Rzut od lewej i przekrój prosty do sprawdzenia

Dyskusje dotyczące spraw związanych z rysunkiem technicznym

Autor tematu
Staryarchitekt0
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 15
Rejestracja: 22 paź 2015, 21:34
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Rzut od lewej i przekrój prosty do sprawdzenia

#1

Post napisał: Staryarchitekt0 » 03 lis 2015, 18:30

Witam. Chcialbym ,abyscie ocenili moj rzut od lewej oraz przekroj prosty. Prosze ,aby mowic co jest nie tak i co ewentualnie trzeba poprawic. Nie przyczepiajcie sie narazie od oznaczen i grubosci lini ,bo chcialem zobaczyc czy ide wogle w dobrym kierunku.

Obrazek


Obrazek



Tagi:


upadły_mnich
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1539
Rejestracja: 09 gru 2005, 11:52
Lokalizacja: Lublin

#2

Post napisał: upadły_mnich » 03 lis 2015, 19:54

Staryarchitekt0
Domagasz się pomocy to i postaram się pomóc.
Rysunek 2 - powiedzmy ok, aczkolwiek na dolnym rzucie nie masz linii krawędzi niewidocznych - albo je stosujesz wszędzie albo nie.
Rysunek 1 - po pierwsze jest strasznie niestarannie wykonany. Cyrkiel ma być zawsze w jednym punkcie a u Ciebie tak nie jest - patrz lewa krawędź kołnierza na prawym rzucie i 4 otwory na nim.
Kompletnie źle masz narysowane prostokątne otwory na prawym rzucie. Jest ich 2 lub jeden przelotowo. U Ciebie robi sie ich 4! (lub 2 przelotowo). Pomyliłeś linie przerywane z ciągłymi.
I nie narzekaj na forum (ciekawe czy na mnie nakrzyczysz czy podziękujesz) bo my (ja) w październiku-listopadzie przerabiamy takich jak Ty od 10 lat.
Mam nadzieje, że pomogłem.
sprawność wg kobiety: stosunek wielkości wyjętej do wielkości włożonej


Autor tematu
Staryarchitekt0
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 15
Rejestracja: 22 paź 2015, 21:34
Lokalizacja: Tarnobrzeg

#3

Post napisał: Staryarchitekt0 » 04 lis 2015, 13:29

Wcale nie narzekam jedynie po prosiłem o ocene. Wydaje mi się ,że od tego jest forum ,żebym mógł zrozumiec i poprawic bledy. Jesli Cie w jakis sposob urazilem to przepraszam.

Odnośnie rzutowania mam problem jak zrzutować od lewej ten prostokąt co jest w środku. Czy na rzucie od lewej tez bedzie tylko jeden prostokat ? Bo po rozmowie z profesorem dostalem wskazowke ,ze na rzucie od lewej beda dwa prostokaty. Myslalem ,ze odwzorowuje sie je na podstawie lini przerywanych na rzucie z dolu. Co do lini to te które narysowałem przerywane powinny być ciągłe? Odziwo na prawdę stawiałem cyrkiel w jednym miejscu i właśnie nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi z tym sformulowaniem ' patrz lewa krawędź kołnierza na prawym rzucie i 4 otwory na nim' . Po odpowiedzi na ten post jeszcze raz zrobie rysunek rzutu , postaram sie staranniej i wprowadzic te korekty , ktory mi powiedziales. Jeszcze mam pytanie odnosnie prostokata narysowanego liniami przerywanymi na rzucie z przodu ; czy rowniez mam go przenosić na rzut od lewej ? Jesli tak to powinien byc narysowany tez przerywanymi liniami czy ciaglymi. Wybaczcie ,ze tak o wszystko pytam , ale chce sobie wyjasnic wszystkie niewiadome ,zeby jak bede znowu rysowal nie doprowadzic was do szalu.


Autor tematu
Staryarchitekt0
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 15
Rejestracja: 22 paź 2015, 21:34
Lokalizacja: Tarnobrzeg

#4

Post napisał: Staryarchitekt0 » 05 lis 2015, 20:53

Halooo! Wie ktos jak odwzorcowac na rzut od lewej prostokat z widoku z przodu ?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rysunek techniczny”