Konstrukcja formy

Dyskusje dotyczące spraw związanych z rysunkiem technicznym
Awatar użytkownika

ONATOS
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 6
Posty: 607
Rejestracja: 07 kwie 2008, 21:41
Lokalizacja: Bedzin

#11

Post napisał: ONATOS » 16 lut 2016, 19:05

To faktycznie wiele Kolega nie zwojuje ( bo to głównie regeneracje ), chociaż pracując przy odlewni już ma się bogate podstawy. Jedyna porada to szukać narzędziowni z dobrym parkiem maszynowym i tam dalej poszerzać wiedzę praktyczną, to jedyne wyjście. Życzę powodzenia i wytrwałości w dążeniu do celu.



Tagi:


STELMI
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 551
Rejestracja: 23 mar 2008, 11:30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#12

Post napisał: STELMI » 17 lut 2016, 12:46

ONATOS pisze:To faktycznie wiele Kolega nie zwojuje ( bo to głównie regeneracje ), chociaż pracując przy odlewni już ma się bogate podstawy. Jedyna porada to szukać narzędziowni z dobrym parkiem maszynowym i tam dalej poszerzać wiedzę praktyczną, to jedyne wyjście. Życzę powodzenia i wytrwałości w dążeniu do celu.
Niekoniecznie - jeżeli zajmie się formami wtryskowymi na aluminium to trafi w dobrą branżę. Robiłem kilka takich form, robi się je zupełnie inaczej jak na tworzywa, inaczej są rozłożone skurcze i dla firmy która zajmie się tylko tym wąskim działem odlewnictwa to całkiem niezły biznes, bo dużo jest narzędziowni robiących formy do tworzyw a niewiele takich co robią formy do wtrysku aluminium.

Awatar użytkownika

ONATOS
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 6
Posty: 607
Rejestracja: 07 kwie 2008, 21:41
Lokalizacja: Bedzin

#13

Post napisał: ONATOS » 17 lut 2016, 17:37

Niekoniecznie - jeżeli zajmie się formami wtryskowymi na aluminium to trafi w dobrą branżę. Robiłem kilka takich form, robi się je zupełnie inaczej jak na tworzywa, inaczej są rozłożone skurcze i dla firmy która zajmie się tylko tym wąskim działem odlewnictwa to całkiem niezły biznes, bo dużo jest narzędziowni robiących formy do tworzyw a niewiele takich co robią formy do wtrysku aluminium.
Jak mu szef pozwoli . :cry:
A co do form ciśnieniowych do aluminium i znalu To masz Kolego rację. Różnica form do metalu i tworzyw jest ogromna. Powinien powstać osobny dział nauki projektowania narzędzi do metalu. Mam z tym do czynienia na bieżąco, ostatnio rozerwało mi formę na maszynie, bo projektant wykonał konstrukcję na podstawie formy do tworzyw a nie skonsultował projektu z użytkownikiem. Teraz ma sporo roboty z reklamacją.


STELMI
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 551
Rejestracja: 23 mar 2008, 11:30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#14

Post napisał: STELMI » 18 lut 2016, 13:09

ONATOS pisze:
Niekoniecznie - jeżeli zajmie się formami wtryskowymi na aluminium to trafi w dobrą branżę. Robiłem kilka takich form, robi się je zupełnie inaczej jak na tworzywa, inaczej są rozłożone skurcze i dla firmy która zajmie się tylko tym wąskim działem odlewnictwa to całkiem niezły biznes, bo dużo jest narzędziowni robiących formy do tworzyw a niewiele takich co robią formy do wtrysku aluminium.
Jak mu szef pozwoli . :cry:
A co do form ciśnieniowych do aluminium i znalu To masz Kolego rację. Różnica form do metalu i tworzyw jest ogromna. Powinien powstać osobny dział nauki projektowania narzędzi do metalu. Mam z tym do czynienia na bieżąco, ostatnio rozerwało mi formę na maszynie, bo projektant wykonał konstrukcję na podstawie formy do tworzyw a nie skonsultował projektu z użytkownikiem. Teraz ma sporo roboty z reklamacją.
Ja w pierwszej formie zrobiłem klasyczny błąd - dałem wypychacze hartowane zamiast azotowanych - po kilku wtryskach miałem formę na poprawkę i już więcej tego błędu nie zrobię :mrgreen:

Awatar użytkownika

ONATOS
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 6
Posty: 607
Rejestracja: 07 kwie 2008, 21:41
Lokalizacja: Bedzin

#15

Post napisał: ONATOS » 18 lut 2016, 17:39

To jest bardzo częsty błąd a następny to obróbka cieplna. Źle zrobiona i przywieranie aluminium na ścianach, sama "przyjemność". :mrgreen:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rysunek techniczny”