Grafika inżynierska - rzut czworościanu i ośmiościanu

Dyskusje dotyczące spraw związanych z rysunkiem technicznym

Autor tematu
Rebel
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 07 lut 2017, 19:41
Lokalizacja: ...

Grafika inżynierska - rzut czworościanu i ośmiościanu

#1

Post napisał: Rebel » 07 lut 2017, 19:53

Dobry,
przede wszystkim, wiem że pytam o coś bardzo prostego i podstawowego, nie mogę znaleźć w necie nic prosto i łopatologicznie wytłumaczonego, prowadzący zajęcia mi wyszedł i nie mam kogo się spytać.
Konkretnie chodzi o 2 rzuty czworościanu foremnego i ośmiościanu.
Jeśli ktoś ma jakieś zasoby proszę o podlinkowanie, jeśli nie, byłbym wdzięczny za wytłumaczenie jak powinienem narysować te 2 rzeczy.



Tagi:


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5341
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#2

Post napisał: jasiu... » 07 lut 2017, 20:18

a wiesz jak wygląda czworościan, czy ośmiościan? To sobie zrób jego model z wykałaczek, czy zapałek. Możesz skleić plasteliną, gumą do żucia wyżutą, czymkolwiek.

Oświetl lampką z góry - jaki masz cień?No to teraz oświetl z boku - co widzisz na ścianie? Jaki cień tym razem?


Autor tematu
Rebel
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 07 lut 2017, 19:41
Lokalizacja: ...

#3

Post napisał: Rebel » 07 lut 2017, 20:26

naczy nie o to mi chodzi,
z tym czworościanem to jest takie coś, że są dwie rzutnie, na dolnej robię trójkąt równoboczny, wykreślam dwusieczne kątów, gdzie się przetną mam wierzchołek całego ostrosłupa. Z jednego z 'wierzchołków' podstawy mam poprowadzić linie o długości boku i połączyć jej drugi koniec z tym wierzchołkiem co wyznaczyłem. Przenoszę na górną rzutnię 'wierzchołki' podstawy i nie jestem pewien czy tą wysokość wyznaczyłem jak trzeba i czy to powinno wyglądać tak jak wygląda, po książkach są juz bardziej zaawansowane konstrukcje. Tego co mam zrobić nie widziałem, mogę wstawić jeden z tych moich rysunków jak coś.

Awatar użytkownika

rupcio
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 24
Rejestracja: 27 lis 2016, 17:18
Lokalizacja: Warszawa

#4

Post napisał: rupcio » 08 lut 2017, 20:00

Myślę,że szybciej dostaniesz rzeczową odpowiedź jeżeli pokażesz rysunek swojej propozycji.
O rysunku łatwiej rozmawiać, gdy się go widzi.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rysunek techniczny”