Przekroje proste, stopniowe, łamane + połączenia gwintowe

Dyskusje dotyczące spraw związanych z rysunkiem technicznym

Autor tematu
mtbchn
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 19 lis 2015, 18:20
Lokalizacja: Skądinąd

Przekroje proste, stopniowe, łamane + połączenia gwintowe

#1

Post napisał: mtbchn » 11 mar 2016, 08:36

Witam,

Mam problem z zagadnieniami zawartymi w temacie. Czy któryś z szanownych kolegów, mógłby mnie wesprzeć literaturą godną polecenia, lub opracowaniami ćwiczeń, w których mógłbym począwszy od najprostszych przykładów, rozwijać umiejętność sporządzania przekrojów? Zależy mi na materiałach, w których na podstawie własnej pracy, mógłbym sprawdzać właściwe rozwiązania z tymi, które stworzę sam. Powtórzę, interesujące mnie zagadnienia to:

- przekroje proste, stopniowe, łamane
- połączenia gwintowe

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi i ewentualne namiary na materiały edukacyjne.

Pozdrawiam



Tagi:


kubomanik
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 63
Rejestracja: 28 paź 2015, 21:13
Lokalizacja: Kraków

#2

Post napisał: kubomanik » 17 mar 2016, 15:39

Masz może dostęp do jakiegoś programu CAD? Proponuje skorzystanie z modułu tworzenia rysunku. W internecie jest masę dostępnych modeli 3d. Będziesz mógł sobie za pomocą tych programów robić dowolną ilość przekrojów i porównywał z tymi wykonanymi ręcznie. wcześniej lektura T Dobrzański Rysunek Techniczny Maszynowy


lserafin
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 12
Rejestracja: 24 lis 2015, 20:13
Lokalizacja: Kraków

#3

Post napisał: lserafin » 21 mar 2016, 14:16

"Rzutowanie prostokątne, widoki" i "Przekroje" L. Giełdowski. Ja poleciłbym to. Jeszcze można dorzucić "Poradnik Mechanika".

Najlepsza metoda jednak, to tak jak kolega wyżej mówił. Pobrać sobie np. Inventora dla studentów i się nim pobawić.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rysunek techniczny”