Potrzebuję pomocy w określeniu jak narysować jeden element

Dyskusje dotyczące spraw związanych z rysunkiem technicznym

Bostom
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 174
Rejestracja: 14 sty 2015, 20:06
Lokalizacja: małopolska

#11

Post napisał: Bostom » 11 cze 2017, 11:08

Jeśli fazy nie ma to po prostu jej nie rysujesz i ciągniesz linie symbolizujące gwint do końca.



Tagi:


Autor tematu
mostu
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 10 cze 2017, 09:32
Lokalizacja: Nysa

#12

Post napisał: mostu » 11 cze 2017, 11:19

Czy tak będzie poprawnie? Obrazek

[ Dodano: 2017-06-11, 14:21 ]
Trochę posiedziałem i zrobiłem coś takiego: Obrazek Obrazek

Może ktoś ocenić czy dobrze zrobiłem te gwinty? :)


Duszczyk_K
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 523
Rejestracja: 21 lis 2013, 14:18
Lokalizacja: Warszawa Remb.

#13

Post napisał: Duszczyk_K » 11 cze 2017, 23:50

Oceniam: Źle :)
Na rysunku najpierw narysowałeś otwór, a potem nagwintowałeś... powietrze.
Zobacz jak wygląda rysunek który wstawił wcześniej kolega...
Linie gwintu to linie cienkie które idą W MATERIALE. Ponadto jeśli masz przekrój, to gwint się kreskuje. Przyjrzyj się dokładnie rysunkowi który wrzucił kolega, może przerysuj ten gwint na kartkę na brudno a potem wrysuj poprawnie gwint na swój rysunek.
Zupełnie nie wiem po co na rogach detalu/gwintów są zamalowane punkty... Rozumiem, że tam krzyżują się linie i są tak zagęszczone, że robi cię ciemna plama? czy specjalnie ten rożek zamalowałeś? Jeśli tak, to błąd.
Detal rysowany w powiększeniu "B(5:1)" pomijając to, że chyba troszkę małe Ci to wyszło względem grubości wałka to ma trochę za dużo gwintu... dałeś cienka linię po całości obwodu tego "cycka" teraz pomyśl jak taki gwint wykonać? Chyba się nie da...
Linie gwintu daj tylko na grubszej części... a dlaczego? Wpisz sobie w gogle "podcięcia obróbkowe" i pooglądaj, może coś pomoże.

Kolejna rzecz, na Twoim rysunku w przekroju brakuje 2 linii. Przy wierzchołku wiertła i przy przejściu z większej średnicy na mniejszą.
No i na koniec bonus na piątkę z plusem :cool:
otwory które są wiercone z boku tego wałka... one nie kończą się tak na płasko... poszukaj sobie w moich postach "pomógł" postu w którym tłumaczę koledze jak narysować śrubę do paliwa. ( temat "poprawność rysunku")

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rysunek techniczny”