Obsługa wielu wrstw

Dyskusje dotyczące działania obsługi programu CNConv
Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 4695
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

#11

Post napisał: pitsa » 02 lis 2010, 17:20

prokopcio pisze: 6. Zmniejszyłem obciążenie procesora - przetwarzanie powinno działać szybciej.
Czy gdyby w programie było wyłączanie podglądu i bieżącego wyświetlania to obciążenie znacząco dałoby się jeszcze bardziej obniżyć?


prokopcio pisze: 1. Przy pierwszym uruchomieniu wszystkie "Twoje" parametry są kopiowane na wszystkie warstwy
Pracując na wielowarstwowych plikach plt trzeba pamiętać aby przed uruchomieniem sprawdzić ustawienia wszystkich parametrów. Jeśli zmieni się prędkości osi XY i Z na jednej warstwie to pomimo ustawienia tego samego narzędzia trzeba pamiętać, że każda warstwa może mieć inne parametry - stąd lepiej sprawdzić co jest ustawione aby nie było niespodzianki. :-)



Tagi:


Autor tematu
prokopcio
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 16
Posty: 1138
Rejestracja: 11 sty 2005, 13:03
Lokalizacja: Grodków
Kontakt:

#12

Post napisał: prokopcio » 02 gru 2010, 09:28

pitsa pisze:Czy gdyby w programie było wyłączanie podglądu i bieżącego wyświetlania to obciążenie znacząco dałoby się jeszcze bardziej obniżyć?
tak, ale aplikacja by "wisiała" do momentu zakończenia obróbki lub wciśnięcia E-Stopu. Nie ma możliwości w windowsie "odblokowanie" odbierania komunikatów od wybranych kontrolek - wszystkie albo żadne :(. samo pominięcie podglądu ścieżki na pewno obniżyło by obciążenie procka ale chyba niewiele (w wolnej chwili sprawdzę)

Awatar użytkownika

cosimo
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 7
Posty: 631
Rejestracja: 21 maja 2008, 10:02
Lokalizacja: Damasławek

#13

Post napisał: cosimo » 02 gru 2010, 15:52

samo pominięcie podglądu ścieżki na pewno obniżyło by obciążenie procka ale chyba niewiele (w wolnej chwili sprawdzę)
Prokopcio - to co w takim razie pożera Ci czas procesora? ;-) W moim programie na celeronie 2,4GHz
w czasie wykonywania programu (obróbka w toku) zużycie czasu procesora średnio nie przekracza 8% (oczywiście z pełną wizualizacją) - po zjechaniu programu do belki (cały czas obróbka) nie przekracza 1% . Jak to wygląda u Ciebie?


Autor tematu
prokopcio
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 16
Posty: 1138
Rejestracja: 11 sty 2005, 13:03
Lokalizacja: Grodków
Kontakt:

#14

Post napisał: prokopcio » 02 gru 2010, 17:43

u mnie dwukrotnie więcej na podobnym sprzęcie (uważam, że to niezbyt wiele) ale już na pentium 333 obciążenie jest prawie 100% przy 50% możliwości kontrolera/programu - jak się da na 100kHz przy skomplikowanych kształtach to jest tragedia :( więc wszystko zależy od sprzętu i "czystości systemu" ale jak ktoś ma wolnego kompa i pracuje na dwóch maszynach jednocześnie (pytający Pitsa chyba pracuje na dwóch kontrolerach) to jednak wszytko zaczyna mieć znaczenie.


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 6106
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#15

Post napisał: oprawcafotografii » 02 gru 2010, 18:31

prokopcio pisze:u mnie dwukrotnie więcej na podobnym sprzęcie (uważam, że to niezbyt wiele) ale już na pentium 333 obciążenie jest prawie 100% przy 50% możliwości kontrolera/programu - jak się da na 100kHz przy skomplikowanych kształtach to jest tragedia :( więc wszystko zależy od sprzętu i "czystości systemu" ale jak ktoś ma wolnego kompa i pracuje na dwóch maszynach jednocześnie (pytający Pitsa chyba pracuje na dwóch kontrolerach) to jednak wszytko zaczyna mieć znaczenie.
U mnie (Athlon 1.7GHz 2200+) program na caly ekran - 97%
Program zminimalizowany - 87%.

J.


Autor tematu
prokopcio
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 16
Posty: 1138
Rejestracja: 11 sty 2005, 13:03
Lokalizacja: Grodków
Kontakt:

#16

Post napisał: prokopcio » 02 gru 2010, 18:32

której wersji używasz ?

