Sprawdzenie rysunku AutoCAD

Dyskusje dotyczące spraw związanych z rysunkiem technicznym

Autor tematu
JacekFoE
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 28 gru 2015, 22:47
Lokalizacja: Lipowa

Sprawdzenie rysunku AutoCAD

#1

Post napisał: JacekFoE » 22 sie 2016, 21:31

Witam
Czy mógłby ktoś sprawdzić poprawność rysunku złożeniowego i wykonawczego? Czy czegoś nie brakuje, czy wszystko jest zgodnie z zasadami rysunku technicznego.
Z góry dziękuje.
Załączniki
Wskaźnik poziomu cieczy-rysunek wykonawczy i złożeniowy2.rar
cad
(92.52 KiB) Pobrany 204 razy



Tagi:


cichy_abc
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 25 sie 2016, 10:02
Lokalizacja: Tarnów

#2

Post napisał: cichy_abc » 25 sie 2016, 10:19

Przyjrzałem się pobieżnie części nr 5 - wziernikowi. Jak dla mnie to nie trzymasz się konwencji rzutowania - rzut z lewej wygląda inaczej.

Rzut z lewej
wymiarujesz szerokość tego wgłębienia i promień - szerokość jest zbędna, bo wynika ze średnicy wziernika i głębokości wcięcia, a promień w tym rzucie nie jest promieniem. W skrócie: oba wymiary do wymazania.

Rzut główny - rozumiem, że to półwidok - półprzekrój
średnica otworu fi 10 przekracza linię zwymiarowaną wym 22. To jest fizycznie niemożliwe. Dałbym również wymiar gwintu M30 od góry (mógłby być drobnozowojny, rurowy itp). Nie wiadomo jaka jest wysokość wgłębienia, ani jego położenie w pionie.

Inne uwagi:
Wartość chropowatości wpisuje się nad trójkątem a nie pod tą poziomą kreską.
Jeszcze rysunek zaślepki. Nie wymiaruje się radełkowania tylko podaje, jak to ma być zrobione.
Nie daję żadnej gwarancji na poprawność tego, co napisałem.
W rysunku, który załączam oznaczenia gwintu są nieprawidłowe, ale nie chce mi się walczyć z programem.

Obrazek

Awatar użytkownika

ASOR
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 232
Rejestracja: 18 sty 2011, 18:13
Lokalizacja: Warszawa

#3

Post napisał: ASOR » 29 sie 2016, 23:59

Wrzuć rysunki w PDFie - nie mam autocada, ale mogę Ci je sprawdzić.


Duszczyk_K
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 523
Rejestracja: 21 lis 2013, 14:18
Lokalizacja: Warszawa Remb.

#4

Post napisał: Duszczyk_K » 15 wrz 2016, 21:56

pewnie projekt już oddany ale wrzucę swoje 3 grosze.
Na rysunku złożeniowym element 8 jest w półwidoku półprzekroju ale ten przekrój chyba nie do końca wyszedł, powinno być ze 2 linie mniej tam gdzie jest przekrój

Rysunek wykonawczy elementu wziernik
w jednym rzucie masz R7 w drugim R5... chyba dosyć skomplikowana geometria. Jak to wykonać jeśli nie masz frezarki numerycznej...? nie prościej było by zrobić nacięcie frezem walcowo czołowym w poziomo leżącej rurce? wtedy kształt okienka był by inny, ale funkcjonalność taka sama.
element 6 zaślepka
jak wykonać taki element? chodzi mi o tą "koronkę" na nakrętce? frezować lub dłutować z podzielnicy z 30 podziałami? a nie wystarczyło by zrobić w tym miejscu molety?

element 3 korpus, jak bym prowadził te ćwiczenia z rysunku to zadał bym Ci pytanie jak wykonać te gwinty. (są wykonalne tylko jak? bo na pewno nie gwintownikiem)
Może moje uwagi są technologiczne, ale ja jak broniłem swoje projekty to właśnie takie pytania dostawałem, konstruując warto pomyśleć jak to ma być wykonane, na jakim sprzęcie to zrobić... jak to zrobić...
a sam wskaźnik bardzo fajny
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rysunek techniczny”