Rysunek wykonawczy + wymiarowanie- zadanie

Dyskusje dotyczące spraw związanych z rysunkiem technicznym

Luffy_her
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 6
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:15
Lokalizacja: Rybnik

#11

Post napisał: Luffy_her » 28 paź 2015, 15:27

Witam, to znowu ja, z tym samym problemem. Właściwie nie problemem, tylko prośbą. Czy znalazłaby się ktoś i poświęcił troszkę swojego czasu, na sprawdzenie zwymiarownia mojego rysunku? Jest to oczywiście na brudno, użyłam czerwonego w celu lepszej widoczności. Spodziewam się, że może brakować wymiarów, albo, że może niektóre są złe, i stąd moja prośba :)





Tagi:


19stasiu90
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 132
Rejestracja: 10 mar 2012, 19:33
Lokalizacja: Niedaleko

#12

Post napisał: 19stasiu90 » 28 paź 2015, 19:08

Witam. Oczywiście brakuje wymiarów i to nie jednego, więc ciężko sprawdzić poprawność wymiarowania.

Awatar użytkownika

ASOR
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 232
Rejestracja: 18 sty 2011, 18:13
Lokalizacja: Warszawa

#13

Post napisał: ASOR » 28 paź 2015, 20:02

Przeczytaj mój wcześniejszy post o wymiarowaniu, jest tam opisane jak się do tego zabierać. Uwagi do Twojego rysunku:

- Podstawowy sposób wymiarowania to wymiarowania od baz. Przyjęłaś bazy na dole i z prawej, więc należy się tego konsekwentnie trzymać. Zatem położenie pionowe górnego otworu od dolnej krawędzi..

- Średnice otworów wymiarujesz na przekrojach.

- Brakuje poziomego położenia górnego otworu.

- Brakuje promienia łuku oraz szerokości prawego końca detalu.

- Brakuje całkowitej szerokości detalu.

- Brakuje głębokości nacięcia. Nacięcie zwymiarował bym do osi i podał jego szerokość a nie średnicę łuku.

- Brakuje wymiaru pozycjonującego uskok w wybraniu.

- Detal ma jeszcze wybranie widoczne na brakującym rzucie z góry. Trzeba je pokazać i zwymiarować.

- Ponieważ podana jest pozycja górnego otworu i promień zaokrąglenia, więc pionowy gabaryt jest nadmiarowy. Można ten wymiar podać w nawiasie - jako informację dla wykonawcy jakiej wielkości materiał jest potrzebny.

Wymiary powstawiałem tam gdzie było miejsce. Trzeba je oczywiście uporządkować i ustwić tak, żeby się nie przecinały.
Załączniki
image.jpg


Luffy_her
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 6
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:15
Lokalizacja: Rybnik

#14

Post napisał: Luffy_her » 28 paź 2015, 21:19

ASOR : na prawdę dziękuję Ci z całego serca... i nie przesadzam. Nie wiem czy mam się tłumaczyć za moje braki, czy zły tok rozumowania, ale na prawdę, z tygodnia na tydzień mam nie lada problem z zadaniem... taki ze mnie inżynier... DZIĘKUJĘ raz jeszcze!!!

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rysunek techniczny”