[ Dodano: 2010-12-02, 18:33 ]
czy możesz roić w tym czasie inne rzeczy czy komp zawiśnie ?


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 6106
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#17

Post napisał: oprawcafotografii » 02 gru 2010, 18:44

prokopcio pisze:której wersji używasz ?

[ Dodano: 2010-12-02, 18:33 ]
czy możesz roić w tym czasie inne rzeczy czy komp zawiśnie ?
0.10.0

Moge robic inne rzeczy choc oczywiscie idzie to wolniej...
Nic nie zwisa.

J.

Awatar użytkownika

cosimo
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 7
Posty: 631
Rejestracja: 21 maja 2008, 10:02
Lokalizacja: Damasławek

#18

Post napisał: cosimo » 02 gru 2010, 19:25

U mnie (Athlon 1.7GHz 2200+) program na caly ekran - 97%
Program zminimalizowany - 87%.
Hmm... ten drugi wynik (87%) sugerowałby, że komunikację ze sterownikiem masz zrobioną w jakiś nieciekawy sposób. Zminimalizowany program jedyne co ma do roboty to wysyłać i odbierać dane i u mnie jest to grubo poniżej 1%


Autor tematu
prokopcio
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 16
Posty: 1138
Rejestracja: 11 sty 2005, 13:03
Lokalizacja: Grodków
Kontakt:

#19

Post napisał: prokopcio » 02 gru 2010, 19:26

Teraz wyrzuciłem całą kontrolę transmisji do osobnego wątku i tu ciekawostka - zużycie pokazywane sporo większe (kontrola jest ciągła) ale za sprawą niskiego priorytetu nie widać spowolnienia pracy (nawet inne programy działają szybciej). czyli de facto nie jest to 92% mimo, że tyle wyświetla bo mogę odpalić trzy takie programy i jest nadal ponad 90% bez zacinania kompa dodatkowo jeszcze kolejne uruchamiane programy nie wpływają na pracę programów CNConv (choć już wszystko działa wolno poza pracą kontrolerów).

cosimo - > teraz wiem, że pochłania moją moc wątek transmisyjny, który działa w nieskończonej pętli - być może lepiej jest uruchamiać wątek tylko w razie potrzeby (czasem tysiące razy na sekundę) ale nie jestem pewien czy to będzie miało wymierny skutek, kiedyś sprawdzę, być może tak. Choć teraz oczekiwanie na "potrzebę transmisji" pochłania dużo mocy procka to nie powinno być przyczyną znacznego spowalniania systemu ponieważ wszystkie inne aplikacje mają wyższy priorytet, jeśli niema natychmiastowej potrzeby aby zwiększyć priorytet

[ Dodano: 2010-12-02, 19:31 ]
uruchamiać w sensie nie "tworzyć" tylko wstrzymywać i wznawiać.

Awatar użytkownika

cosimo
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 7
Posty: 631
Rejestracja: 21 maja 2008, 10:02
Lokalizacja: Damasławek

#20

Post napisał: cosimo » 02 gru 2010, 19:52

Teraz wyrzuciłem całą kontrolę transmisji do osobnego wątku i tu ciekawostka - zużycie pokazywane sporo większe (kontrola jest ciągła) ale za sprawą niskiego priorytetu nie widać spowolnienia pracy (nawet inne programy działają szybciej). czyli de facto nie jest to 92% mimo, że tyle wyświetla bo mogę odpalić trzy takie programy i jest nadal ponad 90% bez zacinania kompa dodatkowo jeszcze kolejne uruchamiane programy nie wpływają na pracę programów CNConv (choć już wszystko działa wolno poza pracą kontrolerów).
Ale za to masz transmisję na niskim priorytecie. Masz w kontrolerku wlutowane LED-y od transmisji (przy układzie FTDI) ?? jeśli tak to zobacz jak transmisja się teraz zacina gdy uruchamiasz jakiś pogram, albo otwierasz jakąś wybieraczkę plików. U mnie te lampki gdy sterownik jest on-line nie gasną nawet na ułamek sekundy – w żadnych okolicznościach – i... więcej nie napiszę ;-) (na resztę wpadnij sam)
uruchamiać w sensie nie "tworzyć" tylko wstrzymywać i wznawiać.
Rozumiem ale nie tędy droga.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNConv”