dementaż wrzeciona frezarki

Dyskusje dotyczące spraw związanych z rysunkiem technicznym
Awatar użytkownika

zista
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 109
Rejestracja: 12 kwie 2012, 20:56
Lokalizacja: A12

#21

Post napisał: zista » 22 maja 2016, 17:54

szopenn pisze:.... tylko dlaczego na forum nie mogło być tak od razu???
Bo Liderem FORUM zostaje się na podstawie ilości wpisów(mądrych, głupich i trollowania) a nie na podstawie ilości pomocy....więc się ludziska bawią i piszą co bądź i gdzie bądź! :mrgreen:

Sam fakt istnienia tego postu i tej dyskusji na forum rysunku technicznego jest tego dowodem :razz:

Ile razy Ty pomogłeś na 220 wpisów :?:



.



Tagi:


dragon44
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 6
Posty: 616
Rejestracja: 01 mar 2008, 20:46
Lokalizacja: Lubsko

#22

Post napisał: dragon44 » 22 maja 2016, 18:28

szopenn czasem pytając o bardzo specjalistyczne rzeczy nie uzyskujesz odpowiedzi bo po prostu mało kto zna odpowiedź. Nie wiem co to jest to o czym pisałeś, dlatego piszę o problemach natury stricte specjalistycznej. Kiedyś sam prosiłem o pomoc przy konfigurowaniu mesy 7i77, dostałem wędkę, a na rybę czekałem długimi dniami orając pedeefy, bo z tego co wiem, na forum osoby znające zagadnienie, można policzyć na jednej ręce, no może ostatnio zrobiłyby się ze dwie ;)

zista, zazwyczaj ilość postów idzie proporcjonalnie do niesionej pomocy, tylko większość użytkowników tego forum, nie prosi nachalnie o "pomógł", co nawet dało się wyczuć w jednym z wcześniejszych postów ;)

Awatar użytkownika

viper
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 490
Rejestracja: 23 wrz 2013, 13:44
Lokalizacja: Polska

#23

Post napisał: viper » 22 maja 2016, 18:57

dragon44 pisze:tylko większość użytkowników tego forum, nie prosi nachalnie o "pomógł", co nawet dało się wyczuć w jednym z wcześniejszych postów ;)
jak niektórzy użytkownicy forum uzyskają pomoc lub coś się im doradzi a w zamian "całuj psa w du**" to takim trzeba młotkiem wbijać kulturę i dobre zachowanie na forum.
Jak coś wiem to podpowiadam. Czasem sam proszę o pomoc ale zawszę "proszę, dziękuje" i na koniec wciskam pomógł bo szanuje ludzi po drugiej stronie którzy życzliwie poświęcili mi swój czas.
Chcesz coś jeszcze dodać w tym temacie??


szopenn
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 6
Posty: 1940
Rejestracja: 21 gru 2015, 11:22
Lokalizacja: Lublin

#24

Post napisał: szopenn » 22 maja 2016, 19:41

zista pisze:Ile razy Ty pomogłeś na 220 wpisów

w czym mam niby pomóc, jeśli praktycznie 99% zawartości napisanej na forum to dla mnie nowości... bez przesady, przejrzyj moje posty, gdzie mogłem cokolwiek dodać od siebie to dodałem, a i tak się boje że dostanę baty za pisanie np głupot???

Ale skoro już tak... to prowadzę inne forum, adres jeśli byłbyś ciekawy to na PW, forum jest o tematyce motocykla raczej starego i tam powiem Ci, ciągnę jak wół, i moja pomoc nie ogranicza się jedynie do pisania, nawet wytaczałem na swoim chinolu brakujące dystanse ludziom, które zostały podczas eksploatacji motocykla gdzieś zgubione przez poprzednich właścicieli, rozbierałem swoją maszynę żeby pomierzyć, wytoczyć żeby ktoś złożył swój sprzęt.... pomagam w ściąganiu brakujących części z niemec, usa czy ostatnio australii... i nie wziąłem ani grosza...

ostatnio padło pytanie na forum jakie ciśnienie ma być w oponach, choć na forum leżą serwisówki gotowe do ściągnięcia... no nie wiem, może mnie ochrzanicie, że zrobiłem źle... ale odpowiedziałem na to pytanie...


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#25

Post napisał: dance1 » 22 maja 2016, 20:01

szopenn pierwsze co to błędne jest porównywanie elektrody z cnc.info, tam to już niby tylko "elita" pozostała reszta nie mogąc wytrzymać atmosfery pospierda...a, kiedyś wspaniałe forum z naprawdę pomagającymi, szanującymi się ludźmi zamieniło się w piździdołek wspólnej adoracji i poklepywania po plecach.
Gender, takie czasy :twisted:
Nie ma co płakać, idź do przodu a czy to na tym czy na innym forum jakiś dance czy inny oczekiwań Twoich nie spełni, pomocy nie da to nie znaczy żeś głupi czy też leń, może to oni nie wiedzą a tylko wyśmiewają?. Nie ma co się mazać, świat idzie do przodu i każdy dba o siebie, niewielu już innego los obchodzi, niestety.
I don't like principles, I prefer prejudices


szopenn
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 6
Posty: 1940
Rejestracja: 21 gru 2015, 11:22
Lokalizacja: Lublin

#26

Post napisał: szopenn » 22 maja 2016, 20:14

ja wcale nie piszę do tego że coś mi nie odpowiada i absolutnie moja wstawka o elektrodzie to nie było w najmniejszym stopniu porównanie, wręcz powiedziałem że jestem zobligowany za samą treść tego forum, i to jest skierowane do wszystkich.... ale wrzucam swoje filozoficzne trzy grosze jako ten głupi przychodzący w pewnym sensie do geniuszy, którym tęgich łbów można pozazdrościć - i wcale to nie jest z mojej strona żadna szydera... na naturę nie ma silnych, rodzisz się jaki się rodzisz i to masz... pytanie tylko po co się w coś pchasz jak wiesz że tego nie masz... :mrgreen:

ale jak już tak piszemy i to pomógł... to chyba z rysunku technicznego wynika że po lewej stronie jest nakrętka łożyskowa z podkładką blokującą no to... klucz, zblokować wrzeciono, odkręcić i bum z młotka....

tylko tego bum to bym promotorowi nie pokazywał i może w tym jest trudność? Ja bym w slowach technicznych takiej instrukcji z rozbiórki wrzeciona nigdy nie spisał, choć potrafiłbym takie wrzeciono rozebrać w mak, pomierzyć i cokolwiek z nim trzeba by było mechanicznie zrobić to raczej bym zrobił....


dragon44
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 6
Posty: 616
Rejestracja: 01 mar 2008, 20:46
Lokalizacja: Lubsko

#27

Post napisał: dragon44 » 22 maja 2016, 21:57

viper pisze: jak niektórzy użytkownicy forum uzyskają pomoc lub coś się im doradzi a w zamian "całuj psa w du**" to takim trzeba młotkiem wbijać kulturę i dobre zachowanie na forum.
Jak coś wiem to podpowiadam. Czasem sam proszę o pomoc ale zawszę "proszę, dziękuje" i na koniec wciskam pomógł bo szanuje ludzi po drugiej stronie którzy życzliwie poświęcili mi swój czas.
Chcesz coś jeszcze dodać w tym temacie??
Miły gest jak ktoś kliknie pomógł - świadczy to o tym, że czas poświęcony na pisanie posta nie jest czasem zmarnowanym. Ale nie mam zamiaru się prosić i przypominać, aby ktoś łaskawie kliknął przycisk... Satysfakcja płynie z samego pomagania, a tak jak już pisałem - podziękowanie to miły gest, o który uważam, nie należy się upominać.


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#28

Post napisał: dance1 » 22 maja 2016, 22:26

dokładnie miły gest, nic więcej, często nie patrzę na te ilości postów, pomógł itd bo mi to like z Fb przypomina którego staram się omijać, nic mi to do życia nie da, rachunku nie opłaci, dziecka nie wykarmi także se pomagamy bo może za chwilę i ja albo Ty o pomoc zapyta. Wszystkie punktacje i statystyki to se można...
I don't like principles, I prefer prejudices

Awatar użytkownika

zista
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 109
Rejestracja: 12 kwie 2012, 20:56
Lokalizacja: A12

#29

Post napisał: zista » 22 maja 2016, 22:41

dance1 pisze:Wszystkie punktacje i statystyki to se można...
...wsadzić tam gdzie Twoja i @szopenna pomoc.... :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 22 maja 2016, 22:43 przez zista, łącznie zmieniany 1 raz.


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#30

Post napisał: dance1 » 22 maja 2016, 22:43

tym bardziej Twoja :lol: luzik
I don't like principles, I prefer prejudices

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rysunek techniczny”