło) a wycofywane jest zawsze nad materiał na wysokość zadeklarowaną w okienku : "wysokość lotu nad materiałem".
pulek pisze:wjeżdża z max. prędkością w głęboką już dziurę, wystraszyłem się pierwszy raz
coś nie zaskoczyłem o co Ci chodzi.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNConv”