Złączka hydrauliczna- rys. złożeniowy- półwidok-półprzekrój

Dyskusje dotyczące spraw związanych z rysunkiem technicznym

Autor tematu
Luffy_her
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:15
Lokalizacja: Rybnik

Złączka hydrauliczna- rys. złożeniowy- półwidok-półprzekrój

#1

Post napisał: Luffy_her » 11 lis 2015, 13:37

Witam serdecznie :)
Moim zadaniem jest zrobienie rysunku złożeniowego w półwidoku- półprzekroju. Samą idee wykonania rysunku rozumiem, aczkolwiek jeżeli chodzi o "detale" to pojawiają się schody. Czy mógłby ktoś naprowadzić mnie na to:
- o co chodzi z nachodzeniem się gwintów? (gwinty zewnętrzne/ wewnętrzne/wspólne)?Jak uwzględnić to na rysunku, Jakie są zasady kreskowania tych gwintów itd. (gwinty mamy narysować w stopniach uproszczenia, niewiele mi to mówi tak czy siak...)
- Pan dr. powiedział, że mamy pamiętać również o uwzględnieniu łuków
Zrobiłam rysunek na "brudno" chociaż wydaje mi się, że nawet ten półprzekrój jest źle narysowany (wynika to z tego, że Pan doktor jest zdania, że już to potrafimy- jest w błędzie). A sam półwidok, jest w takim stopniu jakim jest... Szczerze powiedziawszy, nie wiem co mam brać pod uwagę, od czego zacząć.
Link-> https://imageshack.us/i/hl44FwaLj
Link->https://imageshack.us/i/p7mFMZ4Cj
Prosiłabym o pomoc, lub o jakieś wskazówki. :)



Tagi:


zibi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1279
Rejestracja: 24 lut 2007, 15:20
Lokalizacja: podkarpackie

#2

Post napisał: zibi » 11 lis 2015, 14:53

NX CAD, NX CAM, FREZOWANIE 5AX, ELEKTRODRĄŻARKI WGŁĘBNE I DRUTOWE. PEPS, VERICUT. Pomagam w NX przez Team Viewer. Postprocesory NX.


Autor tematu
Luffy_her
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:15
Lokalizacja: Rybnik

#3

Post napisał: Luffy_her » 11 lis 2015, 16:53

niewielka to pomoc jak dla mnie :(


zibi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1279
Rejestracja: 24 lut 2007, 15:20
Lokalizacja: podkarpackie

#4

Post napisał: zibi » 12 lis 2015, 06:53

Dno gwintu i jego koniec to linia cienka, zarys zewnętrzny przy śrubie i wewnętrzny otworu to gruba. Narysuj sobie dwa elementy osobno śrubę i nakrętkę bez gwintu liniami grubymi, potem wrysuj gwint cienkimi. Jeśli uważasz, że przykłady, które ci podałem w linku nie pomogą to może nie chodzi co o zrozumienie zasad a o podanie gotowca a ty przerysujesz go bez zastanowienia i zaliczysz. Posiadasz jakiś podręcznik do rysunku technicznego?
NX CAD, NX CAM, FREZOWANIE 5AX, ELEKTRODRĄŻARKI WGŁĘBNE I DRUTOWE. PEPS, VERICUT. Pomagam w NX przez Team Viewer. Postprocesory NX.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rysunek techniczny”