rysunki projekty dxf laser a wykrawarka pomocy

Dyskusje dotyczące spraw związanych z rysunkiem technicznym

Autor tematu
eleva
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 14 sty 2016, 13:39
Lokalizacja: Wrocław

rysunki projekty dxf laser a wykrawarka pomocy

#1

Post napisał: eleva » 17 sty 2016, 18:52

Witam, jestem ogólnie laikiem... i mam z nie wiedzy kilka problemów.

Za projektowałem pewne urządzenie X, chciałem je wykonać z ocynku. Wiekszość elementów to są kątowniki, ceówki, blachy, (co do blach, z każdej strony trzeba raz giąć 90' aby powstała płetwa, czyli w rozwinięciu blachy trzeba wykroić kwadracik, czym taki kwadracik wykroić w blachach ocynkowanych ?

Wszystkie elementy są z blachy grubości 1,3 - 2,5 mm grubości.
Łączone ze sobą za pomocą śrub M8.

Narysowałem wszystko odręcznie, zleciłem przerysowanie na komputerze do pdf, dxf + rozwinięcia itp.

Wysłałem do kilku firm z zapytaniem o wykonanie detali.

Z racji tego że ocynk nie powinno się traktować obróbka cieplna to już zauważyłem bo ocynk się opala, wiem że inne firmy z podobnym urządzeniem i właściwie wszystko co robią w ocynku używają do obróbki wykrawarkę aby nie niszczyć powłok ocynku.

Jedna firm mi tylko zwróciła uwagę że moje dxf nie są zrobione na wykrawarkę tylko pod laser i trzeba je przerabiać.

Jak powinny wyglądać takie rysunki aby je móc wykrajać ?
W załączniku zamieszczę kilka projektów,
Jakie możliwości mają potencjalne firm/wykrawarki jak się to przekłada na wykrawanie, czy rozwinięcia blach optymalizować do prostych kształtów do wykrojenia ? ( unikać skomplikowanych kształtów, łuków ? )
Załączniki
R213421.pdf
(9 KiB) Pobrany 355 razy
R213425.pdf
(10.05 KiB) Pobrany 221 razy
R213423.pdf
(91.91 KiB) Pobrany 229 razy
R2134 ŚCIANA TYLNA NAPĘDU Model zlozenie.pdf
(17.52 KiB) Pobrany 285 razy



Tagi:


HUD
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 463
Rejestracja: 22 kwie 2007, 21:27
Lokalizacja: Lublin

#2

Post napisał: HUD » 17 sty 2016, 21:25

Te elementy które pokazałeś nie mają skomplikowanych kształtów, i na wykrawarkę nie trzeba nic tam przerabiać. Wszystko zależy od ilości detali.
Pozdrawiam Krzysztof G.

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7968
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#3

Post napisał: WZÓR » 17 sty 2016, 23:18

HUD pisze:... Wszystko zależy od ilości detali.
... , albo od tego jak się traktuje potencjalnego klienta.

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#4

Post napisał: InzSpawalnik » 19 sty 2016, 21:24

Ja widze to w ten sposob:

Wysylajac do podwykonawcy rysunek czesci gotowej oraz rysunek rozwinicia przed gieciem narazasz sie na potencjalny konflikt - wykonana czesc bedzie odbiegac od rysunku a wykonawca bedzie mowil ze wykonal wedlug twojego rozwiniecia ... rozumiesz o co chodzi ?

Najlepiej jesli wysles do wykonawcy rysunek gotowej wygietekj czesci z zaznaczonymi wszystkimi wymiarami I tolerancjami. WIdze ze na twoich rysunkach brakuje promienia zagiec tych blach.

Jesli chcesz uzyskac najlepsze rezultaty to wykonaj te element z blachy czarnej zimnowalcowanej I "piklowanej" , wytnij laserem otwory, pozaginaj a na sam koniec cynkuj elektrolitycznie. W dokladnie taki sposob wykoywane sa wszelkiego rodzaje obudow komputerowych, czesciu drukarek, ploterow skanerow itp. Najwyzsza jakosc.
Inna mozliwosc to wykonac to z czarnej blachy a po cieciu I wyginaniu piaskowac I malowac proszkowo.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rysunek techniczny”